Wycieraczki Aero Twin??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golf_130tdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:16
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Wycieraczki Aero Twin??

Post autor: Golf_130tdi » ndz paź 07, 2007 12:46

Mam zamiar wymienic wycieraczki zwykle(dlatego iż juz są stare) na Aero Twin czy warto ?? czy lepiej nowe kupic ale zwykłe?? i jak się montuje Aero Twin czy normalnie jak zwykłe czy inaczej??



Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » ndz paź 07, 2007 13:08

Siema
jezeli posiadasz stare wycieraczki to masz stary zaczep do wycieraczek, oryginalne aerotwiny beda przystosowane pod nowy rodzaj zaczepu, mozesz pokusic sie o wymiane calych ramion wycieraczek, albo kupic wycieraczki typu aero twin valeo ktore sa przystosowane do starego typu zaczepow. a co do dzalania to nie ma jakiejs super hiper roznicy

pozdrawiam



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz paź 07, 2007 13:17

Wycieraczki Aero Twin montowane są obecnie przez producentów samochodów m.in. w takich modelach jak MB klasa E, S, CL, SL, w BMW serii 5 i 7, Renault Vel Satis, VW Polo, Lupo, Passat, Sharan, Maybach, Ford Galaxy, Seat Alhambra, czy też Skoda Superb. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma Bosch przygotowuje także program wycieraczek Aero Twin do samochodów starszych, nie wyposażonych oryginalnie w wycieraczki bez przegubowe. System ten będzie obejmował samochody wyprodukowane po roku 1995. Program będzie wprowadzony na rynek najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Żeby przejśc ze zwykłych ramion na Aero musisz mieć specjalne końcówkikumpel dostał takie na niemieckim złomie. Natomiast stare ramiona są zaokrąglone na końcu tak aby móc trzymac zwykłą wycieraczkę. W Aero są te ramiona proste więc trzeba tylko uciąc to zaokrągelnie tak aby powstało proste ramie lub można też to zaokrąglenie wyprostować jak kto woli.

Rozmawiałem z fachowcem z salonu skody i stwierdził że właściciele superbów,strasznie reklamuja te wycieraczki,twierdzą że nie dociskają odpowiednio do szyby i skrzypią.Dodam że cena salonowa "boscha" ok.145zł 2szt,a cena "valeo" sklepowa ok 132zł 2szt.
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz paź 07, 2007 14:30

Golf_130tdi, bierz te: http://www.allegro.pl/item248992973_wyc ... f_iv_.html montaż jest prosty i wszystko pasuje. sam też jestem na nie zdecydowany, ale wezmę je dopiero po zimie (może stanieją ;)) bo najpierw chce wykończyć obecne. kolega kovens je miał na swoim mk4 i polecał



Awatar użytkownika
anmark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 21, 2007 18:19
Lokalizacja: W-wa

Post autor: anmark » ndz paź 07, 2007 14:58

Mam te wycieraczki fabrycznie założone i od nowości przez ponad 3 lata pracują bez problemu. Dociskają i nie skrzypią :grin:



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » ndz paź 07, 2007 15:19

ja bym kupił nowe zwykłe. tak jeszcze kwestia skrzypienia (ktoś wcześniej o tym wspomniał) to niekoniecznie markowe znaczy lepsze, przekonał sie o tym mój kumpel któremu w Tico ciągle skrzypiały pióra wycieraczek a kupował wcale nie najtańsze ;) wkońcu zakupił jakieś marki "hipermarket Leclerc" i do tej pory ma spokój ;)



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz paź 07, 2007 16:33

w Tesco rownież wprowadzili je do sprzedaży :)



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » pn paź 08, 2007 10:52

Ja mam u siebie wycieraczki niemieckiej firmy Alca - nie są drogie, a pracuja bardzo dobrze :)

Mysle, że nie warto przed zimą inwestować w drogie wycieraczki bo przez przypadek uruchomi sie je na przymrożonej szybie i katastorfa gotowa :crazy: ale na wiosnę i lat czemu nie :bigok:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości