Stuki dochodzące z tyłu auta - pomóżcie!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SuperEgo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 03, 2007 16:57
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Stuki dochodzące z tyłu auta - pomóżcie!!!

Post autor: SuperEgo » śr paź 03, 2007 17:29

Witam serdecznie!!!

jestem tu wprawdzie nowy, ale zdążyłem przeryć forum wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie skąd może dochodzić to drażniące pukanie, niestety wszystkie rady dotyczyły stukającej półki, a tą już wyeliminowałem z kręgu podejrzeń - po prostu ją wyjąłem na jakiś czas.
Problem polega na tym ze przy przejeżdżaniu przez nawet bardzo niewielkie nierówności na drodze z tyłu auta dobiega do moich uszu nieprzyjemne stukanie (stukanie to jest łudząco podobne do tego jakie powstaje gdy półka uderza o parapeciki). Na początku sądziłem, że to tablica rejestracyjna więc jej ramkę zabezpieczyłem silikonem po której to operacji trzymała się tylniej klapy jaki nigdy:-) - niestety stukanie nie ustało.
Moje kolejne podejrzenie padło na zawartość bagażnika i półkę ale po wyjęciu wszystkiego i zabezpieczeniu półki stukanie było nadal...
Koniec końców pojechałem na stacje diagnostyczną i tam po badaniu polecili mi wymienić amortyzatory i wszystko wokół nich oraz łożyska.
Z rady diagnostów skorzystałem i właśnie odebrałem moje autko od mechanika z nówkami amorkami i łożyskami (zaznaczam wszystkie części pochodziły raczej z wyższej póki) i wpadłem w amok gdy po przejechaniu po małej nierówności znowu usłyszałem ten straszny dzwięk.
Zastanawiam się czy jest możliwe że to puka któraś z tulei na wachaczach.
Proszę Was serdecznie napiszcie mi co zrobiliście jeśli ktoś z Was miał podobny problem.

Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 03, 2007 17:36

Najczesciej wypracowane tuleje belki tylnej, lub tłumik o belke tylna (zajrzyj widac ślady jak sie obija na przejściu miedzy belka a podłogą). Czasem aluminiowa nieumocowana osłona termiczna o tłumik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piewcewka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 26, 2007 11:07
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: piewcewka » śr paź 03, 2007 17:44

Jak w Mk III miałem podobny problem.
Też wyjmowałem półkę, podkleiłem wszystkie palstiki filcami i nic.
W końcu doszedłem, że hałasowało oparcie tylnej kanapy ( u mnie była dzielona)
Stukanie dochodziło z mocowania pośrodku, tam gdzie jest dzielenie, wyrobiło się tam na takich tulejkach.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » śr paź 03, 2007 17:48

Paweł Marek pisze: Czasem aluminiowa nieumocowana osłona termiczna o tłumik.
To może być przyczyną tego. Ja tak miałem. Wystarczyło dobrze dokręcić i po problemie :grin: :pub:



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » śr paź 03, 2007 19:05

Tuleje na belce obstawiam ,a tak z głupoty sprawdz koło zapasowe jak sie ma w bagażniku .. :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » śr paź 03, 2007 20:40

Zacznij od wywalenia wszystkiego z bagażnika maty koła wszystkiego bo moze cos tam obja bo roumiem że wszystkie plastiki podkleiłeś i weliminowałeś, sprawdz tez amorki i jak koledzy pisza tulejje w belce oraz tłumik końcowy i wszstko pod spodem kable od recznego itp eliminuj pokoleij i dojdziesz wkońcu co tam się tłucze.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

ŁukaszP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 16, 2007 22:45
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: ŁukaszP » śr paź 03, 2007 20:57

U mnie stuki dochodzily dokladnie od aluminiowej oslony na tlumik pozrywaly sie te spinki ktore w wiekszosci golfow po pewnym czasie z przyczyn nienznaych ( korozja) znikaja :D :pub:



Awatar użytkownika
SuperEgo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 03, 2007 16:57
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: SuperEgo » pt paź 05, 2007 18:46

Dzięki serdeczne za wszelkie podpowiedzi:-)
wszystkie były pouczające:-)
Po wstępnych oględzinach mogę stwierdzić że raczej na 100% powodem stuków jest osłona termiczna tłumika, muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić dziś lub jutro bo w tygodniu pełnym zajęć nie miałem czasu na dokładniejsze sprawdzanie.
W związku z tym chciałem się jeszcze zapytać jak usunąć problem ze stukającą osłoną termiczną bo tego znowu nie wiem...
Z góry dzięki za pomoc!!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 05, 2007 18:56

SuperEgo pisze:jak usunąć problem
kupujesz nowe blaszki-spinki mocujące bo stare pewnie zerdzewiały.

[ Dodano: Pią Paź 05, 2007 6:58 pm ]
kod tej blaszki firmy Romix: 70143Z, każdy lepszy sklep moto to ma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SuperEgo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 03, 2007 16:57
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: SuperEgo » pt paź 05, 2007 19:01

Dzięki serdeczne!!!:-)

[ Dodano: 06 Paź 2007 12:42 ]
Sprawdziłem mocowanie osłony termicznej tłumika i wszystko było OK, a nadal są więc jak już nie jeden z Was pisał to pewnie tuleje na belce. Pytanie tylko jak to sprawdzić na 100% to znaczy jak zbadać że to właśnie tuleje sa zużyte i to one stukają?
Dzięki z góry!!!!



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Stuki dochodzące z tyłu auta - pomóżcie!!!

Post autor: norek111 » ndz paź 07, 2007 11:11

tuleje sprawdz na kanale pobujaj buda bedzie widac czy sa rozerwane



Awatar użytkownika
SuperEgo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 03, 2007 16:57
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: SuperEgo » ndz paź 07, 2007 12:29

Dzięki!!


Moja Glfer:-)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2223965&sid=b19095292e9f6900894577361bad8113#2223965

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości