kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

kontrolka oleju

Post autor: ronuch » pt paź 05, 2007 15:00

mam takie pytanie - kontrolka od oleju powinna mrugac przed zapaleniem i chwilke po czy swiecic sie stale. Zmienialem niedawno zegary i robilem przejsciowke z 1 wtyczki na 2 i niejestem pweny czy powinna mrogac czy nie??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » pt paź 05, 2007 15:10

ronuch pisze:kontrolka od oleju powinna mrugac przed zapaleniem i chwilke po
I to jest dobra odpowiedz :bajer: jeżeli mruga ci stale to coś jest nie tak :bajer:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

Awatar użytkownika
Turbonalepa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn sie 14, 2006 10:22
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Post autor: Turbonalepa » pt paź 05, 2007 15:46

Dokładnie u mnie tak jest, że mruga przed uruchomieniem silnika i gaśnie chwilke po jego uruchomieniu.

A swoją drogą zmieniałeś zegary na zegary od mk 3 czy tylko poprostu od mk 2 na jedna wtyczkę??

PozdraVWiam



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » pt paź 05, 2007 16:04

zmienialem zegary z mk2 na takie z mk2 tyle ze te co wkladalem maja 2 wtyczki a ja mialem inst na jedna. Mi kontrolka gasnie chwilke po zapaleniu tylko chodzi mi o to czy powinna migac czy swiecic bez mrogania


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » pt paź 05, 2007 16:04

Z tą kontrolką jest tak że gdy przekręcisz kluczyk w stacyjce to ona wtedy miga sygnalizując ze działa!! Gdy odpalisz silnik to miga az do momentu uzyskania odpowiedniego ciśnienia oleju.Jeśli ciśnienie zostanie uzyskane kontrolka przestaje migać!!
pozdrawiam



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » sob paź 06, 2007 17:35

no ok to u mnie tak nie jest bo swieci ciaglym swiatlem i po chwili ok 5 sek od odpalenia auta gasnie. A jeszcze jedno pytanko kiedy kontrolka powinna zgasnac? - wiem ze jak nie bedzie cisnienia oleju tylko chce wiedziec na ktorym z czujnikow bo sa dwa jeden na filtrze oleju i drugi mam w glowicy. Jesli ktos moze to niech mi sprawdzi - czyli wypnie jeden czujnik i czy sie zapali kontrolka i potem drugi


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » sob paź 06, 2007 17:50

ronuch pisze:kiedy kontrolka powinna zgasnac? - wiem ze jak nie bedzie cisnienia oleju
Własnie nie!!!.....kontrolka oleju gaśnie gdy pojawi sie ciśnienie oleju!!



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » sob paź 06, 2007 18:13

moj blad chcialem napisac kiedy sie powinna zapalic podczas pracy silnika!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob paź 06, 2007 18:23

ronuch pisze:no ok to u mnie tak nie jest bo swieci ciaglym swiatlem i po chwili ok 5 sek od odpalenia auta gasnie.
No i dobrze.To czy kontrolka świeci ciągle czy mruga przed odpaleniem,zależy od konkretnych zegarów.W moim starym golfie przed zmianą zegarów na
z obrotkiem świeciła ciągle,w nowych już pulsowała.I chyba jest tak że jeśli licznik ma wbudowany układ sygnalizacji ciśnienia oleju to kontrolka pulsuje.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » sob paź 06, 2007 19:16

bongo pisze:No i dobrze.To czy kontrolka świeci ciągle czy mruga przed odpaleniem,zależy od konkretnych zegarów.W moim starym golfie przed zmianą zegarów na
z obrotkiem świeciła ciągle,w nowych już pulsowała.I chyba jest tak że jeśli licznik ma wbudowany układ sygnalizacji ciśnienia oleju to kontrolka pulsuje.
no ok ale jak wypne jakis czujnik to chyba powinna sie zaswiecic - ja wypinalem je pojedynczo i nic chyba ze trzeba wypiac dwa razem??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » sob paź 06, 2007 22:41

Wypnij przewód z czujnika na glowicy i zewrzyj do masy lampka powinna zaświecić



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz paź 07, 2007 00:44

jutro sproboje bo dzis troche pozno i nie jestem w stanie zeby cos grzebac przy golfiku :)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz paź 07, 2007 01:24

ronuch pisze: chce wiedziec na ktorym z czujnikow bo sa dwa jeden na filtrze oleju i drugi mam w glowicy.
jelsi dobrze sie orientuje to oba czujniki odpowiadaja za sygnalizacje cisnienia, gdy bedziesz mial za niskie cisnienie to wtedy wlaczy Ci sie brzeczyk



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz paź 07, 2007 10:02

w mk2 chyba nie ma brzeczyka - bynajmniej nie w zegarach


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 219 gości