nie odpala a rozrusznik robi bzzzzzzzyt :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

slava11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

nie odpala a rozrusznik robi bzzzzzzzyt :)

Post autor: slava11 » sob paź 06, 2007 15:42

Pomocy .... mam przypadlosc ktora od pewnego czasu mnie dreczy ostatnio czesciej ... na zimno zawsze pali wiec looooz ale jak torszke pochodzi to zaczynaja sie problemy jak dzis gdy pojechalem wymienic tłumik juz po wszystkim gotow do wyjazdu z warsztatu przekrecam stacyjke lampki sie zapalaja i bzyyyyyt bzyyyyyt tyle co slysze z rozrusznika silnik nie kreci samochod nie pali a ja sie zloszcze bo znowu musze go pchac co to moze byc? Dodam ze stacyjke juz sprawdzilem i jest ok ;) goferek 1.4 z 94r gdyby to cos zmienialo :) Z gory dziekuje z pomoc.



koksik-84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 20, 2007 12:44
Lokalizacja: kwidzyn

pomoc

Post autor: koksik-84 » sob paź 06, 2007 15:45

Na moje szczotki sprawdz i daj znać



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob paź 06, 2007 15:47

szczotki albo bendix


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob paź 06, 2007 15:50

Bąku pisze:szczotki albo bendix
lub jeszcze automat wypychający bendix



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob paź 06, 2007 15:52

Jeżeli to bzzzzzzyt oznacza ze rozrusznik wydaje jakis dźwięk to ja bym obstawiał elektromagnes, bo skoro rozrusznik kręci to szczotki powinny byc ok. najprawdopodobniej elektromagnes padł i nie wyrzuca bendixa. A jesli juz wyciągniesz rozrsznik to szczotek i tulejek nie zaszkodzi wymienic, w koncu jedna robota .



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » sob paź 06, 2007 15:52

Na moje oko to bendix nie odbija i tak sie dzieje , chociaż z drugiej strony nie ma napięcia na przewody i przez to może być trzeszczenie wiec stawiam na szczotki



Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » sob paź 06, 2007 15:52

Raczej bendix!! będziesz musiał wyjąć rozrusznik i go naprawić albo wymienić !!
Na szczotki tez przy okazji popatrz .... i od razu wymień jak będą podejrzane .. po co dwa razy rozkręcać



slava11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: slava11 » sob paź 06, 2007 16:12

wszyscy zgodnie jednym glosem stawiaja ze to rozrusznik wiec w poniedzialek zabieram sie za demontaz dzis juz nie warto bo i tak nic nie kupie (czesci zamienne) mam nadzieje ze w goferku bedzie w miare podobnie jak wczesniej mialem przyjemnosc w polonezie i nic nie zapsuje hehe za rady jak sie do tego zabrac z gory dziekuje no wlasnie czy dam rady wykrecic go od gory?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 06, 2007 17:14

slava11, powodzenia w wykręcaniu,bez kanału sie nie obejdzie,wem bo robiłem to koledze od nas z grupy,tam u ciebie rozrusznik z tyłu silnika jest



milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » ndz paź 07, 2007 14:30

na 99% to jest bendiks który sie ślizga na wieńcu koła zamachowego i nim nie kręci- także od razu sie w niego zaopatrz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz paź 07, 2007 14:43

Ja kiedyś miałem tak, że akumulator był już słaby i rozrusznik też tak mi bzyczał - gdy przekręcałem kluczyk, elektromagnes przyciągał, załączał rozrusznik, ale aku nie miało siły, żeby go ruszyć, napięcie w instalacji spadało, w związku z czym elektromagnes odpuszczał - wtedy napiecie w instalacji rosło (bo aku nie miał obciążenia) i elektromagnes znowy przyciągał - i tak w kółko - oczywiście to wszystko działo się bardzo szybko - i dlatego było słychać bzyczenie - dość głośne.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » ndz paź 07, 2007 17:33

Lipek81 pisze:Ja kiedyś miałem tak, że akumulator był już słaby i rozrusznik też tak mi bzyczał
Zakładam że slava11 wie że ma sprawny aku :grin:



slava11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: slava11 » ndz paź 07, 2007 22:04

czy wiem ze mam sprawny .... tak mi sie wydaje bo przelozylem prawie nowy (ok roku) ze zlomowanego poldka wiec nie przypuszczam tym bardziej ze to sie dzieje nie przy rannym rozruchu tylko zawsze po jezdzie gdzies na postoju miedzy punktem A a punktem B .... kiedys np po przejechaniu ok 120km chyba wystarczy zeby aku sie doladowal ;) na Poznanskim skrzyzowaniu musialem zapychac samochod nie zwazajac na trabiace samochody tak wiec wersje z aku raczej odpuszczam choc jutro to sprawdze zanim wykrece rozrusznik bo nigdy nie wiadomo :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości