Czy można coś poradzić na cięzko działający lewarek biegów?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Czy można coś poradzić na cięzko działający lewarek biegów?

Post autor: Michnik » pt paź 05, 2007 19:22

A także często z rana ciężko wchodzi 1dynka i troche dwójka. Po przejechaniu powiedzmy kilometra nie ma już z tym problemu. Choć drążek zmiany biegów działa nadal dość ciężko.
Dodam, że olej w skrzyni biegów już zmieniałem i nie wiele to dało(no chyba, że był badziewny ten nowy). Może da się przesmarować jakieś inne elementy(cięgna, linki)?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 05, 2007 19:48

zacznij od smarowania zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów. Sczególnie tulejki w której przy skrzyni biegów przesuwa się wałek idący od lewarka. Użyj jakiegoś trudnego do wyplukania smaru, np grafitowego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » pt paź 05, 2007 22:43

jesli po przejechaniu paru kilometrow biegi zaczynaja lzej wchodzic, to raczej wskazuje na zbyt gesty olej w skrzyni. ale jak pisal kolega, smarowanie mechanizmow tez powinno troche pomoc.



Awatar użytkownika
sekator87
gr. świętokrzyska
gr. świętokrzyska
Posty: 576
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 15:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: sekator87 » pt paź 05, 2007 22:45

no ja mam to samo jak troche przejade to wchodza lzej i zawsze mam problem w wzuceniem wstecznego musze pierw jedynke i dopiero wsteczny zeby ladnie bez zgrzytow wszedl to co moze byc powodem ??


Mój prawie GTI
/\ 22 str. Moja rajdówka - szukam sponsora /\
Komputerowa Diagnostyka VAG. Starachowice i okolice.

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt paź 05, 2007 23:13

Paweł Marek pisze:zacznij od smarowania zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów. Sczególnie tulejki w której przy skrzyni biegów przesuwa się wałek idący od lewarka. Użyj jakiegoś trudnego do wyplukania smaru, np grafitowego.
Dostanę się tam od spodu samochodu czy jak?

[ Dodano: Pią Paź 05, 2007 11:15 pm ]
toomii pisze:jesli po przejechaniu paru kilometrow biegi zaczynaja lzej wchodzic, to raczej wskazuje na zbyt gesty olej w skrzyni. ale jak pisal kolega, smarowanie mechanizmow tez powinno troche pomoc.
No właśnie z tym olejem to troche dziwne bo przed wymiana było tak samo i po wymianie nic się nie poprawiło. Cały czas z rana przez pierwsze 2-3 wrzucenia jedynki ciężko wchodzi. Dwójka juz lepiej , ale tez dość ciężkawo.



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » sob paź 06, 2007 15:35

jaki zalałeś olej? bo do skrzyni w vw zalecany jest pełny syntetyk 75w90, to może też być przyczyną ciężko pracyjącej skrzyni, ale przesmarowanie mechanizmów od drążka też nie zaszkodzi może nawet rozwiąże problem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » sob paź 06, 2007 18:47

Votek pisze:jaki zalałeś olej? bo do skrzyni w vw zalecany jest pełny syntetyk 75w90, to może też być przyczyną ciężko pracyjącej skrzyni, ale przesmarowanie mechanizmów od drążka też nie zaszkodzi może nawet rozwiąże problem
Właśnie taki olej wlałem tzn mechanik. No chyba, że tylko powiedział, że wlał a nie wlał....hmmm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości