[mkII] RP - pytania o pompę paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

[mkII] RP - pytania o pompę paliwa

Post autor: Skygge » wt cze 14, 2005 20:33

Ciągle szukam.... tym razem podejrzenie padło na pompę paliwa ;)

1. Ile RP ma pomp paliwa? Bo czytam sobie archiwum :bajer: i wypatrzyłem taki post, że niektóre golfy mają 2 pompy - w baku i koło baku. Jak to jest w 1,8 RP? Ja mam 1 koło baku, w baku jest to samo co było jak miałem gaźnik - czyli tylko pływak, rurka i sitko.

2. Dzisiaj mi golf zdechł, zostawiłem go na poboczu i wróciłem do niego po 3 godzinach. Kręcę rozrusznikiem i nic - nawet nie pierdnie. Odpiąłem wąż od paliwa przy wtrysku, kręcę kluczem a zupa nie leci. Dopiero poleciała za jakiś czas - po dalszej minucie kręcenia, włączania i wyłączania zapłonu. Jak włączałem zapłon, to pompę słychać, brzęczy tam sobie cichutko. Może być, że szwankuje???

3. Czy pompa może się tak psuć, że raz działa raz nie, raz lepiej a raz gorzej? I dawać takie objawy, że jadę sobie a nagle auto słabnie a potem zdycha?

Dzięki, pzdr,
Skygge.

ps. jeszcze jedno - filtr od pompy jest nówka nie śmigany a ten w baku czysty jak łza.



Marian_polska

Post autor: Marian_polska » wt cze 14, 2005 20:46

masz jakieś zabezpieczenie np. alarm albo coś ukrytego . Jeżeli odcina pompe to sprawdż to na początek.



Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Skygge » wt cze 14, 2005 20:49

Nie mam żadnego alarmu ani żadnego innego elektronicznego simlocka ;)

pzdr.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt cze 14, 2005 21:32

dwie pompy są w RP ale ponoć bez tej w zbiorniku też pociągnie. U Ciebie cos musi byc z ta pompą bo z tego wężyka to powinno ładnie psikac a u Ciebie to chyba ldwie co leci.



Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Skygge » śr cze 15, 2005 08:31

No to będę się musiał chyba przedreptać do mechaniora, niech zmierzy ciśnienie, bo ja nie wiem jak to powinno wyglądać. W każdym razie u mnie jak już leci z węża paliwo, to dość słabym i przerywanym strumieniem, jakby pompa miała prostatę - ja 50x mocniej sikam od niej ;). Konsultowałem się wcześniej z jakimś mechanikiem (który wąż odpiąć i takie tam) i on mi powiedział żebym uważał, żeby mi nie siknęło do oka. Ale z takim ciśnieniem to musiałbym przystawić ten wężyk do oka na max 10cm.

Pozdr,
Skygge



kroko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 11, 2005 01:35
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: kroko » sob cze 18, 2005 03:44

ja tez mam rp-ka i nie wiem ile on ma pomp ale powiem ci ze z tego wezyka to powinno zdrowo leciec :) o ile dobrze pamietam to tam powinno byc cisnienie ok 4-5 bar. pozdrawiam


grzeczne dziewczynki ida do nieba a niegrzeczne tam gdzie chca;)

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Pompa paliwa.

Post autor: Andrzej1 » sob cze 18, 2005 06:22

Witam.Sprawdż filtr paliwa, jest obok pompy.
Powodzenia.Andrzej.



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » ndz cze 19, 2005 22:28

Konsultowałem się wcześniej z jakimś mechanikiem (który wąż odpiąć i takie tam) i on mi powiedział żebym uważał, żeby mi nie siknęło do oka. Ale z takim ciśnieniem to musiałbym przystawić ten wężyk do oka na max 10cm.


Jak popatrzysz na węże co dochodzą do wtrysku to masz zaznaczone dopływ i odpływ paliwa. Ciśnienie jest dość wysokie (zobacz jakie tam są przewody)
Moim zdaniem pompa pada.
Pozdrawiam :pub:



Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Skygge » pn cze 20, 2005 09:19




KOZAK_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 13:41
Lokalizacja: Lasek
Kontakt:

Post autor: KOZAK_12 » śr cze 22, 2005 17:31

Sorry że sie wtrące,a jeśli pompa jest bezprzerwy wilgotna to jest tam może jakaś uszczelka do wymiany? czy sprawic sobie nową?
Pzdr.


Life is brutal,and full of zasadzkas and many paskudas on every krok :)

Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Skygge » czw cze 23, 2005 21:59

Sorki, przejrzałem cały topic, ale nie zauważyłem nigdzie żadnej wzmianki o wilgotnej pompie.... Gdzie się tego doczytałeś??? Chyba, że pytasz o swoją??
Bo jak tak, to owszem jest tam jedna uszczelka (oring) i parę wężyków przykręconych opaskami, sprawdź to, może skądś przecieka.

pzdr.
Skygge



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt cze 24, 2005 09:44

jak sie nie myle to chyba wszystkie golfy na wtryskach maja dwie pompy , jedna w baku druga obok , ta w baku podaje paliwo do tej obok a ta dopiero robi cisnienie na wtryski( wtrysk).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 333 gości