Sterownik radiowy centralnego zamka Minicar 686

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Sterownik radiowy centralnego zamka Minicar 686

Post autor: korfanty » śr paź 03, 2007 11:58

Zakupiłem zestaw sterownik z dwoma pilotami (scyzoryk)
Potrzebuje go założyć do mojego Golfa 99r kombi, z fabrycznym centralnym do tej pory otwieranym z kluczyka. Mam teraz dobre dojście bo wymieniałem nagrzewnice i mam zwaloną całą deskę rozdzielcza. Jeśli ktoś zakładał i wie gdzie się wpiąć z w miarę prostym opisem - poniżej schemat od tego sterownika z tego co już wyczytałem w MK4 zamek jest sterowany ( - ) i tak jest na schemacie.

Jeszcze jedno pytanie, w scyzoryku jest jeszcze 3 guzik, sterownik posiada dodatkowy kanał transmisji do otwierania klapy bagażnika, w opisie jest że można wyzwolić kanał dodatkowy minusem (kabel różowy) lub plusem (kabel czerwono/czarny) maksymalna obciążalność wyjścia 5A i pisze aby nie podłączać bezpośrednio siłowników elektromagnetycznych!
Czy jest sens bawić się w to czy prościej podłączyć razem z drzwiami?

Obrazek

Jeśli trzeba wieczorem zrobie zdjęcia kabli w aucie.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Sterownik radiowy centralnego zamka Minicar 686

Post autor: norek111 » czw paź 04, 2007 23:07

jak masz immo w kluczyku to zacznij od tego bo jak inaczej autko odpalisz a sterowanie podepnij pod wiazke drzwi kierowcy i problem z glowy a z tym kanalem dodatkowym to jest to fajna zecz ale klape tylna daj spokoj wiesz ile to zachodu robilem to w askonie ale tam klapa sama sie otwiera jak zamek wcisniesz a golf silowniki i te sprawy niewarto
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 23:13 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pn paź 08, 2007 20:05

Dobrałem się do tej kostki od wiązki która wchodzi do drzwi, które kable odpowiadają za sterowanie centralnym - otwieranie i zamykanie?

Obrazek



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 09, 2007 10:29

najbezpieczniej to odlaczaj kazdy kabelek oddzielnie to zobaczysz ktury otwiera i zamyka jak bedziesz centralny zamykal i otwieral bo w 4 to niewiem ale 3 steruje +
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 10:30 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



cios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 16:41
Kontakt:

Post autor: cios » wt paź 09, 2007 11:21

Ja zakładałem podobny sterownik ale u elekryka samochodowego. Koleszka podpioł się pod sterowanie drzwi kierowcy ale zapodał jakiś przekaźnik żeby wszystko ładnie pracowało. Koszt przekaźnika 1zł ale musiał być żeby wsystko zagrało jak należy. Najpierw jedna martw się o wyciągnięcie transpondera z klucz bo to jest sztuka żeby go nie uszkodzić



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » sob gru 15, 2007 14:48

korfanty, i co udalo ci sie zamontowac ten centralny bo potrzebuje odpowiedzi na twoje pytania odnosnie kostek



Awatar użytkownika
Krzycho78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr mar 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzycho78 » sob gru 15, 2007 20:48

w mkIV nie łapie się tych sygnałów w słupku tylko w drzwiach kierowcy po ściągnięciu tapicerki!!! oczywiście o ile centralny jest fabryczny

zamek jest sterowany minusem

zółto/niebieski - zamkniecie
zielono/czerwony - otwarcie


Krzycho
MK5 '08 GT Sport ---> [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=546073]Kartoteka[/url]
[color=#FF0000]w sprawie liczników MFA+, stagingu, immo, wiązek pisz na emaila[/color]

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » sob gru 15, 2007 21:30

Krzycho78 pisze:w mkIV nie łapie się tych sygnałów w słupku tylko w drzwiach kierowcy po ściągnięciu tapicerki!!! oczywiście o ile centralny jest fabryczny

zamek jest sterowany minusem

zółto/niebieski - zamkniecie
zielono/czerwony - otwarcie
Tak jak wyżej napisane - trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi i podłączyć 2 przewody sterowania centralnym, masy spięte w jedno kabeloczko i podpięte pod kierownicą, zostają 2 przewody dwa do kierunków trzeba ściągnąć listwę progową a wcześniej boczek ten na którym jest klameczka do otwierania maski, klameczka ma zabezpieczenie od przedniej strony w moich poprzednich postach jest zdjęcie, w tej wiązce w progu idzie trochę tych przewodów aby sprawdzić jaki kolor najlepiej kuknąć w kostki które wchodzą do tylnych lamp.



Awatar użytkownika
m@teusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lut 04, 2009 19:11
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: m@teusz » sob lut 07, 2009 21:46

mam takie pytanie. zainstalowalem w swoim golfie 4 sterownik c.z zamykanie. otwieranie i zamykanie z pilota dziala. chcialbym podlaczyc jeszcze funkcje domykania szyb. pod ktory kabel w wiazce drzwi podlaczyc sterownik zeby domykal mi szyby? (samochud ma funkcje domykania szyb po przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamknij. dodam ze podlaczylem zółto/niebieski - zamkniecie
zielono/czerwony - otwarcie i kierunki pod bialo/czarny i czarno zielony



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 293 gości