Bezobsługowa blokada zapłonu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Bezobsługowa blokada zapłonu.

Post autor: carrion » wt paź 02, 2007 20:57

Witam!
Miałem dzis okazję przejechania się z kolegą jego meganką. Autko jak autko, ale jedna rzecz mnie cholernie zaintrygowała. Mianowicie Kolega zaprezentował mi doskonały, jak się wydaje, sposób na złodziejaszków. Otóż miał przy sobie kartę, która po oddaleniu się z nia od pojazdu, uniemozliwiała odpalenie auta. Zaaferowany tym nieziemsko poryłem trochę na allegro i znalazłem takie oto coś:

http://www.allegro.pl/item248069510_bez ... napad.html

Miał ktoś moze do czynienia z owym urządzeniem? Jeśli tak, proszę o opinie.
Pozdrawiam!

Jeśli temat był juz poruszany, proszę o podanie linka i zablokowanie mojego.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt paź 02, 2007 21:19

Bolkada zaplonu zwykly immobilaizer, mozliwe ze masz wbydowany taki w kluczyku ( bez oryginalnego nawet dorobionym nie odpalisz fury), a karta w renault zastepuje tylko kluczyk taki bajer.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » wt paź 02, 2007 22:41

po pierwsze czemu jestes pewien że bez tego klucza nie odpalisz auta?
a po drugie to jemu nie oto chodzi ,więc po co sie produkujesz nie na temat

niektóre alarmy maja taką funkcje wbudowaną ,że czekaja na cyklicznie podawany kod z drugiego pilota który nosisz w kieszeni ,po niedoczekaniu sie tego sygnału blokują silnik ,funkcja jest b.dobra ale jest zabroniona w uni więc widać kto sprzyja złodziejom
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 22:43 przez MAREK 74, łącznie zmieniany 1 raz.


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt paź 02, 2007 23:07

Ja napisalem ze to jest zwykly immo, tak jak napisal ze bez tehj karty nie odpalisz samochodu nie pisal nic o zadnym wysylaniu kodow, wiec napisalem mu ze ma prawdopodbnie taka funkcje juz fabrycznie, wiec ty sie nie produkuj, A co do tego kluczyka to jestel nie zaprogramujesz immo w kluczyku dorobionym to jezeli masz wlaczony w samochodzie to nie odpalisz fury, wiec nie mow ze nie wiem co mowie.



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » śr paź 03, 2007 08:17

A co się stanie w przypadku uszkodzenia karty, właściciel ma możliwość uruchomienia auta np poprzez jakiś ukryty przycisk?


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr paź 03, 2007 08:33

Nie ma mozliwosci trzeba dzwonic po serwis.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr paź 03, 2007 09:35

Marioo pisze:Bolkada zaplonu zwykly immobilaizer, mozliwe ze masz wbydowany taki w kluczyku ( bez oryginalnego nawet dorobionym nie odpalisz fury), a karta w renault zastepuje tylko kluczyk taki bajer.
:rotfl:


Jesteś w błędzie --- mają laptop z programem ,podpinają się pod kompa i kasują IMO ,,a w SKODZIE to nawet maja prościej bo wypinają wtyczkę i podpinają własny komputer i wówczas na nic twój IMOBILAIZER :hehe: :hehe:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr paź 03, 2007 10:40

Ale ja mowie o samym kluczyku, ukrasc da sie kazdy samochod roznymi sposobami a rozmawiamy o blokadzie zaplonu, i immo w karcie badz w kluczyku niewazne wczym bedzie dzialal tak samo bezobslugowo kluczyk trzeba wlozyc do stacyjki i sie immo odblokuje, a karte trzeba miec przy soobie.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr paź 03, 2007 18:54

Przepraszam, że nie sprecyzowałem, o co konkretnie mi chodzi, ale po prostu nie mam o tym za bardzo pojęcia...Faktycznie istnieje tam taka funkcja, ze po oddaleniu sie od pojazdu, uruchamia sie blokada. Temat mnie zainteresował, bo uwazam, ze to bardzo dobry sposób na uchronienie się przed kradzieżą auta.

MAREK 74 - są jakieś regulacje prawne mówiące o tym, że posiadanie takiego zabezpieczenia jest nielegalne? Bo wydaje mi się to lekkim nonsensem...



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » czw paź 04, 2007 08:42

U mnie to smiga razem z wysokiej jakosci alarmem i kilkoma innymi zabezpieczeniami.Gdy uszkodzisz karte,mozesz odpalic auto z przycisku...
Czy az taka rewelacja to nie wiem...
zainwestuj najpierw w jakis dobry alarmik



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » czw paź 04, 2007 20:21

No alarm jest. Nie mam niestety bladego pojęcia, czy jest on dobry czy nie. Póki co nie było jego interwencji i niech tak bedzie jak najdłużej! [-o<

To zabezpieczenie mnie interesuje, ponieważ przeprowadzam sie do...cóż, powiedzmy mniej przyjemnej okolicy i nie chciałbym któregoś ranka zamiast swojego auta znaleźć duży środkowy palec... Chyba że dla przykładu obije ryja pierwszemu, który za bardzo sie do mojego pojazdu zbliży... :axe: :satan:

Pozdrawiam!

P.S. Wciąż oczekuję odpowiedzi wyjaśniającej dlaczegóż to owe zabezpieczenie jest zabronione a Unii.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » sob paź 06, 2007 07:40

Ten pilocik ma jakis tam zasieg... auto u mnie stoi pod domem a i tak musze wylaczac pilota bo ma zasieg z tad.Kiedys byly jaja jak wujek chcial sie przejechac autem a zapomnialem kluczyki zabrac,wskoczyl krzyczalem ze auto zgasniej-pojechal troche dalej niz te 100 metrow bo zrobil ich ze 500 i dzwoni telefon :rotfl:



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » sob paź 06, 2007 10:21

P.S. Wciąż oczekuję odpowiedzi wyjaśniającej dlaczegóż to owe zabezpieczenie jest zabronione a Unii.
Jest zabronione ponieważ jeśli złodziej nawet odpali samochód i odjedzie, a po jakimś czasie odłączy zapłon to złodziej mógłby sobie zrobić "krzywde". Układ musi być tak podłączony żeby przy braku napięcia alarmu obwód odcięty był zwarty. Jednym słowem jeśli centralka jest odpięta można odpalić auto.


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Bezobsługowa blokada zapłonu.

Post autor: norek111 » ndz paź 07, 2007 11:04

gadanie na zlodzieja kazdy sposob jest dobry gdzie my do uni z tymi zarobkami najpierw niech dadza zarobic a potem dbaja o zlodziei



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości