Przegub czy skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariuszb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 29, 2007 20:18
Lokalizacja: Świebodzin

Przegub czy skrzynia biegów

Post autor: mariuszb » czw paź 04, 2007 12:24

Mam do Was pytanko. Na początku pojawiło mi się stukanie przy skręcie z dobrej drogi na bruk. Teraz słyszę to nawet gdy jadę prosto .Wszystko się dzieje z lewej strony.Jak podniosę przód do góry i zakręcę kołem stukanie też słychać. Byłem u mechanika a on mi powiedział że to może być przegub albo satelitki w skrzyni biegów. A co Wy o tym myślicie?Czy wymienić mam przegub?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 04, 2007 12:32

przegub owszem ale bez obciążenia raczej go nie powinno być słychac chyba zę już jest tak wybity ze ?????



Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » czw paź 04, 2007 12:41

Zużycie przegubu zewnętrznego (bo to o niego chodzi jak widze)objawia sie właśnie tym że podczas skręcania słychać "stukanie" jak już Ci stuka podczas jazdy na wprost to wymień go jak najszybciej sprawdz też czy gumowa osłona nie jest uszkodzona,możliwe że pękła i brut dostawał sie do przegubu i załatwił go.Pozdro!!!


kamilos

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw paź 04, 2007 13:26

Kamilos pisze:Zużycie przegubu zewnętrznego (bo to o niego chodzi jak widze)objawia sie właśnie tym że podczas skręcania słychać "stukanie" jak już Ci stuka podczas jazdy na wprost to wymień go jak najszybciej sprawdz też czy gumowa osłona nie jest uszkodzona,możliwe że pękła i brut dostawał sie do przegubu i załatwił go.Pozdro!!!
Nic dodać i nic ująć. Tak jak piszę kolega powyżej przegub wewenętrzny do wymiany, a im szybciej tym lepiej do zostaniesz na drodzę bez napędu..


Dziki

mariuszb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 29, 2007 20:18
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: mariuszb » czw paź 04, 2007 14:50

Dzięki Wam wszystkim . Małżonka dzisiaj kupi przegub i dzisiaj go zamontuje. Pozdrawiam. Jeszcze raz. To będzie zewn. czy wewn. przegub? Jak to sprawdzić?
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 15:39 przez mariuszb, łącznie zmieniany 1 raz.



Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » czw paź 04, 2007 16:43

Przegub zewnętrzny to jest ten przy kole a wewnętrzny przy skrzyni.W Twoim przypadku to jest zewnętrzny bo to on pracuje przy skręcaniu w sklepie najlepiej wyjaśnić sprzedawcy o co chodzi a w razie czego można wymienić.


kamilos

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw paź 04, 2007 16:56

mariuszb, powiem Ci, że mechanik po części mógł mieć rację. Ja mam np. tak, że jak wrzucę luz, lub wcisnę sprzęgło podczas jazdy, to słyszę takie terkotanie z lewej strony. I też tak się zastanawiałem,co to może być. Na forum podpowiedzieli mi, że to mogą być przeguby, ale ja wiem, ze to nie to, bo przeguby dopiero niedawno zaczęło być słychać :). Czyli wychodzi, że skrzynia, lub może wewnętrzne przeguby. Ale najpierw wymień przegub, bo tańszy.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 435 gości