przełączniki elektrycznych szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

przełączniki elektrycznych szyb

Post autor: frezerGT » wt paź 02, 2007 17:27

witam załozyłem w moim mk2 el szyby, kupiłem przełaczniki od seata toledo na 5 pinow i mam taki problem bo nie wiem jak je podłączyć kombinowałem na wiele sposobow i nic może ktoś z was wie jak podłaczyć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2007 17:49

masz problem, bo orginalne przełączniki nie pozwalają zmienić biegunowości na dwóch kablach wyjściowych tak żeby przy otwieraniu prąd płynął od plus do minus, a przy zamykaniu odwrotnie. One pozwalają puścić albo plus albo minus na jeden kabel wyjściowy. Z przeróbką samych włączników chyba nie da rady, trzeba zastosować przekaźniki, ktoś na forum to robił, moze się odezwie albo poszukaj, niedawno było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » wt paź 02, 2007 18:36

a pamiętasz kto to przerabiał, szukałem ale nie znalazłem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2007 19:08

niestety nie pamiętam. Potrzebne chyba 4 prezekaźniki na jedną szybę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt paź 02, 2007 19:24

Paweł Marek pisze:masz problem, bo orginalne przełączniki nie pozwalają zmienić biegunowości na dwóch kablach wyjściowych tak żeby przy otwieraniu prąd płynął od plus do minus, a przy zamykaniu odwrotnie.
Pozwalają,sęk w tym ze muszą być szesciopinowe.Najprościej byłoby sprzedać te i kupić inne.Koszt to około 30 zł za szt.
Ten temat powinien Ci pomóc:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1356841



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2007 19:45

takie cóś nabazgrałem pośpiesznie. Nie sprawdzone. Numerów pinów od samego włącznika nie zapodam, nie widzę na fotce, ani nie widzę czy to jest lewy przedni do obsługi obu drzwi czy taki jak do prawych pojedyńczy.
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » wt paź 02, 2007 19:59

Witam !

własciwie to mam podobny problem z tymi szybami, mam golfa 2 z 4xelektryczne szyby
wszystko bylo OK ale przod mi nie dzialal od kierowcy reszta byla OK :D noo kupilem srdoek do stykow i gitara chodzily mi wszystkie do puki innych stykow nie zachcialo mi sie czyscic przez przypadek zamiast wyciagnac z pulpitu cala kostke wyleciala tylko czesc i posypaly sie blaszki prubowalem to zmontowac ale to nie dla mnie niby zero filozofi ale nie chodzi. Otworzylem druga na podobizne i od tamtego czasu nie dzialaja mi 2 tylne szyby ;] wiem wiem szczyt głupoty macie jakis pomysl ?? chcecie jakies fotki to na jutro postaram sie zalatwic pozdrawiam



Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » wt paź 02, 2007 20:22

Paweł Marek , to jest taki zwykly pojedyńczy przełacznik a tak wyglada od tyłu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2007 21:36

ale jak to chcesz mieć, dwa w lewych drzwiach czy jeden w prawych jeden w lewych?
Nie bardzo znam taki włącznik, musiałbym szukać po schematach, w każdym razie trzeba wykorzystać 3 piny: jeden do plusa, drugi do masy, trzeci będzie sterujący i pod schemat co nabazgrałem. 4 przekaźniki na każde drzwi, musisz to umieścić w drzwiach? Chcez takiej zabawy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » śr paź 03, 2007 15:00

Paweł Marek dzieki za pomoc, chyba jednak kupie 6 pinowe bęedzie mniej roboty. punkcik poleciał



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 349 gości