Wymiana koncowki drazka kierowniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wymiana koncowki drazka kierowniczego

Post autor: Carrot_S » wt paź 02, 2007 22:22

Witam,
Mam do wymiany prawą końcówkę drążka kierowniczego, tę regulowaną. Zastanawiam się, czy nie wymienić też lewej końcówki, kiedyś kupiłem komplet końcówek Ruville, ale lewa jest nieregulowana i musiałbym jeszcze dokupić drążek.
Generalnie luz jest tylko przy prawym kole. Czy ktoś z Was ma jakieś spostrzeżenia, że lepiej i tak jest wymienić obie strony? Czy może uważacie, że to jest wsumie niepotrzebnym wywalaniem kasy w błoto (nie chodzi nawet o same drążki, ale robocizna z drążkami też już droższa)?
Nie wiem kiedy i czy były wymieniane końcówki, samochód mam od maja 2005.
Nie przejmował bym się tym, gdyby nie trzeba było po tym robić geometrii, a tak jak ma niedługo zluzować się druga strona, to potem znowu wydatek na geometrię.
No i sprawa z geometrią... na forum czytałem sporo, ale i tak zdania są podzielone (nawet u mechaników, u których dzisiaj byłem). Jedni mówią, że w moim golfie robi się tylko zbierzność i jakieś "ustawianie szprychy" (tak mówił mechanik), natomiast mechanik w stacji diagnostycznej mówił, że robi się pełną geometrię z kątem nachylenia kół.
Pewnie skoro znowu poruszam ten wątek, to znowu będzie fifty/fifty... :)
Pozdrawiam serdecznie bo dawno się nie odzywałem (czyt. nie miałem problemów z golfem hehehe)!
Ostatnio zmieniony śr paź 03, 2007 09:10 przez Carrot_S, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » wt paź 02, 2007 22:52

przy wymianie końcówek drążków robi sie tylko zbierzność bo to logiczne
a przy wymianie końcówek wachacza robi się wszystko ale i tak powinno się zawsze sprawdzać wszystko chyba że gościu robi na odpierdol


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr paź 03, 2007 14:15

[quote="Carrot_S"]w stacji diagnostycznej mówił, że robi się pełną geometrię z kątem nachylenia kół[/quote asior jakis, ja po wymianie koncowek robie tylko zbierznosc, jakie katy , przeciez nic nie robisz ze sworzniami itd. A co do wymiany to ja wolalbym wymienic dwie strony, wiem ze byc moze to kłopot , ale pomysl ze za jakis czas znowu bedziesz musial to zrobic i jeszcze raz zbieznosc zapłacic. jak wymieniac to parami nawet jak jest jeszcze dobra , ta co zakladasz jest nowa i pewna , a to co zdejmujesz wyglada tylko dobrze :) i za jakis czas zacznie stroic fochy.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Wymiana koncowki drazka kierowniczego

Post autor: norek111 » czw paź 04, 2007 23:02

wymien te dwie koncuwy i tylko zbierznosc a katy to sprawdz za to nie placisz bez laski ci to sprawdzi jak sa w normie to oki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 256 gości