czujnik spalania stukowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kielon.m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 17, 2007 13:41
Lokalizacja: Tilburg NL & Pyskowice PL
Kontakt:

czujnik spalania stukowego

Post autor: kielon.m » wt paź 02, 2007 15:20

witam:) na starcie powiem ze wiem ze wiele bylo pisane na ten temat ale...
u mnie sprawa wyglada tak- mam straszne problemy z miom PG a dokladnie rzecz ujmujac obroty skacza i strasznie duzo pali, powymienialem juz sonde lambda potem ""krokowy"" no0 i niebieski czujnik temperatury i nic:(
szukanie i w ksiazkach i w necie zaowocowalo poszerzeniem wiedzy ze w tym silniku jest czujnik spalania stukowego wiedz szybciorkiem pobieglem do garazu i znalazlem go tylko ze wisi nigdzie nie przykrecony!
mozecie sobie wyobrazic ze bylem u kilku mechaniorow i elektrykow i nikt tego nie zauwazyl!!!!
moja prozba czy ktos moze mi powiedziec gdzie on ma byc przykrecony????? bo nie mam bladego pojecia:(
ten silnik jest tak obudowany osprzetem ze nic nie widac.
jakby ktos mogl udzielic jakiej kolwiek wskazowki bylbym wdzieczny:)
a i jeszcze takie pytanko- kabel ktory idzie od tego czujnika ma spekana izolacje czy mam go wymienic?? i ile takie cos moze kosztowac?
z gory wielkie dzieki za pomoc:)
pozdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2007 16:10

Nie wiem dokładnie ale w innych silnikach jest na bloku silnika, z przodu między drugim a trzecim cylindrem. Moment dokręcania 20Nm. Nowy jest drogi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt paź 02, 2007 16:24

co do miejsca to jest ona tam gdzie wskazał to Paweł Marek, jak by twój był walnięty to mam taki czujnik (2piny) więc jak by co to wal śmiało napewno się jakoś dogadamy


Obrazek

kielon.m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 17, 2007 13:41
Lokalizacja: Tilburg NL & Pyskowice PL
Kontakt:

Post autor: kielon.m » wt paź 02, 2007 17:41

dzieki chlopaki:)
jak cos to napewno sie zglosze Lukasz_mk2
pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości