2.8 VR6 - skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Diesel22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:29
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

2.8 VR6 - skrzynia biegów

Post autor: Diesel22 » pn paź 01, 2007 10:53

Witam Wszystkich.
powazne pytanko-w moim golfiku rozpadł sie mechanizm róznicowy-mam MK3 VR6 2.8.
Dorwałem skrzynie od MK3 2.0 GTI-i teraz mam pytanko.
Czy róznicówka z 2.0 bedzie pasowała do skrzyni od 2.8.
Chyba ze ma ktos uszkodzona skrzynie od vra to bym odkupił za jakies rozsądne piniądze-zalezy mi tylko na mechanizmie róznicowym.
jakby co to walic na 880 567 801kom]
lub mail-diesel22@wp.pl

Pozdrawiam wszystkich i czekam na wiesci.

VW Mazowsze Team
Pozdrawaim.
Diesel
Ostatnio zmieniony pn paź 01, 2007 13:24 przez Diesel22, łącznie zmieniany 2 razy.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 13:50

Jezeli skrzynie masz z 8 zaworowego to chyba nie bedzie pasowac mechanizm, bo w vr jest mechanizm o ograniczonym tarciu (szpera) a w 8 zaworowym nie ma, w 16 zaworwym jest ale nie jestem pewien czy bedzie pasowac.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 01, 2007 15:01

-->Marioo

Nie wiem jak w VR6 ale w 16v "szpwera" to jest dodatkowa opcja ABS-u. (Dohamowywanie koła tracącego przyczepność a nie inna mechanika skrzyni).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Diesel22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:29
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: Diesel22 » pn paź 01, 2007 20:27

A moze ma ktos skrzynie od passata b4 2.0benzyna-podobno pasuje idealnie do Golfa 2.8vr6
ma krótsze przełozenia ale to raczej nie przeszkadza.piszcie,dwoncie dawajcie znac

kom.880 567 801
gg.9784081
mail. diesel22@wp.pl


Pozdrawiam wszystkich.
Diesel



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 01, 2007 21:41

Diesel22 pisze:A moze ma ktos skrzynie od passata b4 2.0benzyna-podobno pasuje idealnie do Golfa 2.8vr6
ma krótsze przełozenia ale to raczej nie przeszkadza.piszcie,dwoncie dawajcie znac
Według mnie skrzynia od VR6 ma zupełnie inną obudowę i innej zamiast niej się nie zastosuje.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 22:10

Szpera z tego co ja wiem nie ma nic wspolnego z abs-em, jest to blokowanie mechanizmu roznicowego powodujace jednakowa predkosc obu napedzanych kol

"Szpera (z niemieckiego: Sperrdifferenzial) - odmiana mechanizmu różnicowego o konstrukcji zapobiegającej przekazywaniu całości momentu napędowego na jedno koło lub oś.

Działanie szpery realizowane jest przez:

zablokowanie mechanizmu różnicowego
ograniczenie różnicy w prędkościach obrotowych (uślizgu) w mechanizmie różnicowym

Blokowany mechanizm różnicowy stosowany jest często w samochodach terenowych do poruszania się w trudnym terenie. Jego działanie polega na całkowitym zablokowaniu mechanizmów różnicowych, tak, aby niezależnie od przyczepności kół do podłoża moment napędowy przekazywany był jednakowo na każde z nich. Zablokowanie mechanizmu różnicowego powoduje wzrost oporów toczenia - szczególnie podczas jazdy po łuku - spowodowany tarciem kół o nawierzchnię. Samochody terenowe bywają wyposażone w międzyosiowy mechanizm różnicowy z blokadą.


Mechanizm o ograniczonym uślizgu stosowany jest najczęściej w sporcie samochodowym gdzie istotne jest jak najskuteczniejsze przeniesienie momentu napędowego na koła, a zwiększone opory toczenia jak w przypadku blokowanego mechanizmu różnicowego są niepożądane. Mechanizm ten także charakteryzuje się zwiększonymi oporami ruchu, jednak są one w efekcie istotnie mniejsze niż w przypadku blokowanego mechanizmu różnicowego."
Źródlo WIKIPEDIA. pozdrawiam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 01, 2007 22:13

Dlatego "szpera" dałem w cudzysłowie mówiąc o ABF-ie. A tam układ przeciwpoślizgowy (napędu) zrealizowany jest w oparciu o ABS.
Ostatnio zmieniony pn paź 01, 2007 22:15 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 22:13

ps. jezeli juz kalas skrzynia poza taka od vr bedzie pasowac to od 16v bo ma tak samo rozwiazane sprzeglo (hydrauliczne), nie wiem jak jest z budowa musialbys porownac wygladem i rozstawem srub mocujacych i mocowaniem.

[ Dodano: Pon Paź 01, 2007 22:16 ]
Szpera to jest uklad zapobiegajacy poslizgowi jednego kola podczas przyspieszania a abs zapobiega blokowaniu i poslizgu kola podczas hamowania, nie widze powiazania miedzy jednym a drugim, abs jest to oklad zapobiegajacy blokowaniu kol podczas ostrefo hamowania i umozliwienie skrecania podczas takiego hamowania



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 01, 2007 22:18

Marioo pisze:Szpera to jest uklad zapobiegajacy poslizgowi jednego kola podczas przyspieszania a abs zapobiega blokowaniu i poslizgu kola podczas hamowania, nie widze powiazania miedzy jednym a drugim, abs jest to oklad zapobiegajacy blokowaniu kol podczas ostrefo hamowania i umozliwienie skrecania podczas takiego hamowania
W 16v jest układ zwany EDL (elektronic differential lock) i jest to układ całkowicie oparty o ABS ! ! ! Jego działanie najlepiej zaobserowować ( i usłyszeć :D ) w zimie na śniegu lub lodzie.
Ostatnio zmieniony pn paź 01, 2007 22:22 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 22:23

Nie bede sie klocil bo nie mialem doczynienia z 16v, moze tam jest cos takiego, ja tylko poalem definicje szpery mechanizmu roznicowego. Moze jest cos w abf inaczej rozwiazane i korzysta z czujnikow abs, jezeli jest to elektroniczna blokada dyferenjcalu to z czegos musi wiedziec ze jedne kolo sie kreci szybciej w sumie a czujnik abs to nic innego jak czujnik predkosci kola. Pozdrawiam
ps. czlowiek cale zycie sie uczy :grin:



Diesel22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:29
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: Diesel22 » pn paź 01, 2007 23:55

jak tak dalej pojdzie to nigdy nie złoze swojej perełki-koszmar z finansami-autko stoii az sie łezka kręci,skrzynie droge-mam wrazenie ze sie poddam i sprzedam go tak jak stoii:(:(.
Moze ktos chce gaz bo wywaliłem z mojego vrka-wogóle jak mozna zagazowac taką perełke-wczesniejszy własciciel był chyba lub nadal jest debilem-i to jeszcze zwykły gaz nie sekwencja-normalnie benzynki mi pali 12 a na super instalacji 25 gazu hehe-super mu sie kalkulowało.Dobra teraz na powaznie-szukam w miare tanio skrzyni do vra-ide na zywioł i zakładam oryginał,nie bede szukał i dopasowywał Bóg wie czego.A jakby jeszcze na raty dało rade rozłozyc zakup skrzyni to byłaby bajka hehe:):)nie smiac sie-a moze jescze cuda sie zdarzają.

Diesel



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 02, 2007 07:38

jak byś wyregulował instalację a nie ją wyrzucał to dzisiaj była by kasa na skrzynkę a nie wyzywanie pośrednio ładnych parę tysięcy użytkowników lpg od debili - instalacje zakłądają nawet do silników 4.2 litra i nie płaczą - to taka dygresja żeby nie używać nie potrzebnych słów tym bardziej że jak poszukasz to się przekonasz że wiele osób na tym forum ma vr z gazem i nie narzekają
pozdrawiam
(oprócz uwag wyrazy współczucia - też krew by mnie zalała jak by takie autko mi klęknęło - kiedyś patrzyłem na ALLEGRO na skrzynki jest ich tam sporo, warto poszperać akucja po aukcji może coś się trafi)


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt paź 02, 2007 08:01

Marioo pisze:Jezeli skrzynie masz z 8 zaworowego to chyba nie bedzie pasowac mechanizm, bo w vr jest mechanizm o ograniczonym tarciu (szpera) a w 8 zaworowym nie ma, w 16 zaworwym jest ale nie jestem pewien czy bedzie pasowac.
Zadna skrzynia z VR6 nie miała szpery,. jest to zwykły mechanizm róznicowy

przekładkę róznicówki da sie zrobic z innej skrzyni ale musi byc tej samej serii 02A, zasna róznicówka ze skrzyn 020 nie podejdzie do 02A

tak samo jak zadna inna skrzynia nie podejdzie do vr6- musi byc od vr6


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt paź 02, 2007 08:18

Borys pisze: tak samo jak zadna inna skrzynia nie podejdzie do vr6- musi byc od vr6
zodiak pisze: Według mnie skrzynia od VR6 ma zupełnie inną obudowę i innej zamiast niej się nie zastosuje.
I wszystko jasne jeśli chodzi o dobór całej skrzyni.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 510 gości