wymiana przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pmatwijczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:27

wymiana przedniej szyby

Post autor: pmatwijczyk » sob wrz 29, 2007 12:56

Przednia szyba w moim mk3 uległa zniszczeniu. Muszę ją wymienic ale nie wiem czy kupic używaną czy nową podróbkę. Ja osobiście wolałbym używaną vw ale koleś z serwisu zajmującego sie szybami samochodowymi powiedział mi: "nasze szyby są bardzo dobrej jakosci i dorównują oryginałom". Czy to prawda? Nie wiem. Jeszcze dochodzi kwestia wymiany szyby, sam za to sie nie wezmę. Tylko komu to oddac? Zawodowcom z wyżej wymienionego sewisu(koszt 100zł) czy zwykłemu mechanikowi(50zł) który wymienia szyby od czasu do czasu. Proszę o wasze opinie
Ostatnio zmieniony pn paź 01, 2007 09:39 przez pmatwijczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob wrz 29, 2007 13:00

fachowcom ktorzy robia to na codzien. maja narzedzia, wiedze i doswiadczenie. uzywana szyba :panna:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob wrz 29, 2007 13:09

pmatwijczyk, napisałes nie w tym dziale powinieneś pytać w technicznym ,
pojedz do zakładu w którym wymieniają szyby dostaniesz gwarancje koszt to około 350 zł.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob wrz 29, 2007 13:37

Ja w swoim wymieniałem w serwisie VW w Katwicach za 1000 zł z robocizną. Za podróbę w Katowicach z montażem wołali 600 zł więc wolałem dać więcej i mieć oryginalną szybę. A zrobili tak, że nawet nie widać że coś było wymieniane. Zero uszkodzeń czy coś w tym stylu.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob wrz 29, 2007 14:16

Ja w swoim wymieniałem w serwisie VW w Katwicach za 1000 zł z robocizną.
ludzie co wy za duzo kasy macie , 1000 zl za wymiane szyby :grin:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » sob wrz 29, 2007 14:23

twardy pisze:
Ja w swoim wymieniałem w serwisie VW w Katwicach za 1000 zł z robocizną.
ludzie co wy za duzo kasy macie , 1000 zl za wymiane szyby :grin:
no właśnie za duzo???

Ja dzisiaj wymieniałem szybę i zapłaciłem 320zł z robocizna i szkód jakoś mi nie narobili.a to była firma właśnie zajmująca sie wymiana szyb.a te szyby w serwisie vw nie są nic lepsze i fachowcy tez nie są lepsi.ba oni maja te same szyby co serwisie vw.tylko ze serwis vw sobie dolicza kupę marży i wszystkiego innego blablabla :panna:


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob wrz 29, 2007 14:49

Szyba została wymieniana na koszt sprawcy TIRA, który jechał z kamieniami niezabezpieczonymi i kilka mu wypadło na mnie i szyba pękła. Więc skoro był sprawca to po co wymieniać byle gdzie :bajer: Niech płacą za swoją głupotę inni.



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » sob wrz 29, 2007 16:28

a co wy macie na myśli pisząc "oryginalne szyby" ?? :chytry: heheh płacić 1000zł za szybe bo ma znaczek vw to dla mnie lekka przesada.

od kogo vw bierze szyby.... splintex??, sicursiv?? czym sie będzie różniła szyba ze znaczkiem vw w servisie , od szyby bez znaczka vw tej samej firmy ale w zakładzie wymieniającym szyby ?? skoro to takei samo szkło...

wczoraj wymieniałem szybe w Hondzie w specjalistycznym zakładzie dałem 450 zł mam gwarancje itp. i wziełem sobie "oryginalną" szybe montowaną fabrycznie w np. fordach - Pilkington - bo miala najlepszy zielony pasek ze wszystkich :D . i ma idealny odcień do pozostałych (mam zielone szyby) i jakoś nie widze różnicy. i co z tego ze robią ją w polsce... :bajer:

:grin:



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob wrz 29, 2007 16:40

Baracus86 pisze:320zł z robocizna i szkód jakoś mi nie narobili.a to była firma właśnie zajmująca sie wymiana szyb.a te szyby w serwisie vw nie są nic lepsze i fachowcy tez nie są lepsi.ba oni maja te same szyby co serwisie vw
oj za tyle to wątpie. za tylę w wymianą to raczej dostaniesz jakiegoś autoglass jaan lub inny bezfirmowy wynalazek, które są dość miękkie (polecam nie używać skrobaczki w zimie, tylko odmrażacza i potem ścierki, a od wewnątrz wycierać naprawdę delikatnym materiałem) - wiem, bo niestety mam taką z konieczności - pękła mi szyba na drugim końcu kraju i nie było za bardzo wyboru w owej miejscowości...po ok. 16 miesiącach używania mimo zachowania środków ostrożności posiada sporo małych wypiaskowanych punktów oraz kilka brzydkich rys


był mk3, jest prawie mk4

djmolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 09:19
Lokalizacja: Radzionków/Zabrze
Kontakt:

Post autor: djmolo » sob wrz 29, 2007 23:04

Mnie ta przyjemnośc kosztowała 400zl wraz z wymiana i rok gwarancjii na wymiane. Czysta szybka, zero rys. Super sie jezdzi w nocy gdy pada deszcz.


[b]Zdrowaś muzo, bitów pełna, bass z Tobą,
błogosławionaś Ty między gatunkami i błogosławiony
owoc żywota Twojego, DJ.
Święta Techniawo, Matko Trance'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę lotu naszego[/b]

pmatwijczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:27

Post autor: pmatwijczyk » ndz wrz 30, 2007 17:46

W warsztacie(Rzeszów) oferują mi szybę oryginał za 350zł i montaż za 100zł. Taniej oryginalnej chyba nie można kupic. Używanej szukałem w necie i w anonsach ale w Podkarpaciu ciężko coś znaleźć.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz wrz 30, 2007 18:34

pmatwijczyk pisze:W warsztacie(Rzeszów) oferują mi szybę oryginał za 350zł i montaż za 100zł. Taniej oryginalnej chyba nie można kupic. Używanej szukałem w necie i w anonsach ale w Podkarpaciu ciężko coś znaleźć.
troszke dużo ale jak nie masz wyboru to bież , zwruć uwage czy pod uszczelka nie ma rudej bo lubi tam sie zagniezdzic . Jesli sa jakieś poczatki korozji to od razu możesz zrobić.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn paź 01, 2007 09:37

Nie wytrzymam.. co ma szyba do prolemow z silnikiem diesla? Tak ciezko regulamin przeczytac?


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości