Wspomaganie ciężko chodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Wspomaganie ciężko chodzi

Post autor: Mariio81 » ndz wrz 30, 2007 14:56

Witam w moim golfie wspomaganie chodzi trochę ciężko jest sprawne bo słychać jak sie kręci kierownicą ale w innych autach chodzi o wiele lżej czy to tak jest w tych modelach? Mam MK3 1.8 rok 1997.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz wrz 30, 2007 15:27

a sprawdzałeś poziom płynu od wspomagania??
i jakiej szerokości masz opony ( im szersze tym cięzej będzie chodziła kiera)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » ndz wrz 30, 2007 15:32

opony mam 185 / R 60 na felgach 14 płyn jest



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » ndz wrz 30, 2007 16:11

Też już gdzieś wrzucałem to, że mi słabo jakby wspomaganie wspomaga. :lol:

Piszesz, że słychać (pewnie pompę) jak kręcisz, początkowo dźwięk dochodzi przy skrajnym położeniu kiery, potem już nawet przy normalnym kręceniu, jak masz cicho w aucie i stoisz, ruszasz.

To, że trzeba sporą siłą kręcić (na pewno nie tak sporą jak w autach bez PS) - może to być pompa, ale też przekładnia może przepuszczać na zaworze. Dźwięki wskazują raczej na pompę. Wymiana płynu nie zaszkodzi, ale raczej tu nie pomoże. Kiera nawet na 215-kach powinna dość lekko chodzić, na 195 luzikiem, a 185 palcem, sprawdzone.

Pytałem wtedy i pytam teraz innych forumowiczów: czy zetknął się ktoś z regenerowanymi pompami z allegro, cena jak za używkę, niech chociaż wyśle PW... :mrgreen:



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » ndz wrz 30, 2007 20:52

no palcem to napewno się nie da kręcić a podczas kręcenia słychac buczenie cały czas z pompy



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz wrz 30, 2007 20:59

pompe wyjmij i zaworek do czyszczenia. jesli sa luzy na wirniku czeka cie zakup nowej


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » ndz wrz 30, 2007 22:08

No to może zapodaj jakimiś wskazówkami co do czyszczenia tego zaworka.



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » ndz wrz 30, 2007 22:11

A płyn do wspomagania to co tam wlać?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz wrz 30, 2007 22:40

Mariio81 pisze:A płyn do wspomagania to co tam wlać?
oryginal febi G002 0000. obojetny kolor. koszt 24zl/litr. wchodzi ok 0.7-0.8 litra

zaworek znajduje sie od strony metalowej rurki. pluka sie plynem czystym. jego zapchanie objawia sie skokami podczas skrecania, tak jakby pasek przeskakiwal. czy sam zaworek sie wyciaga to nie powiem, bo brakowalo mi czasu zeby to sprawdzic. wiem natomiast jak pompe popsuc :rotfl: wymienic tez umie :D
Ostatnio zmieniony ndz wrz 30, 2007 22:42 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt paź 02, 2007 15:00

a ktos z was moze inwestowal w pompe od wspomagania z allegro ta po regneracji albo niby nowa za 350zl ?? bo u mnie kierownica tez ciezko chodzi oponu 185/60/14 i mysle ze moze by pompe wymienic plynu nie ubywa pompa jakos tak bardoz nie buczy tylko przy max skreconych kolach, przy wiekszych obrotach kierownica tak smao chodzi znacyz nic lezej, i pomyslalem ze moze bym kupil taka z allegro ale nie wiem czy to pomoze ?

z drugiej strony jak czytam coraz wiecej tematow na temat ze kiera ciezko chodzi w mk3 to zastanawiam sie czy moze ten typ poporstu tak ma ?? bo ja swoje wspomaganie porownuje do passata b5 tatowego ale tam to sie kreci jednym palcem przy oponach 195 a tez jest wspomaganie hydrauliczne

[ Dodano: Wto Paź 02, 2007 3:02 pm ]
mysle o takiej http://www.allegro.pl/item250795610_pom ... _nowa.html

http://www.allegro.pl/item248646446_pom ... _nowa.html


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt paź 02, 2007 15:30

jesli pompa nie cieknie i nie buczy to wymien plyn i nie pakuj sie w koszty. nigdy nie bedziesz mial tak dobrego wspomagania jak pasek b5, bo masz pompe o nizszym cisnieniu. proste jak drut. u mnie tez musze wlozyc troche sily, za to siora w swoim pasku moze krecic bez wysilku.

kupowalem pompe od tego goscia z dabrowy. zalozylem siorze i narazie jest ok. oddaj swoja s
stara to dostaniesz dobra cene, targuj smialo.
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 15:34 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt paź 02, 2007 15:53

SouleR pisze:kupowalem pompe od tego goscia z dabrowy. zalozylem siorze i narazie jest ok
jest ok to znaczy chodzi lzej niz ta stara czy jest tak samo jesli chodzi o sile ktora trzeba wlozyc w krecenie kierownica ?
SouleR pisze:jesli pompa nie cieknie i nie buczy to wymien plyn i nie pakuj sie w koszty.
u mnie plyn wydaje sie czysciutki przynajmniej taki jest w zbiorniczku wyrownawczym jak wyjmuje bagnet i sprawdzam na bialej szmatce ma odciez zoltawo zielony


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » wt paź 02, 2007 18:35

falla_x pisze:SouleR napisał/a:
kupowalem pompe od tego goscia z dabrowy. zalozylem siorze i narazie jest ok


jest ok to znaczy chodzi lzej niz ta stara czy jest tak samo jesli chodzi o sile ktora trzeba wlozyc w krecenie kierownica ?
Odpowiedz koniecznie, bo to właśnie o tego gościa z Dąbrowy mi głównie chodziło (mam blisko :grin: ), choć w sumie ta z allegro z Rudy nowa za 250zł też mogłaby być, tylko ciekawe czy to nie paść... Czy po tej wymianie poczułeś że lżej chodzi i dlaczego musiałeś wymieniać - konkretnie, please :bigok:

[ Dodano: 02 Paź 2007 18:45 ]
Aha, dodam, że jechałem kawałeczek kumpla 2,0 8V GTI i tam kiera chodziła naprawdę znacznie lżej niż u mnie, a opony miał coś 215 - a zatem sądzę, że ogólnie powtarzające się w tematach kwestie o ciężko kręcącej kierze są wynikiem tego, że mamy już znacznie podjechane :bigok: roczniki i po to właśnie są oferowane pompy na np. aukcjach, bo awarii (kompletne rozlecenie pompy) z pewnością nie ma aż tak wielu.

Jeszcze jedno pytanko do FALLA_X: czy ten gość z Dąbrowy proponował zmierzenie ciśnienia Twojej starej, zdawanej pompy i ile miała??? :helm:



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt paź 02, 2007 22:55

wojtas_GT pisze:Jeszcze jedno pytanko do FALLA_X: czy ten gość z Dąbrowy proponował zmierzenie ciśnienia Twojej starej, zdawanej pompy i ile miała???
ja narazie namierzylem te 2 aukcje jakos tak najladniej sie prezentuja a gosc z dabrowy tak jak powiedzial SouleR, oddaj ekase za stara narazie ja swojej nie tykalem bo nie wiem jak zadzialac, boje sie ze jak kupie nowa pompe to okarze sie ze kiera wcale lzej nie chodzi a wtedy idzie sie pochlastac pieniadze w bloto, no bo jaka mam gwarancje ze jak wymienie bedize ok ze bedzie lzej ?? bo jak powiedizalem plynu nie ubywa, pompa moze delkikatnie buczy przy kreceniu a przy max no to juz slychac glosno ale to jak wszedzie, przy dodawaniu gazu nie chodzi lzej, wiec jesli to nie maglownica to pewnie pompa ale z drugiej strony jak by to byla maglownica to pewnie by plyn przepuszczala albo cus, a pozatym dlaczego by miala pasc, to juz predzej moze ta pompa sam nie wiem co robic, kase na pompe mam tylko zeby mi kots dal 80-85% no moze 90:) ze to bedize to i ze po wyminie odczuje znaczna poprawe to bym sie nie wachal tylko klikal na kup teraz :bajer:

[ Dodano: Wto Paź 02, 2007 10:56 pm ]
dodam ze mam opony 185 a strach pomyslec jak by mi sie krecilo na 195 niby jest to wspomaganie a kreci mi sie jak w moim mk2 bez wspomagania no moze ciut napostoju lzej ale jednak ta jedna reka spory wysilek trzeba wlozyc


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości