Gdzie znalezc gniazdo interfejsu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

smuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:30
Lokalizacja: Szczecin/Głogów
Kontakt:

Gdzie znalezc gniazdo interfejsu

Post autor: smuda » wt wrz 25, 2007 17:26

witam
posiadam golfa 2
1.8 GT
silnik RP
rok prod. 88

mianowicie suzkam gniazda gdzie moge podlaczyc komputer do zdiagnozowania. Gdzie jest to gniazdo ?? prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 18:50 przez smuda, łącznie zmieniany 1 raz.


smuda

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 25, 2007 17:50

gniazdo do interfejsu powinno byc pod mieskiem od lewarka zmiany biegow, takie 2 kostki po lwewj stronie

[ Dodano: 25 Wrz 2007 17:55 ]
jaki masz ten interfajs?
Ja mam kabelek do kompa ale nie moge sie polaczyc bo podobno mk2 nie da sie podlaczyc pod kompa.
Pod maska masz zolta kostke z jednym przewodem za pomoca ktorej mozesz zdiagnozowac silnik za pomoca kodow blyskowych. Opis kodow blyskowych jest w dziale porady na glownej stronie vwgolf.pl



smuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:30
Lokalizacja: Szczecin/Głogów
Kontakt:

Post autor: smuda » wt wrz 25, 2007 17:55

niestety pod mieszkiem nie ma nic :( wiec gdzi emoze byc w tym wypadku i w tym moim sdilniku RP

mojego golfa mozna podlaczyc z tego cowiem bo kiedys byl juz na stacji diagnostycznej i podpinali sie ale to bylo rok temu.teraz mam dostep do komputera z programem (jest mojego znajomoego lecz pyta sie mnie jakie wejscie mam) i wszystkim lecz nie wiem gdzie wtyczka jest aby sie podpiac.
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 17:58 przez smuda, łącznie zmieniany 1 raz.


smuda

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 25, 2007 18:08

u mojej dziewczyny i u mojego wujka w RP (tyle ze jetta) kostki sa wlasnie pod mieszkiem. U mnie kiedys jak siadla elektronika (1.3 NZ) to mechanik powiedzial ze tez go podpinali do kompa i naprawiali komp bo cos sie w nim spalilo a okazalo sie po jakims czasie ze nie ma kostki w tym modelu do kompa i nie da sie go tak zdiagnozowac a komp w ogole nie byl ruszny bo nie ma na nim zadnych sladow - po prostu oszukali nie zeby skasowac wiecej kasy i udalo im sie to. Moze tobie tez ktos wisnal kit.
Koles od ktorego kupilem kabel powiedzial ze w mk2 nie dzialaja kable, dzialaja tylko w km3 i to tych nowszych, do mk2 jest tylko jakis tester.
Moglbys podac nazwe programu i kabla do kompa



smuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:30
Lokalizacja: Szczecin/Głogów
Kontakt:

Post autor: smuda » wt wrz 25, 2007 19:37

no jasne jutro powinienem juz wszystko wiedziec nazwe programu i kabla bo ma wpasc moj znajomy z tym i zobaczymy czy to wogole jest prawda ze sie da czy tez mit:) a z tamta stara diagnoza to nie wiem jak do konca bylo bo tego sie nie dowiemy juz:D ale usterke znalezli i usuneli wiec nie wiem jak to zrobili do konca. Slyszalem tez ze w niektorych modelach wlasnie mk2 da sie podlaczyc ale nie we wszystkich. Jutro sie okaze .


smuda

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt wrz 25, 2007 19:45



Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 25, 2007 19:58

ja znalazlem na forum spzredawcy od kabli ze dopiero mozna uzywac kabla przy silnikach po 08.92. Sa jakies specjalne testery ktore diagnozuja silnik i za jego pomoca mozna sprawdzic twoj silnik ale dzialaja one na podstawie kodow blyskowych, za miast kodu blyskowego dostajesz informacje na wyswietlaczu.
Czekam na info o kablu i o programie. Tez mam kabelek ale jeszcze nie podlaczalem, program to VAG 3.11.
Kosta przy pasacie z 91 jest tez pod mieszkiem od lewarka biegow po prawej stronie, wiec wyglada na to ze w mk2 tez tam powinna byc bo w jettcie tam wlasnie jest.
Jak nie podlaczysz kabla to pod maska obok cewki zaplonowej masz taka zoltka kostke z jednym przewodem, za jej pomoca sprawdzisz kody blyskowe, ja tak sprawdzalem i to dziala



smuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:30
Lokalizacja: Szczecin/Głogów
Kontakt:

Post autor: smuda » pt wrz 28, 2007 21:50

dzialaja tylko kody podlaczyc sie nie dalo do komputera


smuda

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt wrz 28, 2007 22:33

co pokazal komp jak sie do niego podpiales? gdzie znalazles kostki skjoro ich nie bylo pod mieszkem? Sprawdzales kody na zoltej kostce kolo cewki zaplonowej?



smuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:30
Lokalizacja: Szczecin/Głogów
Kontakt:

Post autor: smuda » sob wrz 29, 2007 18:52

drogi kolego nie udalo mi suie podlaczyc komputera gdyz nie znalazlem nawet kostek:) sprawdzalem tylko kodami blyskowymi. jak narazie golfik smiga i ma sie dobrze blad udalo mi sie wykasowac


smuda

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 447 gości