Problem z katalizatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KORBA21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:44
Lokalizacja: tychy

Post autor: KORBA21 » pt wrz 28, 2007 20:11

witam panowie. mam pytanie.wyciołem kiedyś katalizator i wspawałem strumienice. było wszystko ok. niedawno miałem robioną panewki korbowodowe przy pierwszym tłoku o i sie zaczęło.... kompuer po naprawie powariował-ja mu gaz a on przerywał dławił sie i takie tam. pojechałem ustawić kompa i nadal ma jakby dziure w gazie i gość mi napomknął że obroty mi trochę bedą skakać bo sąda ma zły odczyt z powodu braku kata. obroty na zimnym silniku mam troche ponad 1000 (myśle że chyba troche mało) poradzcie czy to komp czy co. sprawdzałem ciśnienie na tłokach i wszystko ok.

[ Dodano: 28 Wrz 2007 20:26 ]
aha jest to benzyna 1.8 90 KM silnik ABS. gdzie szukać sondy?



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » sob wrz 29, 2007 15:21

Ja proponuje wyciąć katalizator i w to miejsce nie wstawiać ani rurki ani strumiennicy tylko tłumik pierwszy od gofa II 1.8 A dlaczego nie proponuje ani rurki ani strumiennicy, dlatego że po wycięciu katalizatora układ wydechowy robi się dużo głośniejszy. Ja tak zrobiłem wspawałem rurkę i niestety po jakimś czasie wspawałem tłumik bo mnie denerwowała głośna praca układu wydechowego.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » sob wrz 29, 2007 16:23

daniel2505 pisze:
sfiq pisze:Uszkodzony czy nie skupuja je na odzysk platyny a nie do aut wiec nie ma problemu

w moim ADZ wywalilem kata i takze nie ma problemu z sonda
A powiedz mi, bo widze że masz LPG czy nie ma problemu ze śmmierdzącymi spalinami? Też nosze się z zamiqarem wywalenia kata ale boję się smrodu spalin na gazie. Kiedyś w fordzie wywaliłem katalizator i od razu zaczęło walić gazem w czasie postoju. Teraz w Golfie zupełnie nie czuję gazu i boję się to popsuć.
Witam!
Ja miałem załozona strumiennice, tzn. poprzedni właściciel ją załozył, bo "większa przez to moc". Tylko co z tego, jak w środku ciągle czułem spaliny. Nie było tragicznie, ale lekki zapaszek był non stop. Teraz założyłem katalizator i w środku nie czuć absolutnie nic! Tak więc ja bym się na Twoim miejscu zastanowił. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » ndz wrz 30, 2007 22:47

A mnie się wydaje, że poprzednio jakąś nieszczelność miałeś po prostu i dlatego czules spaliny w aucie.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości