[Passat B3] Kilka pytan technicznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MiKev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 19:05
Lokalizacja: Coventry

Post autor: MiKev » sob wrz 29, 2007 04:32

Seraphimka pisze:
Zastanawia mnie - skoro opony niskoprofilowane zwiększają zużycie paliwa, a do tego jak mi mówili "trzeba bardziej uważać na krawężniki," to poza estetyką mają jakieś plusy ??
niskoprofilowe opony to jak juz napisalas trzeba bardziej uwazac na krawezniki ale do spalania to nic nie maja. co innego szerokosc opony, im szersza tym wieksze opory toczenia czyli wiecej mocy silnik musi wydac z siebie zeby ruszyc oraz rozpedzac to, co przeklada sie na spalanie. + jest lepsze trzymanie w zakretach.
co do spalania to VW silniki z tych lat nie nalezaly do zbyt oszczednych a w tej chwili ma to auto juz 17 lat wiec nie oczekuj spalania jak w smarcie. ograniczenie spalania z twojej strony to tyle co mozesz zrobic- rano auto na tz. ssaniu jazda bez gazu (nie krecenie go na obrotach), trzymasz sie najwyzszego mometu obrotowego (nie przeciagasz i nie jezdzisz ponizej), jak masz wtrysk to dojazdy do skrzyzowania na biegu bez gazu a jak masz gaznik (nie znam silnikow WV z tych lat ) to na luzie (nie praktykuj w zimie).



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » sob wrz 29, 2007 09:04

ja napisze tak: idzie zima wiec pewnie bedziesz zmianiala opony na zimowe z tych szerokich.
Zobaczysz jak bedzie ze spalaniem. Generalnie jak chodzi Ci tylko o jazde w miescie to proponuje kupic inne opony- normalne i spalanie na pewno spadnie. Kupic korek do wlewu.
A co do jazdy to nie jezdzic na wysokich obratach. Jazda na luzie jest dobra ale nie w silnikach benzynowych z wtryskiem( taki jak masz Ty)
Jak zjezdzasz z górki to zamiast luzu poprostu puść tylko pedał gazu( oczywiscie autko jedzie na biegu) wtedy sie jedzie prawie za darmo...
Tak poważnie to powiem tak: passat ztym silnikiem musi sobie 10L spalic jak sie jezdzi w miescie tylko i raczej ponizej 10l sie nie da zejść. Duże auto jest i musi swoje spalic.

Aha a co do szerokich opon to maja tylko taki plus ze auto lepiej trzyma sie drogi np wchodząc szybko w zakrety( o ile opony maja dobry bierznik)


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Seraphimka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:43
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: Seraphimka » sob wrz 29, 2007 13:59

No właśnie , gdyby palił 10-12 l na mieście byłoby ok, ale 17 (tak mi ostatnio wyszło) to już trochę przesada :)) Będzie dobrze, a te wszystkie rady na pewno przydadzą mi się :))


Pozdrawiam :))

MiKev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 19:05
Lokalizacja: Coventry

Post autor: MiKev » pn paź 01, 2007 01:15

Seraphimka pisze:No właśnie , gdyby palił 10-12 l na mieście byłoby ok, ale 17 (tak mi ostatnio wyszło) to już trochę przesada :)) Będzie dobrze, a te wszystkie rady na pewno przydadzą mi się :))
przy takim spalaniu do sprawdzenia jeszcze sonda lambda



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 160 gości