mk2 1,6 TD czujniki ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 16, 2005 08:36
Lokalizacja: Gliwice

mk2 1,6 TD czujniki ciśnienia oleju

Post autor: 11 » czw cze 16, 2005 08:57

Witam

Pierwszy raz jestem tutaj z powodu zakupu Golfa mk2 1,6 D z 1990 roku.
Wczesniej miałem Volvo 745 2,4 TD i byłem w klubie www.volvo-off.pl

Mam problem z nowym nabytkiem: od czasu do czasu zapala się na sekundę, dwie lampka ciśnienia oleju i włącza się brzęczyk! Wystraszyło mnie to, ale lampka sama gaśnie, silnik działa normalnie, nie grzeje się. Sprawdziłem ciśnienie oleju (2 na wolnych obrotach, 5 na wysokich). Trzyma ciśnienie i na zimnym, i na gorącym. Wymieniłem czujnik w głowicy z brązowego na brązowy. Dolny czujnik jest czarny. mechanik nie wie jakie powinny być kolory czujników, w tym szuka przyczyny.

Stąd pytanie: czy po numerze VIN jest ktos w stanie podać mi numery katalogowe czujników, ew. kolory?

Ew. co jeszcze może być przyczyną takiego włączania się lampki i brzęczyka?

Silnik ma 195000 km oryginalnie (książka wymiany oleju z pieczątkami), sprawdzany w VW, sprężanie 30, 31

VIN WVWZZZ1GZLW776666

Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzo i coś z tego zrozumiecie? :)

Liczę na pomoc...

Aha, macie jakieś gadżety klubowe? Sklepik? Koszulki, smycze itp.?

Pozdrawiam
Paweł (Gliwce)



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » czw cze 16, 2005 14:52

Zabrałeś się nie za ten czujnik to odzywa się czujnik wysokiego ciśnienia który jest przy filtrze oleju (o ile pamiętam diesla) . W sklepie poproś poprostu o czujnik wysokiego ciśnenia kolor może być inny,przynajmniej tak było jak ja kupowałem stary był brąz a nowy prawie biały ale pisało na nim 1.4 bar.Jak objawy nie ustąpoą po wymianie to radzę wizyte u dobrego mechanika,ewentualnie zmianę oleju na gęstszy.



11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 16, 2005 08:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 11 » wt cze 21, 2005 08:04

pw524 pisze:Zabrałeś się nie za ten czujnik to odzywa się czujnik wysokiego ciśnienia który jest przy filtrze oleju (o ile pamiętam diesla) . W sklepie poproś poprostu o czujnik wysokiego ciśnenia kolor może być inny,przynajmniej tak było jak ja kupowałem stary był brąz a nowy prawie biały ale pisało na nim 1.4 bar.Jak objawy nie ustąpoą po wymianie to radzę wizyte u dobrego mechanika,ewentualnie zmianę oleju na gęstszy.
Czujnik juz kupiłem, jak tylko czas pozwoli to wymienie i dam znać czy pomogło.
Dzięki.
Paweł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 396 gości