Problem z automatyczna skrzynią biegów - passat `91 2.0

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pomyslek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 15, 2005 23:07
Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie

Problem z automatyczna skrzynią biegów - passat `91 2.0

Post autor: pomyslek » czw cze 16, 2005 07:32

Witam wszystkich i jak w temacie mam problem ze skrzynią automatyczna w pasacie. Na biegu 1 i 2 przyspiesza, ale jak przełączy się bieg 3 lub 4, to po dodaniu gazu, slychac ze silnik pracuje na wysokich obrotach a auto nieprzyspiesza, tylko powoli sie rozpedza.
Jeżeli ma ktoś schemat budowy takiej skrzyni to bym bardzo prosił o przesłanie na maila pomyslek@o2.pl. Może samemu da mi się ją rozebrać i wymienić elementy popsute, ale niestety wiedza na temat automatów jest mi nieznana - co innego zwykła skrzynia.



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » czw cze 16, 2005 17:17

nie ograniczałbym problemu do skrzyni, ona jest sterowana przez obroty silnika, prędkość samochodu i kto wie co jeszcze ;)
jeśli przełącza przy odpowiednich prędkościach i obrotach, to może masz coś innego? np. potencjometr położenia przepustnicy? może katalizator zapchany i duże obciążenie dla silnika powoduje wolne przyspieszczanie? skrzynia ma przełączać płynnie biegi, zasadniczo na tym jej rola się kończy



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw cze 16, 2005 19:51

sprawdż poziom oleju



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości