czy to skrzynia biegow? koniec nerwow...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

czy to skrzynia biegow? koniec nerwow...

Post autor: tursky » czw wrz 27, 2007 08:46

Witam serdecznie! Niedawno temu stzrelila mi lapa trzymajaca silnik i wtedy polecial mi silnik i skrzynia w wyniku czego dysponowoalem tylko biegiem wstecznym i 3. Po wymienie łapy biegi sie znalazly ale jest czsami z nimi problem. Bieg wsteczny wchodzi ciezko, czsami sie gdzies gubi, czasami przy ruszaniu gdy chce jedynke wskakuje 3, lekko rusze na tej trojce i wtedy jedynka sie znajduje. Mechanik mowi ze ma za duzy luz na cięgnach od skrzyni. Ale przed remontem lapy tez taki mialem. W czym rzecz??? Prosze o pomoc bo sie powoli rozstrajam.
P.S jak dawac punkty za dobra rade??? Pozdravwiam!!!!!!!!!!!



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » czw wrz 27, 2007 08:58

Biegi trzeba wyregulować. To co napisałeś wskazuje właśnie na złą regulację. Jak zmieniłeś łapę to silnik ze skrzynią mógł się lekko przesunąć. Jedz do innego mechanika, i poproś o wyregulowanie biegów. Potrzebny jest klucz 13, i kanał, żeby wejść pod samochód. Trwa to ok 10 min. Pozdrawiam.


michal0604

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

re.

Post autor: tursky » czw wrz 27, 2007 09:03

a czy to prawda ze trzeba sie troche na tym znac, ze jest problem z ta regulacja?? ja klucz znajde, kanal tez dosyc spory... jak sie daje punkty za dobra rade??



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » czw wrz 27, 2007 09:11

Kliknij na "Pomógł", a potem naciśnij "tak" Do regulacji trzeba mieć jakieś tam pojęcie, i pomoc drugiej osoby która będzie w aucia i przesuwała dzwignię biegów. Jak sam tego nie robiłeś to może to trochę potrwać. Ale jak będziesz pod samochodem, a ktoś będzie dzwignią ruszał lewo-prawo to powinieneś zajarzyć o co tam chodzi.
Ostatnio zmieniony czw wrz 27, 2007 09:13 przez michal0604, łącznie zmieniany 2 razy.


michal0604

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

re.

Post autor: tursky » czw wrz 27, 2007 09:17

ogolnie juz wiem jak tam wyglada ruch biegow przy skrzyni bo ostatnio dosc wnikliwie obserwowalem. Tylko boje sie ze odkrece cos i biegi przepadna jak sportowiec z urwanej liny bungi :))) ...i dlatego zostawie to do odpowiedzialnosci mechaniura :) troszku nie moge znalezc tej opcji "pomogl" :( coz, jestem tylko z podkarpacia heheh



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości