obroty benzyna i gaz falują

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hipek_ohw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 14, 2004 16:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

obroty benzyna i gaz falują

Post autor: hipek_ohw » pn wrz 24, 2007 11:49

Witam.
Problem pojawił sie jakis tydzień temu.Wczesniej miałem problem z obotami ale to była wina krokowca więc go wymieniłem i przez jakieś 3 tygodnie był spokuj. Problem jest tego typu. Zaraz po odpaleniu silnik chodzi na benzynie obroty sa bardzo niskie falują i po chwili silnik gasnie.Jak troszeczke się nagrzeje silnik juz nie gasnie ale oborty falują tak od 1100 do 400. Jak osiągnie temperature 90 stopni falują już w zakresie 1100 - 800. Na Gazie zaraz po odpaleniu też gaśnie, jak sie nagrzeje obort są tez w przedziale 1100-900. Po przeczytaniu kilku postów stwierdziłem że może byc to wina przepustnicy wiec dlugo się nie zastanawiając wziołem sie do roboty i wyjolem przepustnice przeczyscilem benzyna ekstrakcyjna założyłem i okazało się że nic to nie dało.
Co zauważyłem po wyjęciu przepustnicy :

1. Nie była wcale zabrudzona
2. Jak patrzyłem w komin przpustnicy to widać było że klapka która się odchyla po dodaniu gazu nie jest idelanie dopasowana do komina widać ze są luzy po bokach.
3. Uszczelka pod pokrywa zespolu wtryskujacego nie pierwszej nowosci ale swoja role chyba jeszcze splenia.

Świece ostatnio wymieniałem filtr powietrza jest ok( stożek ostatnio czyszczony)

Co może być więc przyczyną od czego mam teraz zaczać bo już brak mi pomysłu.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2007 14:23 przez hipek_ohw, łącznie zmieniany 2 razy.


CARPE DIEM

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: obroty benzyna i gaz falują

Post autor: rtk » pn wrz 24, 2007 20:23

hipek_ohw pisze:Witam.
Problem pojawił sie jakis tydzień temu.Wczesniej miałem problem z obotami ale to była wina krokowca więc go wymieniłem i przez jakieś 3 tygodnie był spokuj. Problem jest tego typu. Zaraz po odpaleniu silnik chodzi na benzynie obroty sa bardzo niskie falują i po chwili silnik gasnie.Jak troszeczke się nagrzeje silnik juz nie gasnie ale oborty falują tak od 1100 do 400. Jak osiągnie temperature 90 stopni falują już w zakresie 1100 - 800. Na Gazie zaraz po odpaleniu też gaśnie, jak sie nagrzeje obort są tez w przedziale 1100-900. Po przeczytaniu kilku postów stwierdziłem że może byc to wina przepustnicy wiec dlugo się nie zastanawiając wziołem sie do roboty i wyjolem przepustnice przeczyscilem benzyna ekstrakcyjna założyłem i okazało się że nic to nie dało.
Co zauważyłem po wyjęciu przepustnicy :

1. Nie była wcale zabrudzona
2. Jak patrzyłem w komin przpustnicy to widać było że klapka która się odchyla po dodaniu gazu nie jest idelanie dopasowana do komina widać ze są luzy po bokach.
3. Uszczelka pod pokrywa zespolu wtryskujacego nie pierwszej nowosci ale swoja role chyba jeszcze splenia.

Świece ostatnio wymieniałem filtr powietrza jest ok( stożek ostatnio czyszczony)

Co może być więc przyczyną od czego mam teraz zaczać bo już brak mi pomysłu.

Pozdrawiam.
A robiles adaptacje przepustnicy ??



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn wrz 24, 2007 20:38

A robiles adaptacje przepustnicy ??
w monowtryskacj jakim jest ADZ nierobi sie adaptacjii przepustnicy
2. Jak patrzyłem w komin przpustnicy to widać było że klapka która się odchyla po dodaniu gazu nie jest idelanie dopasowana do komina widać ze są luzy po bokach
nie jest idealnie dopasowana po zapewne była lekko uchylona :wink:
powiedz jakiego krokowca kupiłeś zakładam że z allegro za 150-200 PLN
a one kiepsko działają (wiem bo sam mam allegrowy )
sprawdź czy komputer nie nałapał błedów od LPG
odłącz klemy i po około pół godzinie podłącz , wtedy odpal silnik (tylko na benien nieprzełączając na LPG ) jeśli wszystko będzie OK to masz winnego , jeśli dalej będzie to samo będziesz szukał dalej


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » pn wrz 24, 2007 20:49

marek2907 pisze:w monowtryskacj jakim jest ADZ nierobi sie adaptacjii przepustnicy
:hmm: jestes tego pewny ??



hipek_ohw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 14, 2004 16:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: hipek_ohw » wt wrz 25, 2007 09:45

marek2907 pisze:
A robiles adaptacje przepustnicy ??
w monowtryskacj jakim jest ADZ nierobi sie adaptacjii przepustnicy
2. Jak patrzyłem w komin przpustnicy to widać było że klapka która się odchyla po dodaniu gazu nie jest idelanie dopasowana do komina widać ze są luzy po bokach
nie jest idealnie dopasowana po zapewne była lekko uchylona :wink:
powiedz jakiego krokowca kupiłeś zakładam że z allegro za 150-200 PLN
a one kiepsko działają (wiem bo sam mam allegrowy )
sprawdź czy komputer nie nałapał błedów od LPG
odłącz klemy i po około pół godzinie podłącz , wtedy odpal silnik (tylko na benien nieprzełączając na LPG ) jeśli wszystko będzie OK to masz winnego , jeśli dalej będzie to samo będziesz szukał dalej
dokładnie tak kupiłem na allegro zamiennik. Ale jak czysciłem przepustnice to aku był odłączony około godziny i po podłaczeniu to samo.Zobacze jeszcze dzisiaj.

I tak jak piszesz adaptacji przepustnicy nie trzeba robic bo sie sama adoptuje.

Bedę walczył dalej a jak juz nic nie wsukram to trzeba bedzie do magika jakiegos podjechać i zobaczymy co on powie.

Dzieki za odzew.

pozdrawiam.


CARPE DIEM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości