MK2 1.6TD Padła skrzynia biegów. PILNE!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

MK2 1.6TD Padła skrzynia biegów. PILNE!

Post autor: Overmo » wt cze 14, 2005 15:18

Rano wsiadam do auta, odpalam silnik i wielkie moje zdziwienie kiedy to nie idzie wrzucić jedynki, spróbuwałem ze wstecznym, wskoczył i zaraz znalazłem się na ścianie garażu:) Wciskanie do podłogi pedału sprzęgła nic nie dawało (choć chodził normalnie), zupełnie tak jakbym chciał wrzucać biegi bez sprzęgła, a jak już wskoczył bieg to zaraz auto jechało, nie stało w miejscu mimo wciśniętego sprzęgła. Po wygaszeniu silnika biegi wchodziły normalnie czy to bez czy ze sprzęgłem. Po odpaleniu silnika znowu nie wchodziły, dopiero po 3-krotnym uruchomieniu silnika wszystko zaczęło działaś prawidłowo. Dodam że od kilku tygodni czasem zdażało się że po spuszczeniu pedału sprzęgła na luzie ze skrzyni biegów dobiegał straszliwy hałas, musiałem wtedy ponownie wcisnąć i spuścić pedał sprzęgła. Co to może byś Waszym zdaniem i jaki koszt naprawy. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt cze 14, 2005 19:38 przez Overmo, łącznie zmieniany 1 raz.


Brak pomysłu na podpis:)

Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » wt cze 14, 2005 16:19

postrawilbym na talezyk w doscisku, ale dziwne rzeczy ze sie samo naprawia:))) w tkim razie nie mam pojecia o co chodzi



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » wt cze 14, 2005 18:30

Czy w domowych warunkach dla zwykłego laika z garażem i kluczami demontaż skrzyni biegów to tak duży problem że lepiej o tym nawet nie myśleć czy jednak warto sie z tym pobawić i zaoszczędzić sporo kasy?


Brak pomysłu na podpis:)

pepe_jest_ok

Post autor: pepe_jest_ok » wt cze 14, 2005 22:38

zakladajac ze masz kanal to powinienes sobie dac rade. Ale mimo wszystko lepiej z osoba ktora ma pojecie o co cho!


najlepiej zadzwon do mechanika, i powiedz jaki jest problem i co on powie wtedy bedziesz mial jasniejsza sytuacje:D



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » wt cze 14, 2005 23:06

Byłem już z tym u mechanika. Znam już mniej więcej koszt naprawy i dochodze do wniosku, ze za tą kase kupię skrzynię w pełni sprawną. A jeśli jeszcze dojdą nieoczekiwane koszty to już wogóle nie będzie mi sie opłacało naprawiac tej skrzyni tylko kupić używaną. Pozdrawiam


Brak pomysłu na podpis:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości