płukacz do chłodnic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

płukacz do chłodnic

Post autor: fazi205 » pt wrz 21, 2007 22:52

witam czy używał ktoś tego płukacza do chłodnic czy coś uszkodził on może bo mam zapchaną trochę nagrzewnice i tak myślę czy go użyć bo podobnierz jest to niezły środek tylko mocny
Prosze o rady może coś innego użyć



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pt wrz 21, 2007 23:18

Widziałem u mechanika jak przyjechał koles zalany plynem i jakims srodkiem do czyszczenia (płukacz), zaczęło ubywać mu płynu i okazało sie ze w kilku miejscach leciał płyn bo płukacz wypłukał wszyskie nagary i rozszczelnił układ chłodzenia.
Jesli musisz przeczyscic nagrzewnice to mozna ja plukaczem potraktowac ale tylko ją a nie cały układ



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 22, 2007 01:00

Jezeli masz robic nagzewnice to ja wymien koszt to 36 ZL TO JEST Pół DNIA ROZKRECani KOKPIU A I TAK NIE MASZ GWARANCJI ZE BEDZIE POTEM OK

http://allegro.pl/item243221964_nagrzew ... nowa_.html


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

dziadzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 04, 2007 19:48
Lokalizacja: tarnow
Kontakt:

Post autor: dziadzia » sob wrz 22, 2007 07:57

jak dasz ten plukacz to maze rozszczelnic nagrzewnice i obowiazkowo po takim plukaniu musisz wymienic plyn w calym ukladzie


Jacek

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: płukacz do chłodnic

Post autor: Szosownik » sob wrz 22, 2007 14:23

fazi205 pisze:witam czy używał ktoś tego płukacza do chłodnic czy coś uszkodził on może bo mam zapchaną trochę nagrzewnice i tak myślę czy go użyć bo podobnierz jest to niezły środek tylko mocny
Prosze o rady może coś innego użyć
ja też miałem kiedyś zapchaną nagrzewnicę ale bałem się użyć środków do czyszczenia dlatego spuściłem płyn i zalałem do układu wody z octem.Spuściłem i płukałem układ dwa razy samą wodą.Syfu było co nie miara.Dodatkowo zdjęłem przewody z nagrzewnicy i podłączyłem wąż z wodą.Odkręciłem kran i jazda.Też poszło syfu z samej nagrzewnicy.Odniosłem sukces bo ogrzewanie sie poprawiło.Jaki z tego morał? Taki że ocet z wodą jest bezpieczniejszy niż jakieś gów... do płukania układów chłodzenia :bajer:
Oto przepis sprawdzony na przytkaną nagrzewnicę :bajer:
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 14:25 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » sob wrz 22, 2007 19:31

no ja używałem dziś octu i tego środka ale mało co dało pod nagrzewnice też podłączyłem węża trochę przepchało ale słabo grzeje chyba będę musiał ją wymienić albo jeszcze pod sprężone powietrze wlane


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob wrz 22, 2007 19:42

a tak wogóle sprawdzałeś czy to nie jest wina sterowania nawiewem?
a co do wymiany nagrzewnicy to trzeba wywalić całą dechę czyli wszystko co jest z przodu auta.Ja mam nową nagrzewnicę do dziś bo nigdy nie zdecydowałem się na wymianę ze względu na to że za dużo z tym roboty by było.
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 19:45 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » ndz wrz 23, 2007 10:56

sterowanie jest oki nawet sprawdzałem linki ta nagrzewnica jest zapchana bo zarąbały mi ją środki uszczelniające chłodnice bo jeździłem na tym płynie K2 stop lake radiator nigdy tego nie kupujcie to jest dziadostwo trzyma krótko a zapycha cały układa ja wczoraj przepukał większa połowa wyszła ale coś jeszcze siedzi w tej nagrzewnicy dzięki za porady. Jak coś to pisać może macie jeszcze jakieś sposoby??? Z góry dziękuje

[ Dodano: 24 Wrz 2007 18:20 ]
podziękował wszystkim przepchało sie wczoraj samo jak jechałem na nowo grzeje temat zamknięty najlepszy sposób woda ze szlaucha do nagrzewnicy PODZIĘKOWAŁ WSZYSTKIM POWODZONKA MOBIL KI NA DRODZE


sie lata lewy pas gaz i płyne

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości