[mk3] Licznik szaleje + kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

[mk3] Licznik szaleje + kontrolka oleju

Post autor: medyk » sob cze 11, 2005 01:39

Witam!!! Jestem nowym posiadaczem golfa III 1.9 td. I mam poważny problem. LIcznik mi zaczyna szaleć i mruga kontrolka od oleju, kiedy mu przygazuje. Włączyłem sobie elektroniczny obrotomierz i zauważyłem, że dzieje się tak przy około 3000 obrotów. Olej był niedawno wymieniany na jakiś z mobil 1 ale dokładnie nie wiem bo to mechanik wymieniał. Doradzili mi, że mam zacząc od masy. I zaczołem od masy silnika i kasty, ale nic nie pomogło co teraz dalej z tym fantem zrobić.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob cze 11, 2005 02:02

A sprawdzałes czujnik oleju? W sumie miałem tak w Audi 100 2.3 i to był error z komputera...


FORD
Fix Or Repair Daily

medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » sob cze 11, 2005 02:18

Z tego co wiem to tam są dwa czujniki. Wiesz może który to był?



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » sob cze 11, 2005 10:24

odłączyłem obydwa czujniki i żadnej poprawy. Co dalej?? Panowie pomóżcie!!! Proszę



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob cze 11, 2005 19:51

co to znaczy "licznik szaleje" opisz dokładniej



piotruś 28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 12, 2005 16:32
Lokalizacja: koszalin

Post autor: piotruś 28 » sob cze 11, 2005 20:59

u mnie w 1.9 td jak przekraczam 160 km/h to wskazówka prędkościomierza i obrotomierza zaczynają zjeżdżać do zera i z powrotem,wskazówka temp.idzie na 110 stopni, lampki wody i oleju zaczynają mrugać i kasuje się przebieg dzienny i zegarek.trochę dziwne bo dzieje się tak dopiero jak przekraczam tą prędkość.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob cze 11, 2005 21:40

piotruś 28 pisze:u mnie w 1.9 td jak przekraczam 160 km/h to wskazówka prędkościomierza i obrotomierza zaczynają zjeżdżać do zera i z powrotem,wskazówka temp.idzie na 110 stopni, lampki wody i oleju zaczynają mrugać i kasuje się przebieg dzienny i zegarek.trochę dziwne bo dzieje się tak dopiero jak przekraczam tą prędkość.
może masz problem z alternatorem (160 to już dość duże obroty, na niższych biegach możesz nie wkręcać się na takie obroty na dłuższy czas i tego nie zauważasz)



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » ndz cze 12, 2005 20:08

Szalenie tego licznika to właśnie spadanie do zera albo ma maksimum. i tak sobie skacze. Jadę 120 to jest dobrze a wyżej to już szaleje. I mruga przy tym też kontrolka od oleju ale czasami i czasami też od wody ale tak delikatnie. I co jeszcze zauważyłem to że temperatura podczas tego szaleństwa spada na minimum. Zwolnie do 110 i wraca wszystko do normy. Szaleje mi tak na każdym biegu nawet na luzie. Koło 3000 obrotów. Odłaczałem już czujniki od oleju obydwa i czujnik od liczenia prędkości. A licznik nadal świrował. Załatwiłem inny licznik i też szalał. A jak mój licznik założyłem do kolegi golfa to było wszystko ok. Z waszych rad spróbuje jeszcze odłączyć alternator. I zobacze co wtedy. Wyniki obserwacji opisze. Pozdrawiam



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » ndz cze 12, 2005 20:48

Witam ponownie!! To jednak alternator. Ale teraz pytanie jak tą usterkę naprawić. Wyciągnąłem kostke przy alternatorze i licznik ok ale kontrolka od oleju równomiernie sobie miga. Więc mam pytanie za 100 punktów co tu teraz zrobić by było ok. Aha i jeszcze ważna sprawa jak odłącze mu kostkę od alternatora i kabel plusowy to jak odpale to nie świeci kontrolka od akumlatora. A moim zdaniem chyba powinna jeśli nie ładuje



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn cze 13, 2005 19:54

Ja myślę nad kupnem licznika od mk3 z TDI, ale nie działają w nim dwa dolne wyświetlacze, co to może być? Pomóżcie



Awatar użytkownika
matta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:47
Lokalizacja: małopolska

Post autor: matta » pn cze 13, 2005 21:04

Hej,Medyk.Mam dokładnie te same objawy w 1.9 td 93r.Ja podejzewam jakiś zimny lut,może być albo coś nie łączy przy drganiach.Pojutrze pojade do znajomego elektryka sam. to zdam relacje.
Jak bys ,,wykrył,, przyczyne -daj znać.



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » śr cze 15, 2005 17:14

Witam ponownie!!! Wymieniłem szczotko trzymacz w alternatorze bo był już na wykończeniu i nadal to samo. A mam pytanie do specjalistów. Co to jest za czujnik przy altermatorze, bo jak go odłącze to jest wszystko ok tylko kontrolka od oleju równomiernie miga. Alternator mam firmy bosch napedzany razem z pompą wodną na jednym pasku. Co to jest za czujnik??



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » czw cze 16, 2005 12:21

Oj musze powiedzieć ze mało specjalistów czyta posty. Jestem początkujący i nikt mi nie chce pomóc. Na innych postach znalazłem ciekawą rzecz. Podobne objawy do mojego ale nie wiem do końca o co gościowi chodzi -
"heja!W sprawie ładowania miałem podobne objawy w mojej 3 td 1,9. Dodatkowo paliła mi się lampka od oleju i bzikował obrotomierz. Narobiłem się jak głupi. Przyczyna?bierznia szczotek takia plastikowa tuleja nasadzane na wałek z miedzianymi bierzniami pod szczotki. jej lutowanie było do d..... Widać je dokładnie po zdjęciu łożyska inaczej nie da się dokładnie przelutować styków."
Dzisiaj rozbiore alternator i zobacze bo to może być akurat to. Pozdrawiam



medyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:10
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: medyk » wt cze 21, 2005 01:06

Niestety to nie alternator. Proszę pomocy. Ja już nie mam siły na tego golfa. Kupiłem jeszcze nowe czujniki ciśnienia. A jutro jade jeszcze do zmierzenia ciśnienia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 325 gości