Alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Alarm

Post autor: lukjar7 » pn wrz 17, 2007 20:24

witam!
autko sprowadziłem jakiś rok temu z Francji i posiada ono alarm "cobra" i tu rodzi sie moje pytanie. nie dostałem żadnego pilota ani nic od tego alarmu.w środku przy włączniku od awaryjnych mam diodę czerwona prawdopodobnie od alarmu, może wie ktoś w jaki sposób sie włącza alarm?? czy potrzebny jest do tego pilot, pytam bo może jest to jakiś fabryczny alarm i do włączenia jest potrzebny jakiś myk :)



Awatar użytkownika
Lekarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Alarm

Post autor: Lekarz » pn wrz 17, 2007 20:54

Moze uda sie go załaczyc kluczykiem a minowicie wkładasz kluczyk do wkładki w drzwiach i przekrecasz aby zamkną dzrwi i przytrzymujesz kluczy 10 sekund w pozycji przekreconej i w 80% powinno zadziałać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 17, 2007 21:01

to dokłąadany alarm, potrzebny pilot, kodowanie nowego pilota. Szkoda zachodu, taniej i bez kłopotu będzie załozyć mnowy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » wt wrz 18, 2007 02:13

zobacz jaki to model, ja mam cobra 7900, mam do niego pilota, najlepiej podjechac do magikow od alarmow by dobrali pilota i przekodowali alarm bo pewnie kodu tez nie masz do niego.



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw wrz 20, 2007 17:53

no zobacze jaki to model tylko pozniej bo teraz tato zabrał mi samochód, a kod chyba mam do tego alarmu w papierach od samochodu. ile może kosztować dorobienie takiego pilotu?? i jak myslicie czy bedzie mi ten pilot drzwi zamykał??

[ Dodano: 20 Wrz 2007 17:49 ]
sprawdziłem i kluczykiem przekręcając długo alarm się nie włącza :( a model alarmu to cobra 7905. w dokumentach mam jakas taka plastikową płytkę z kodem. i tu moje pytania gdzie moge dorobić pilot?? ile to może kosztować?? i czy z pilota będę miał centralny??



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw wrz 20, 2007 18:12

kolego kup sobie nowa centralke taniej cie to wyjdzie a na dotatek mozna to samemu zalozyc koszt takiej centralki zaczyna sie od 60zl dzo 450zl do kazdej jest dolaczona instrukcja montazu



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » czw wrz 20, 2007 20:34

jak masz juz alarm to zamyka dzwi 100% z pilota, ja bym jednak kupil nowego pilota i mial juz fachowo zalozony dobrej jakosci alarm.

potrzebujesz takiego pilota, http://allegro.pl/item241244014_obudowa ... a_2po.html

koduje sie go naciskajac na 15 sek dwa klawisze potem odpalasz samochod i naciskasz jeden duzy i powinien zaczac dzialac z samochodem tak bylo u mnie jak go rozkodowalem.

ale dla pewnosci napisz do tego kolesia z allegro albo podjedz do pkt gdzie montuja alarmy cobra, masz kod to najwazniejsze pilot przeciez kazdy moze zgubic z kluczykami.



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt wrz 21, 2007 12:51

xisio pisze:jak masz juz alarm to zamyka dzwi 100% z pilota, ja bym jednak kupil nowego pilota i mial juz fachowo zalozony dobrej jakosci alarm.

potrzebujesz takiego pilota, http://allegro.pl/item241244014_obudowa ... a_2po.html

koduje sie go naciskajac na 15 sek dwa klawisze potem odpalasz samochod i naciskasz jeden duzy i powinien zaczac dzialac z samochodem tak bylo u mnie jak go rozkodowalem.

ale dla pewnosci napisz do tego kolesia z allegro albo podjedz do pkt gdzie montuja alarmy cobra, masz kod to najwazniejsze pilot przeciez kazdy moze zgubic z kluczykami.
trochę tego nie rozumiem...
mówisz że dało by rade dokupić pilot i zaprogramować go z samochodem w ten sposób jak podałeś i by działało??
i jeszcze jedna sprawa, ten link co mi podałeś to przecież jest obudowa pilota a nie pilot.
byłbym wdzięczny za przybliżenie mi tematu.

BTW: dzwoniłem do tego typa z allegro i mi zaśpiewał 170 zł :( za dorobienie pilotu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 21, 2007 17:12

Ceny sa wysokie, autoryzowaną stację obługi znajdziesz goglami, masz numery kodowe to dorobią, ale policz dobrze: taniej wyjdzie nowy alarm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 390 gości