rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

rozrusznik

Post autor: msokolek » czw wrz 20, 2007 20:00

witam mam pytanko a więc
- odpalałem mój samochodzik wszystko było ok az tu nagle po przekręceniu stacyjki nic kontrolki sie świecą, a rozrusznik ani miałknie powiem jeszcze że nigdy wcześniej nie miałem problemów z odpalaniem silnika. nawet jak przekręcam stacyjkę na rozruch to kontrolki nie przygasają
co jest ???
z góry dzięki


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw wrz 20, 2007 20:13

musialbys sprawdzic czy stacyjka puszcza prad na elektromagnes.
Mozliwe tez ze spad ci przewod od elektromagnesu z rozrusznika- to taki cienki kabelek. Po przekreceniu kluczyka w pozycje gdzie powinien krecic rozrusznik powinno pojaiwc sie napiecie na tym cienkim przewodzie- jezeli sie nie pojawi to wina stacyjki, jezeli sie pojawi to elektromagnes do wymiany



cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » czw wrz 20, 2007 23:02

Miałem podobny problem w MK3 najprawdo podobniej masz uszkodzony bolec w stacyjce (ułamany ) ten bolec wchodzi w plastikowa puszke i najprawdopodobniej to on nie powoduje przekrecania prawidlowego stacyjki klucz kreci sie normalnie ale stacyjka nie zazebia tego plastiku w srodku stacyjki do pozycji rozrusznika . jak by to było to to nie kupuj podrobki bo tez pekaja.
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2007 23:04 przez cezarek, łącznie zmieniany 1 raz.


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 21, 2007 00:23

Nie zaszkodzi sprawdzić:
agrala pisze:Mozliwe tez ze spad ci przewod od elektromagnesu z rozrusznika- to taki cienki kabelek. Po przekreceniu kluczyka w pozycje gdzie powinien krecic rozrusznik powinno pojaiwc sie napiecie na tym cienkim przewodzie- jezeli sie nie pojawi to wina stacyjki

Z tym bym się wstrzymał jeszcze:
cezarek pisze:najprawdo podobniej masz uszkodzony bolec w stacyjce (ułamany )
Ale osobiście stawiam na upalony kabel-plecionkę przy stojanie - widoczny gołym okiem od chłodnicy i lekko od dołu - objaw i powstanie idealnie pasuje do tego. Wtedy trzeba wyjąć rozrusznik (nawet na ulicy się da, potrzebne trochę giedorów i podnośnik pod silnik, nawet zwykły trapez) i samemu awaryjnie wstawić grubego druta (trzeba lutować ciężko) lub ewentualnie zanieść do zrobienia a profesjonalnie.
Oczywiście jeśli to jest to.



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pt wrz 21, 2007 09:22

no dzięki zaraz jadę do warsztatu i zobaczymy co to było jak wróce to powiem co i jak
z góry dziękuje za pomoc
pzdr

[ Dodano: 25 Wrz 2007 12:54 ]
narazie wymieniłem na inny rozrusznik a stary dałem do elektryka bo sam jestem ciekawy co jest grane
jak coś będe wiedział to dam znać


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości