Dymek-czego to objaw??? golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Dymek-czego to objaw??? golf II

Post autor: Cobra » ndz cze 12, 2005 23:41

Witam!Dzisiaj troszke przycisłem mojemu golfikowi i kolega ktory jechal z mna mowil mi pozniej ze nawet mi troszke kopcil.Zauwazyłem tez ze gdy odpalam na benzynie(autko jezdzi na gazie ) i przelacam na gaz strzela taka mala chmurka dymku.Dodam ze dymek nie jest niebieski jest bardziej czarny.Czym to moze byc spowodowane ??Czy to oznaka nienajlepszej kondycji silnika?????



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz cze 12, 2005 23:47

czarny dymek to oznaka zadużej ilości benz w stosunku do powietrza, jednym słowem zła miesszanka,
moze byc bardzo wiele rpzyczyn, słaba iskra czyli świece rpzewody kopółka palec rozdzielacza cewka zapłonowa, moze to byc wtrysk, przepływomierz, bład w kompie itp itd, również zwalona sonda, niewiem jaki silnik.


Mk3 GTI 16V ABF

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » ndz cze 12, 2005 23:52

No przyznam ze mozna by byo juz pomalu wymienić świece itd moze to cos pomoze chociaz teraz niemam kasy więc naraziemusze dac sobie spokoj.A silnik jest RP 1.8 (wystarczy spojzec na moj nick pod nim jest wszystko napisane:P )



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn cze 13, 2005 00:49

Cobra pisze:No przyznam ze mozna by byo juz pomalu wymienić świece itd moze to cos pomoze chociaz teraz niemam kasy więc naraziemusze dac sobie spokoj.A silnik jest RP 1.8 (wystarczy spojzec na moj nick pod nim jest wszystko napisane:P )
to że masz w podpisie 1.8 to nic nie swiadczy bo te silniki mialy kilka rodzajów zasilania od gażnika przez mono wtrysk aż do K-jetroinica i digifanta. Sprawdż sonde bo to przez nia możesz miec zabogatą mieszanke. Zmień filtr jeżeli dawno nie był zmieniany.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pn cze 13, 2005 09:29

mam silnik 1.8 RP .Dzieki za podpowiedzi .Pozdrawiam



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pn cze 13, 2005 09:29

mam silnik 1.8 RP .Dzieki za podpowiedzi .Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości