Woda pod podłogą...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Woda pod podłogą...

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 19:33

Witam. No i dwudniowy golf IV odkrył przede mną drugą już wadę. Pod dywanikiem z lewego tylnego siedzenia zauważyłem, że jest mokro. Wyciągnąłem dywanik do suszenia. Nie wiem skąd może brać się ta woda? Mam szyberdach w aucie. Ponoć jest bezwypadkowe (kupione w Niemczech wcale nie za taką okazyjną cenę) więc skąd może być ta woda? Mam nadzieje, że nie miał żadnego wypadku... Jak to sprawdzić? Jechać do serwisu VW? Sam raczej nie jestem w stanie nic zrobić/sprawdzić/naprawić. Z tego miejsca gdzie jest woda, wyraźnie czuć zapach stęchlizny... :grrr:
Dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 19:35 przez rnav_piwi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » wt wrz 18, 2007 19:41

Sprawdz kanały odprowadzające wode z szyberdachu
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 19:45 przez Aldek, łącznie zmieniany 1 raz.


Aldek

Awatar użytkownika
mario26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 11, 2006 11:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mario26 » śr wrz 19, 2007 13:48

hej mam to samo wlasnie ale doszedlem ze wlewa sie woda przez uszczelke na progu. Sprawdz pod plastikiem ktory nakrywa uszczelke na progu czy tam nie jest wilgotno mnie sie tamtedy wlasnie wlewa i nie wiem czy wymiana uszczelki cos pomoze czy nie no i jak ją wyciagnąć bo jak ciągnąłem to nie wychodzi.



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » śr wrz 19, 2007 14:05

Najlepiej w dwie osoby sprawdzic - jedna osoba leje wode szlaufem np na szyberdach, na dach na drzwi itp a ty patrzysz czy gdzies nie przecieka. Pamietaj ze woda moze dojsc z opoznieniem. W ten sposob mozesz wykluczyc na poczatek czy nie dostaje sie nadwoziem (a nie przez podwozie).

Co do sprawdzenia czy bezwypadkowy to samemu to co najwyzej mozesz posprawdzac czy jest rowno zrobiony czyli czy ma rowne szczeliny i szpary z kazdej strony (laczenie maski i blotnikow, maski i reflektorow, drzwi i blotnikow itd)

A jak jest rowny to pojedz do aso zaplacisz 200zl i ci wszystko znajda - zobaczysz :bajer:



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr wrz 19, 2007 14:09

Witaj, miałem podobny problem z Audi A3 mojej dziewczynki, nie wiedzieć czemu zbierała się woda pod dywanikiem... Szukałem, zwalałem winę na szyber ale to nieststy nic nie dało.
Po pierwsze jak szyber cieknie to w 99% jest to zauważalne na podsufitówce, Po drugie jak nie, to podczas jazdy kapie na głowe(znam to z autopsji)
No i zadzwoniłem do kumpla który pracuje w Serwisie. Poinformował mnie o odpływie który znajduje się na podszybiu (pod plaktikiem w komorze silnika - tam gdzie jest filtr pyłkowy)
I......trafiony "zatopiony" okazało się, że odpływ był zapchany a zaślepka sparciała.
Ełekt? Identyczny jak opisujesz.

Pozdrawiam


Dziki

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » pt wrz 21, 2007 20:06

Witam.Własnie ja mam podobny problem.. z tym ze wode mam wode mam mokre dywaniki z tyłu za fotelem pasazera.. i nie wiem co to moze byc czy jakas dziura w podlodze czy moze nagrzewnica.. czy moze nieszczelne dzrzwi.. sam nie wiem..



tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

Post autor: tresor » pt wrz 21, 2007 20:37

Panowie zajrzyjcie pod spód i sprawdźcie czy jakiś korek się nie obluzował w podłodze. Albo od środka dobrać się przez tapicerkę, matę wygłuszającą do samej podłogi-blachy i sprawdzić, czy któryś czarny gumowy koreczek się nie ruszył, wypiął...

Ja miałem tak w tamtym roku, woda zbierała się po stronie kierowcy, u kierowcy i pasażera. Przyczyna, wspomniany korek. Otóż musiał samochód najechać na jakiegoś kamienia i nieszczęśliwie podgięło podłogę w miejscu gdzie jest fabryczna dziura, zabezpieczona gumowym korkiem. Podłoga naprostowana, korek poprawiony, dodane trochę uszczelniacza i w środku sucho.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » pt wrz 21, 2007 20:42

witam
sciagaj tapicerke z dzrzwi i uszczelnij panel ktory jest przykrecany do drzwi najlepiej silikonem.
pozdrawiam


camels

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt wrz 21, 2007 20:43

Panowie miałem to samo w a6 :) powód: pęknięta rurka od skraplacza od klimy i do tego miałem to samo co maryjan,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości