Szyby różnych firm...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Szyby różnych firm...

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 20:10

Witam. Podejrzewam, że mój niby bezwypadkowy Golf IV był tłuczony. Zauważyłem, że ma szyby z różnych firm. Tylna jest z Piklingtona. Dwie małe tylne boczne są z Piklingtona. 4 kolejne, czyli tylne boczne i przednie boczne są z firmy na S... (nie pamiętam nazwy). Przednia szyba jest z firmy Sicursiv. Wszystkie szyby oprócz przedniej posiadają znaczek Volkswagena. Przednia nie ma...
Był tłuczony? Jestem zły, coraz więcej mankamentów odkrywam w tym aucie :(



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt wrz 18, 2007 20:35

Przedna szyba czesto peka od kamieni
Zobacz na cyferke na tej szybie ,oznacza ona rok produkji i porównaj kiedy auto było przywiezione do Polski, oraz sprawdź czy inne szyby mają cyfekę zgodną z rokiem prod auta.



Awatar użytkownika
lukas.sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 21:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: lukas.sz » wt wrz 18, 2007 20:39

To że szyby są inne to nie znaczy od razu że był tłuczony. Częste są przypadki że przednia szyba jest wymieniona, ale może to być przyczyna uderzenia np. kamykow. Oglądając samochody na giełdzie to ok. 1/2 wystawionych samochodów ma wymieniaona przednią czybę. Ważny jest też rocznik szyb.



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 20:43

Dzięki.
Na którą cyfrę patrzeć? Dużo tam różnych cyferek i szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia.



S1bolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: S1bolo » wt wrz 18, 2007 21:01

Witam,

Znane sa takie przypadki ze rozni wytworcy dostarczaja rozne szyby dla konkretnego modelu auta (np. szyba czołowa innego producenta niz boczne), ale nie zdrza sie to w VW. Wyznacznikiem w tym przypadku jest rok produkcji szyby (zazwyczaj pokrywa sie z rokiem produkcji auta, lub w autach z początku roku - szyby z tego samego roku co auto lub z roku poprzedniego). Rok produkcji szyby zakodowany jest jedna cyfra (zwykle poprzedzaja ja kropki) umieszczona na samym dole oznaczenia fabrycznego szyby. Warto tez zauwazyc ze szyby mogly zostac wymienione na skutek innych zdarzen losowych niz wypadek (kradziez, kamien, itp.). Niemniej jednak szyby odbiegajce rocznikiem od roku proudkcji auta sa pierwsza wskazowka gdzie i jak samochod byl uszkodzony.

Pozdrawiam


BOLO

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 21:51

Tak więc sprawdziłem przed chwilą numery na szybach. Wygląda to następująco:

tylna - 2
lewa tylna mała - 1
prawa tylna mała - 1
lewa tylna duża - 1
prawa tylna duża - 2
lewa przednia - 2
prawa przednia - 0
przednia - 2

Czemu w aucie wyprodukowanym w styczniu 2003 są szyby z 2000 i 2001 roku? Bo te z 2002 to chyba OK?

Dziękuję ponownie za odpowiedź! ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 18, 2007 22:00

To chyba nie te numery. Ja bym się tym nie martwił. Mają znaczek vw to ok, różni producenci szyb na jednym vw to sprawa typowa, byle był znaczek vw. Przednia jest zmieniona, więc przyjrzyj się autu czy nie było bite z przodu ale bez przesady, sam zmieniłem rok temu przednią szybe chociaż nie była rozbita, tylko miała mnóstwo drobych odprysków od piasku i kiepsko było widać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 22:03

S1Bolo powiedział, że to te numery poprzedzone kropkami. Takie też spisałem w poprzednim poście.
Przednia szyba nie ma znaczka VW, ale za to jest niby z 2002 roku. Ogłupieć można ;)

Po czym rozpoznam, że przód był uderzony? Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK spasowane, itd.
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 22:03 przez rnav_piwi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » wt wrz 18, 2007 22:19

co do znaczka VW to nie jest sprawa taka oczywista. Sam wiem - bo to nie raz widziałem w warsztacie znajomego - że do wypadkowych aut wstawiają szyby oryginalne, które przeżyły w innych wypadkach i wtedy klient patrzący tylko na znaczek VW jest święcie przekonany, że auto było nie tknięte ręką blacharza - a tu po ściągnięciu plastików, popatrzeniu np. jak jest położony klej pod szybą można przeżyć rozczarowanie.
Moim zdaniem najistotniejsza jest czasolokalizacja szyby i odniesienie tego do daty produkcji samochodu i jego przybycia do naszego kraju.


Wober

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt wrz 18, 2007 22:31

Auto do kraju przybyło parę dni temu.
Zatem jak się mają te roczniki 2000 i 2001 do produkcji --> 01/2003r.?
Pzdr.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt wrz 18, 2007 22:45

Moim zdaniem szyby świadczą na niekozysć bezwypadkowości auta.
Jak sie nieznasz na ocenianiu lakieru to sobie sprawdź plastyki pod machą albo na lusterkach, lub inne elementy narażone na zniszczenie ,które mają datownik z miesącem i rokiem w kółeczku, jak trafisz na coś co jest młodsze, albo starsze o 2 lub wiecej lat od auta to masz pewność na 99%



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » śr wrz 19, 2007 11:10

Tak oto wyglądają napisy na szybach:

tylna
Obrazek

tylna mała lewa
Obrazek

tylna mała prawa
Obrazek

tylna lewa
Obrazek

tylna prawa
Obrazek

przednia lewa
Obrazek

przednia prawa
Obrazek

przednia
Obrazek

Co o tym sądzicie?
Z góry dzięki za pomoc ;)



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » śr wrz 19, 2007 11:41

Moje auto jest z 02.99, a wszystkie szyby ma z 98 r.
Twoje powinny być z 2003 lub 2002 r. Te z 2001 i 2000 roku są moim zdaniem wymieniane. Znaczki VW umieszczone na nich świadczą o wkładaniu szyb-używek z innych rozbitych aut. (chyba że to wymieniał serwis i szyby mają dlatego oryginalny znaczek). Nie sądzę że fabryka miała zapasy magazynowe z 2 lat, to chyba niemożliwe.
Tak jak koledzy pisali wcześniej, przedniej bym się nie czepiał, bo wielu z nas ją wymieniało i to się często zdarza.
Sprawdź jeszcze daty na reflektorach, też będziesz miał datę produkcji.
Przeglądnij lakier, jeśli było malowane to musisz znaleźć coś podejrzanego. Oglądaj miejsca w niewidocznych miejscach (progi, rynienki), muszą być gdzieś odcięcia lakieru.
Sam kupowałem pewne auto (niemalowane), oglądał lakiernik i nic nie znalazł. To był wieczór, w dzień pewnie byłoby inaczej. Po pewnym czasie jednak znalazłem malowania, było to na szczęście tzw. upiększenie powierzchni, jak to napisał mi Niemiec: Schonreparaturen :D



krishateu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 15:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: krishateu » śr wrz 19, 2007 13:23

Zreszta co Ci przeszkadza to ze szyby sa innych firm. Napewno pekly od kamykow albo mialy jakies odpryski i poprzedni wlasciciel je wymienil. A jak chcesz sie upewnic czy nie był walony to zbadaj go czujnikeim grubosci lakieru. A nawet jesli byl bity to co. Grunt zeby jechal prosto, zbieznosc byla ok i nie bylo zadnej rdzy. I tak go kiedys pogonisz dalej. Prawda jest taka ze jesli poszukujesz 100% bezwypadkowej fury to niestety pozostaje kupno samochodu z salonu na co wielu z nas nie stac. GŁOWA DO GÓRY OLEJ TO


BLINK 182 RULES!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości