Buczy wydech :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Buczy wydech :(

Post autor: tadix » wt wrz 18, 2007 21:40

Witam

Czy ktoś miał doświadczenia z tłumikami: Izawit, asmet?
Po wycięciu środkowego tłumika w mk3 gti (agg) 96r. Mam problem z buczeniem wydechu
w zakresie od 2000/obrotów. Izawit buczy pomyslalem sobie ze jest tani i dlatego lipa. Kupilem droższy, słyszałem ze asmety sa pożądniejsze. Ale w dalszym ciąguten sam problem.. To buczenie do szału mnie doprowadza. Może to ostatni tłumik? W sumie to oryginał..



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt wrz 18, 2007 22:05

Sprubuj WEALKER'a dedykowanego do 2.0 GTi, pamietaj ze w Gti srednica rur prowadzacych jest wieksza anizeli w pozostalych silnikach a takze tlumik koncowy jest zakonczony podwojnym wyjsciem (dwururka).

Obrazek



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Re: Buczy wydech :(

Post autor: falla_x » wt wrz 18, 2007 22:15

tadix pisze:Witam

Czy ktoś miał doświadczenia z tłumikami: Izawit, asmet?
Po wycięciu środkowego tłumika w mk3 gti (agg) 96r. Mam problem z buczeniem wydechu
w zakresie od 2000/obrotów. Izawit buczy pomyslalem sobie ze jest tani i dlatego lipa. Kupilem droższy, słyszałem ze asmety sa pożądniejsze. Ale w dalszym ciąguten sam problem.. To buczenie do szału mnie doprowadza. Może to ostatni tłumik? W sumie to oryginał..
heh to nie jestem sam wiesz co powiem ci ze ja mialem do tej pory orginalene tlumiki vw z 96r. i myslalem ze juz padniete sa i mowie wymienie srodkowy, kupilem orginal bosal i mysle bedzie ciszej a teraz normalnie tragedia szok jakis wiesz jaki halas :O jestem normalnei w szoku tamten stary z 96r ale orginalny duzoooo cichszy niz ten nowy bosal dzwiek jest jakis taki dziwny jakis swist z pierdzeniem i gosny bardzo myslalem zeby wymienic jeszcze koncowy ale wydaje misie ze to by jeszcze bardzoej pogorszyl sprawe i chyba wywale ten nowy bosal i wstawie ten co byl stary VW
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 22:17 przez falla_x, łącznie zmieniany 1 raz.


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 18, 2007 22:23

tadix pisze:Po wycięciu środkowego tłumika w mk3 gti (agg) 96r.
a co to za pomysł, ten tłumik ma postawowe znaczenie w tłumieniu dźwięków. Odejmij kiedyś na probę ostatni mając środkowy, to zobaczysz że nieweile jest głośniej. Skoro go nie masz to będzie buczeć.
falla_x, przejedziesz z 1000 2000km, tłumik trochę zalezie nagarem i się uspokoi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » wt wrz 18, 2007 22:34

Paweł Marek pisze:
tadix pisze:Po wycięciu środkowego tłumika w mk3 gti (agg) 96r.
a co to za pomysł, ten tłumik ma postawowe znaczenie w tłumieniu dźwięków. Odejmij kiedyś na probę ostatni mając środkowy, to zobaczysz że nieweile jest głośniej. Skoro go nie masz to będzie buczeć.
falla_x, przejedziesz z 1000 2000km, tłumik trochę zalezie nagarem i się uspokoi.
wyciełęm oryginalny, ale oczywiscie mam srodkowy tylko że asmet. Myślałem ze może jednak końcowy daje taki bas. Ale skoro mówisz że środkowy to bede musiał chyba kupić 3 tłumik !! Można się wykończyć... A tak w ogóle sprzedam tłumiki. Dobra cena..



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt wrz 18, 2007 22:53

wycioles srodkowy to za chwile padnie Ci koncowy bo material nie wytrzyma



Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » wt wrz 18, 2007 22:55

Mam środkowy tłumik tylko że nie oryginalny. Teraz mam Asmet. (Napisalem że wycielem bo inaczej nie można bylo go zdemontowac)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości