1.8 8v Digifant II Problem z sygnalem z komputera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ttomasb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 09, 2005 01:51
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

1.8 8v Digifant II Problem z sygnalem z komputera

Post autor: ttomasb » pn wrz 17, 2007 20:32

mam pytanie \,gdzie idzie kabel z pierwszego pinu w komputerze digifant II?
Ostatnio zmieniony śr wrz 19, 2007 17:46 przez ttomasb, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 17, 2007 20:39

sygnał z rozrusznika, ale co i jak konkretnie podłączyć nie wiem

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2007 8:46 pm ]
Na schemacie wygląda ze normalnie: odgałęzienie kabla włączającego rozrusznik czerwono-czarnego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ttomasb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 09, 2005 01:51
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

Post autor: ttomasb » wt wrz 18, 2007 19:06

Mam pytanko gdzie idzie kabel z pierwszego pinu komputera w digifant II.

Moze lepiej bedzie jak opisze krotko moj problem.
Auto odpala bez najmniejszego problemu chodzi przezkilka sekund rowno, a potem gasnie.
Sprawdzalem wiele mozliwosci i doszedlem do jednego wniosku, ze wtryskiwacze nie dostaja sygnalu z komputera, po podaniu im sygnalu na krotko(omijajac komputer komputera:szybko odpinajac i podpinajac mase) silnik po odpaleniu pracuje caly czas w kreca sie na obroty jakby mu nic nie bylo.zauwazylem ze kabel z pinu pierwszego idacy d wnetrza auta jest odczepiony i mysle ze w tym moze byc problem.Trzeba zaznaczyc ze jest to swap wiec moze bylo cos tam kombinowane z elektryka.Spalilem juz jeden komputer i nie chce wpinac go byle gdzie a auto stoi juz miesiac (2 tygodnie czekalem na kompa) :(
prosze o jakies porady



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 18, 2007 19:34

Z tym kablem od pinu pierwszego już napisałem, ma być podpięty pod czerwonoczarny kabel (czyli ten cieńszy ) od rozrusznika.
Ale ty raczej zainteresuj się jeszcze polączeniem modułu zapłonowego z komputerem. Pin 25 komputera do pinu 6 modułu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ttomasb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 09, 2005 01:51
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

Post autor: ttomasb » wt wrz 18, 2007 20:15

komputer z modulem jest polaczony, teraz sproboje podpiac ten pierwszy pin ale,czy to mialoby az taki wplyw??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 18, 2007 20:20

Info o pinie pierwszy podałem na podstawi schematu a nie własnych doświadczeń. Nie sądzę żeby to miało znaczenie, impuls tam pojawia się gdy zapalasz rozrusznikiem, a przecież auto da się zapalić na pych i chodzi. Więc lepiej póki co nie podpinaj. A u Ciebie rozumiem przez chwilę wtryskiwacze chodzą i przestają, jakby komp nie dostawał sygnału o iskrze z modułu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ttomasb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 09, 2005 01:51
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

Post autor: ttomasb » wt wrz 18, 2007 20:38

na to by wygladalo ale sprawdzalem polaczenie i bez zarzutow, no i co tu dalej robic??
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 21:09 przez ttomasb, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt wrz 18, 2007 22:38

Info o pinie pierwszy podałem na podstawi schematu a nie własnych doświadczeń. Nie sądzę żeby to miało znaczenie, impuls tam pojawia się gdy zapalasz rozrusznikiem, a przecież auto da się zapalić na pych i chodzi. Więc lepiej póki co nie podpinaj. A u Ciebie rozumiem przez chwilę wtryskiwacze chodzą i przestają, jakby komp nie dostawał sygnału o iskrze z modułu.
Gadasz głupoty panie, bez 1 DIGI II nie dostaje dawki rozruchej na wtryskiwaczach. Dziwne że bez tego wogóle zapala



ttomasb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 09, 2005 01:51
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

Post autor: ttomasb » wt wrz 18, 2007 22:44

no a tu wyglada jakby dostawal dawke rozruchowa a potem juz nic

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 23:28 ]
no i sprawdzilem wszystkie polaczenia jak na schemacie,wszystko gra i bez zmian juz nawet nie wiem co sprawdzic...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości