Jak rozebrac pompę hamulcową?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Jak rozebrac pompę hamulcową?

Post autor: Darayavahus » pn wrz 17, 2007 19:18

Wyjąłem pompę hamulcową celem jej zregenerowania i natrafiłem na problem. Jak to badziewie rozebrać???
Widzę, ze jest tam pierścień zabezpieczający ale nie mam pomysłu ani nie potrafię sobie wyobrazić narzędzia którym by go można zdjąć. Ktoś ma na to jakiś magiczny sposób? Zauważyłem też jakąś kulkę w otworze - trzeba ją wcisnąć i wtedy się rozsypie czy jak?
Ktoś musiał to już robić, niech pomoże.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2007 19:19 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn wrz 17, 2007 20:26

Ja podejrzewam,że gładż cylinderka jest ponadżerana, więc kup nową pompę i nie zawracaj sobie tym głowy.



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pn wrz 17, 2007 20:43

Nie czaję. Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Mam już kupiony zestaw uszczelek więc chciałbym spróbować ją uratować zanim wydam 150zł.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

bonifacy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 24, 2007 20:57
Lokalizacja: niedaleko Katowic

Post autor: bonifacy » pn wrz 17, 2007 21:29

Da to się rozebrać , tylko że z tymi wżerami to prawda . Rozebrałem kilka pomp i każda nadawała się na złom .



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pn wrz 17, 2007 23:10

No to fajnie, ale nadal stoję w miejscu. Odsyłam do początku tego wątku i jeszcze raz proszę o pomoc.

Na marginesie to się zastanawiam dlaczego niby pompa w środku, całe życie w oleju ma mieć wżery skoro nawet na zewnątrz ciężko się ubytków doszukać.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

pompa

Post autor: zodiak » wt wrz 18, 2007 06:46

Ja jak rozbierałem kiedyś pompę w swoim mk2 to aby wyjąć ten pierścień to wierciłem otworek na zewnątrz pompy na wysokości pierścienia (na końcu jednego z "ramion" pieścienia) i wkładając trzpień (wiertło) w otwór naciskałem na pirścień. Udało się wyjąć zabezppieczenie. Jeśli kulka jest na wysokości pierścienia to można ją wykorzystać.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Jak rozebrac pompę hamulcową?

Post autor: raf2234 » wt wrz 18, 2007 13:46

Darayavahus pisze:Wyjąłem pompę hamulcową celem jej zregenerowania i natrafiłem na problem. Jak to badziewie rozebrać???
Nie baw sie w naprawe. Ze 2 miesiace temu chcialem naprawic pompe w vw caddy. "Przepuszczala" - pedał uciekał w podłogę. W zestawie naprawczym był niewłasciwy simering na tyle pompy, wiec załozylem stary. Hamulce działały super ale pompa "pusciła" płyn do serwa i miałem sporo zabawy, żeby to wyczyścic...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt wrz 18, 2007 22:16

Darayavahus pisze:Na marginesie to się zastanawiam dlaczego niby pompa w środku, całe życie w oleju ma mieć wżery skoro nawet na zewnątrz ciężko się ubytków doszukać.
A dlatego,kolego,że płyn hamulcowy to nie olej i jest "higroskopijny" , czyli chłonie wodę z powietrza i to silnie, i jeśli raz na 2 lata płynu nie wymienisz, to rdza zacznie żreć po kolei nie tylko pompę ,ale i przewody, korektor, zaciski etc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 308 gości