Czy to wina tarcz ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Czy to wina tarcz ?

Post autor: mpendzik » pn wrz 17, 2007 07:57

Witam serdecznie

Jadąc z dosyć dużą prędkością zauważyłem że jak hamuje to coś stuka z przodu... odkręciłem więc koła z przodu i zauważyłem że tarcze hamulcowe są nierównomiernie "ścierane"... tzn. bliżej środka tarczy jest wszystko okej, a im dalej od środka tarczy to praktycznie nie znać śladu ścierania - raczej widać rdze.... tak samo jest przy drugim kole....
I teraz zastanawiam się czego to może być wina - zaciski wyglądają na sprawne - układ nie jest zapowietrzony, płyn w normie, servo działa dobrze i klocki zmieniane 3 miesiące temu (żałuje że wtedy nikt mi nie zwrócił uwagi na te tarcze)...

Może ktoś z Was miał taki problem i pomoże.... bo trochę obawiam się gwałtownego hamowania.

Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn wrz 17, 2007 09:15

mpendzik pisze:Może ktoś z Was miał taki problem i pomoże.... bo trochę obawiam się gwałtownego hamowania.
U mnie bylo podobnie, tylko na tarczy byly dodatkowo miejsa gdzie lepiej bralo i gorzej, czyli tarcza byla pofaldowana w rozne strony, a klocek idealnie do niej dopasowany. U mnie pomoglo wymiana klockow i tarcz i do tej pory sciaraja sie rownomiernie.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn wrz 17, 2007 10:16

mpendzik pisze:tzn. bliżej środka tarczy jest wszystko okej, a im dalej od środka tarczy to praktycznie nie znać śladu ścierania - raczej widać rdze.... tak samo jest przy drugim kole....
najlepiej dokonac pomiaru grubosci tarczy w roznych miejscach. tarcza powinna byc rownomiernie starta. jak jest tak jak opisujesz to to przy hamowaniu bedziesz czul bicie boczne.
Wymien tarcze i klocki tak jak radzil Mis,



Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » pn wrz 17, 2007 10:25

Tak też uczynię...
Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.



marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marian__ » pn wrz 17, 2007 23:08

u mnie tez tak sie dzieje ale nawet jak jade wolno i hamuje to cos stuka w przednim kole mechanik mi wlasnie mowi ze tarcze sie nie rowno miernie scieraja bo za duzo pylu z tarcz jest na felgach i wogole widac jak by tarcze byly juz do wymiany a wy jak sadzicie czemu moze tak stukac?



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt wrz 18, 2007 11:15

marian__, jesli dzieje sie to tylko przy hamowaniu to wina tarcz



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt wrz 18, 2007 12:06

a jeżeli pojedyncze stuki dochodzą z przodu, ale tylko i wyłącznie przy cofaniu, i przy jednorazowym naciśnięciu hamulca, np. cofasz na parkingu i chcesz zahamować i stuk, ale nie zawsze, tylko czasami, wina układu hamulcowego czy tulei na wahaczu ?


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt wrz 18, 2007 12:28

dowiedziałem sie ze podczas gdy przy ostrym hamowaniu rozgrzejemy mocno tarcze i wjedziemy później w wodę to tarcza może ulec odkształceniu, czego wynikiem później jest bicie tarczy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości