Elektryczny podnośnik szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Elektryczny podnośnik szyby

Post autor: marwro » pt sie 24, 2007 15:14

Witam Szanownych!

Ostatnio przesiadłem się z Golfa III na IV :)
Jestem prawie szczęśliwy, niestety niedawno przy opuszczaniu lewej szyby (tej od kierowcy) coś chrupnęło, szyba opadła i dalej ani Boże mój... :) Słychać że silniczek pracuje ale szyba się nie rusza. Podnośnik jest elektryczny ma się rozumieć.
Trochę starałem się rozeznać w temacie szukając na forum, jednak nigdzie nie znalazłem dokładnego opisu jak rozebrać drzwi i czy jest to czynność skomplikowana. Znalazłem w którymś z wątków śliczne foto-story jak rozebrać drzwi od passata. Czy to będzie podobna sprawa?
Prawdopodobnie czeka mnie tez zakup podnośnika (jeszcze nie wiem tak na prawdę co tam się stało), słyszałem że warto kupować te z duroaluminium zamiast plastikowych?
Jeśli ktoś z forumowiczów robił taką naprawę u siebie albo jest w temacie to proszę o parę porad jak ugryźć temat.
Dodam że autko to golfik 1999 rok w 4/5 drzwiach.

Nie zabijajcie jeśli już gdzieś to było na forum, starałem się znaleźć :)

pozdrawiam

marwro
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 15:45 przez marwro, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » pt sie 24, 2007 15:41

marwro,
było kolego troche tematów na ten temat.Prawdopodobnie pekł ci plastik łączący szybę z prowadnicą.Możesz dokupić sam plastik np:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=227921213
lub cały mechanizm z wzmocnionymi uchwytami:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=227908499
Wymiana nie powinna Ci sprawić problemu.3śrubki na dole jedna koło lusterka i jeszcze dwie za uchwytem,tapicerka jest na wcisk na spinkach,odpinasz kostki, odkręcasz blache i masz dostęp do mechanizmu.pzdr


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

OZW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 07, 2007 02:27
Lokalizacja: Dublin

Post autor: OZW » sob sie 25, 2007 17:42

Mialem podobny problem ostatnio. U mnie szyba miala problemy z domykaniem sie. Pojechalem do znajomego mechanika bo sam nie wiedzialem jak sie za to zabrac. Niestety musialem kupic nowa prowadnice. Z tego co On mi powiedzial, zrozumialem ze sa 2 rodzaje tego podnosnika. Link do tego, ktory podal WiRaGe jest chyba starym typem. U mnie to wszystko bylo umocowane na metalowej blasze, jakby stelazu, dlatego musialem wymienic cala ta czesc.
Do zdjecia tapicerki trzeba uzyc troche sily, ale z wyczuciem. Te zatrzaski, o ktorych pisal WiRaGe trzymaja dosyc mocno. Kolejna sprawa jest taka, ze w moim przypadku aby wymienic caly ten mechanizm podnoszenia szyby, trzeba bylo wyjac zamek.

Jesli sie myle to przeprasza. Wiem tyle ile zaobserwowalem podczas wymiany tego mechanizmu w moim aucie.


dużo jeżdże i lubię jeździć, ale jak jeżdżę po autostradach, to czasami zdarza się, że widze takich wariatów co zapierd...a, aż głowa puchnie....
ledwo co ich wyprzedzam

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sie 25, 2007 17:48

Machaniczne szyby[ ręczne] i elektryczne maja inne mechanizmy



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » sob sie 25, 2007 18:43

typowe uszkodzenie w Golfie Mk4, Passacie, Borze.Ja tez mialem problem z domykaniem szyby i w koncu pekl plastik mocujacy szybe..tak jakby tego z metalu nie mogli zrobic.Kosztowalo mnie to 110 zl z montazem.Teraz nie odmykam szyb, wlaczem klime, taniej wychodzi :helm:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Post autor: marwro » pn wrz 17, 2007 18:25

Przepraszam że tak późno odpowiadam ale dopiero teraz miałem czas się za te drzwi wziąć.
No i niestety natrafiłem na ściane :( O ile ze zdjęciem tapicerki nie miałem większych kłopotów to okazało się że blacha pod spodem jest mocowana nie tylko na śruby ale i również na 5 nitów :( a tego już dla mnie za wiele bo pachnie mi to rozwiercaniem nitówi ponownym nitowaniem lub gwintowaniem albo Bóg wie czym jeszcze.
Niżej załączam fote gdzie widać etap do jakiego dotarłem i poprawcie minie jeśli się mylę ale chyba trzeba się z tymi nitami uporać aby dostać się do elementów elektrycznego podnoszenia szyby?
Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi!

pozdrawiam

marwro

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn wrz 17, 2007 19:40

kup taki zzestaw naprawczy i jak chcesz to przyjedz do wawy to Ci w 20 minut wszystko zrobie jak mi pomożesz, poniżej zdjecie, w serwise zestaw naprawczy kosztuje około 175 zł i plastiki są zamienione elementami metalowymi
Obrazek

a poniżej link do temetu w którym to samo było poruszone
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117353

a na tej aukcji masz dokładnie to czego potrzebujesz i jak to wygląda
http://www.allegro.pl/item243470504_pod ... awczy.html
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2007 20:17 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn wrz 17, 2007 22:04

Panocku żadnych nitów nie ruszaj!!! odkręczasz tylko śruby. nity trzymają tylko poszczególne dupereki od prowadnicy itp.
możesz mieć wrażenie że po odkręceniu śrób nie da się zdjąć aluminiowej płyty -nic bardziej mylnego. dla lepszego uszczelnienia krawędzie płyty są przyklejone specjalną masą.
aby wymontować tą płytę należy też odkręcić zamek drzwi (klamke też) można to zrobić bez wyjmowania zamka ale gwarantuje ci że sporo plastików szlag trafi. jak wszystko poodkręcasz to delikatnie podważ płytę i kawałek po kawałku odklei się od blachy drzwi.

był gdzieś tutaj post w tej sprawie ze ślicznymi fotografiami. wprawny mechanik rozbierze te drzwi w 30minut (bez pośpiechu).
powodzenia życze.



Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Post autor: marwro » pn wrz 17, 2007 22:18

No właśnie jak już napisałem posta to znalazłem tego pdfa gdzie pięknie pokazano rozebranie drzwi i zrozumiałem żeby z wiertarką nie szaleć :). Co prawda tam były prawe drzwi ale chyba wielkiego znaczenia to nie ma. Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia - w jakiej pozycji ma być szyba w momencie wyjmowania tej blachy? Tam jest pewno napisane ale po krzyżacku ja nie panimaju :)

pozdr.

marwro



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt wrz 18, 2007 08:24

niestety szyba musi być wyjęta z drzwi. luzujesz uchwyty trzymające szybe i wyciągasz ją z ramki. dużej filozofi to tam nie ma.
pzdr



koral1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:55
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: koral1 » sob lip 26, 2008 12:15

Witam
Mam taki sam problem z tą prowadnicą :grrr: marwro możesz mi zapodać namiary na tego pdf. (co go znalazłeś - bo ja nie mogę) z opisem co i jak zdemontować?



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » sob lip 26, 2008 13:12

witam panowie po co wymieniać całą prowadnicę skoro można kupić same ślizgi oczywiście metalowe a z wymianą nie ma żadnych problemów sam robiłem u siebie z lewą stroną a le teraz jeszcze została prawa strona bo chodzi dużo wolniej od lewej i w dodatku czeszczy. Dla zainteresowanych podaję linka na allegro do ślizgów metalowych:
http://www.allegro.pl/item404447024_pod ... od_ss.html



koral1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:55
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: koral1 » ndz lip 27, 2008 11:25

Witam
Interesuję mnie właśnie taki zestaw naprawczy. Mam tylko pytanie czy kupując same metalowe uchwyty (w zasadzie potrzebuje tylko je) dam radę jej zamontować bez użycia elementów trzecich. A dokładnie czegoś w stylu (pokrętła/klucza) napinacz/luzowania linki. Bo doczytałem sie różnych opinii i chcę wiedzieć czy to sie odbywa tak że zdejmuje stare i wsuwam nowe i po krzyku. Trochę sie rozpisałem:) ale jestem świeżym posiadaczem Golfa i nie chce kiepskiego startu.
ps. i jeszcze jedno demontaż klamki - odkręcam dwa torx-y czy jednego, mam na coś szczególnie uważać - a może ma ktoś namiary na jakoś opis bo na nie mogę sie do szukać nić o demontażu klamki w IVgolfie
Pozdr.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz lip 27, 2008 11:29

koral1 pisze:dam radę jej zamontować bez użycia elementów trzecich
dasz rade tylko trzeba sie troche nagimnastykować

a schemat, zaraz podam Ci linka - masz tam wszystko
http://www.taligentx.com/passat/images/ ... &u=30|6|...
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2008 11:32 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 489 gości