domykanie drzwi - zbyt lekkie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bodix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 02, 2006 09:12
Lokalizacja: warszawa rondo wiatraczna
Kontakt:

domykanie drzwi - zbyt lekkie

Post autor: bodix » pn wrz 17, 2007 13:49

Witam

W moim aucie drzwi od strony kierowcy oraz posażera (po stronie kierowcy) domykają się bardzo lekko. Samo to nie jest jako tako problemem, ale wydaje mi się że przez to 'niedociskanie' drzwi do uszczelki jest głośniejsze. A po drugie wyraźnie widać jak drzwi drżą podczas nierówności i hałasują pocierając o usczelkę.

PRoszę mnie tylko oświecić, czy jest jakaś regulacja docisku drzwi do uszczelki ?

pzdr
bogdan



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn wrz 17, 2007 14:11

wydaje mi się że wystarczyłoby poluzować i przesunąć trochę do wewnątrz rygiel i to by sprawę załatwiło



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn wrz 17, 2007 15:26

Witam
Tu jedyną pomocą może być (o ile uszczelki wyglądają OK) sprawdzenie rygli. Jeżeli jest tam tak jak w 2jkach to powinny mieć plastikową osłonę na trzpieniu. A i zawsze można je doregulować popuszczając śrubę i ustawiając odpowiednio.
:D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn wrz 17, 2007 16:40

siemanko koedzy

sorki, ze podlaczam sie pod nie swoj temat. Chcialem was zapytac czy tez idzie tym ryglem wyregulowac jak drzwi zamykaja sie ale trzeba dosc mocno nimi trzepnac zeby zalapaly. juz mnie wqrza ciagle zamykanie na dwa razy, raz za lekko a potem musze walnac.

GOLF mkIV 3drzwi

pozdrawiam

Michal



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn wrz 17, 2007 16:46

Mash pisze:Chcialem was zapytac czy tez idzie tym ryglem wyregulowac jak drzwi zamykaja sie ale trzeba dosc mocno nimi trzepnac zeby zalapaly. juz mnie wqrza ciagle zamykanie na dwa razy, raz za lekko a potem musze walnac
Witam
Ten problem powodowany jest przez przetarte okładziny trzpieni. Spróbuj to samemu zrobić np. Nałożyć jakąś gume albo jkawałek uciętej rurki. Próbuj aż pomoże. U mnie to kiedyś tak ustwaiłem że wiatr zamykał drzwi. :grin: . Chyba że wolisz kupuić nowe na allegro widzielm do 2jek za 10 zł komplet. A jeśli chcesz sie upewnic to zdejmij te gumki to zobaczysz co sie bedzie działo. :grin:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » wt wrz 18, 2007 10:49

Witam Panowie


Możecie wyjaśnić mi gdzie znajdują się te trzpienie i gdzie ten plastik się wyrabia - bo nie wiem gdzie się to znajduje. Mój problem z drzwiami - nie zamykają łatwo - trzeba nimi mocno trzepnąć. Zauważyłem że drzwi opadły w stosunku do tylnich drzwi i przedniego błotika jakieś 2-3 mm. Chciałem je jakoś wyregulować - podnieśc ale nie dałem rady. Może ktoś to już robił w MK4

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bodix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 02, 2006 09:12
Lokalizacja: warszawa rondo wiatraczna
Kontakt:

Post autor: bodix » wt lis 06, 2007 22:14

hej
Czy kolega Maćkooo mógłby wyjaśnić nam o jakie trzpienie chodzi ?

Co do mojego autka, to widzę, że drzwi 'niestety' poszły w dół. widać to po b.cienkiej szparce :) oraz po fakcie, że dół drzwi przeciera ślad na progu :(

Zastanawiam się, czy można wymienić bolce, na ktorych wiszą drzwi, bo mam wrażenie, że one są wyrobione. Czy orientujecie się, jaki to koszt (jakiego rzędu) i czy to jest wogole robione ?
pzdr
bogdan



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » wt lis 06, 2007 23:42

Z tego co sie dowiadywalem to drzwi mozna podniesc zdejmujac nadkole i gdzies za blotnikiem sa sruby do tego.
W MK4 nie ma plastikowych trzpieni. Trzeba odkrecic to ucho na ktorym zatrzaskuje sie zamek (na srodkowym slupku) i tym regulowac sile z jaka trzeba trzasnac drzwiami aby sie zamknely: za lekko sie zamykaja - przesunac w strone wnetrza samochodu, za ciezko - w druga strone.
Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości