Dziwny zapach i nieszczelny czujnik oleju...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

willi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 19, 2005 01:37
Lokalizacja: Lublin

Dziwny zapach i nieszczelny czujnik oleju...

Post autor: willi » ndz wrz 16, 2007 15:54

Panowie i panie jesli sa, moze ktos wie co sie dzieje z moim wolfikiem.

Objawy:
1. Jazda na LPG ok 120km/h tj przy ok 4tys obrotow po zwolnieniu w kabinie czuc dziwny zapach siarki, siarkowodoru. Co sie dzieje? Dlaczego?

2. Jak stane przed silnikiem po lewej stronie przy pokrywie zaworow sa 2 czujniki cisnienia oleju. Kontroli mi nie swieca i wydaje sie ok ale spod gumowego kapturka 2 czujnika saczy sie olej i bryzgaja kropelki na moj lsniacy silniczek ;) cos sie z tym da zrobic czy tylko wymiana czujnika, co mi nie pasuje bo pewnie pare zlotych kosztuje.

Zdrowka wszystkim



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz wrz 16, 2007 16:35

wymienić czujnik chyba ze to z pod niego kapie wtedy mozna zsatosowac podkładkę miedziana



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz wrz 16, 2007 16:48

odnośnie zapachu, to moze katalizator juz sie konczy jesli go masz, bo to wlasnie tak czuc



willi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 19, 2005 01:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: willi » ndz wrz 16, 2007 18:00

eidos pisze:to moze katalizator juz sie konczy jesli go masz, bo to wlasnie tak czuc
Jeszcze go mam.
Jak sprawdzic katalizator i czy to moze byc przyczyna wzrostu spalania LPG z niecalych 9L do ponad 10L w miescie? (takie zboczenie, notuje tankowania ;) )
Zastanawiam sie czy warto go wyrzucic - jedni pisza ze moc i glosnosc wzrasta ale ja chce miec cicho w autku i w miare ekonomicznie.

Pomozcie, bo w chwilach zniechecenia gdy rozwazam zakup 2 auta do domku to mysle o renowce 19. Ale moze golfik to lepsze rozwiazanie bo zawsze mozna czesci podkrasc z drugiego autka do swojego wolfika ;)



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » czw paź 15, 2009 15:05

mam podobny problem. Nie mam instalacji LPG. Normalnie na benzynie pomykam. Jak przejadę kilka kilometrów, auto sie nagrzeje, gdy sie zatrzymam i otworze szybe, czuje zapach..dziwny..taka spalenizna...plastik, plasti i świeczka..coś takiego..jak wyjde z auta to czuje ten zapach po lewej stronie (od kierowcy)..i nie wiem co to??...
kolega powyżej pisał o katalizatorze...hmm mam 140tysi przejechane czy to może być on??..
zmieniałem olej i po wymianie tak śmierdzi ;( wąchałem komore silnika tzn odkręciłem korek gdzie sie wlewa olej i wszystko ok. oleju nie wylali przy wymianie na silnik albo kolektor itp itd..suchutko. Auto pali i jeżdzi ok. Nic nie świeci, nie stuka i rzuca.. Zastanawiam sie nad osłoną silnika od spodu..bo ona jest plasikowa i moze za blisko ja jakoś przykręcili i sie topi od rury wydechowej;/ nie wiem
help!


bArT

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: kari-001 » ndz paź 18, 2009 19:52

miałłem podobny problem z tym zapachem po czym okazalo sie że padł regulator napięcia w alternatorze , jak zmierzyłem napięcie bylo ponad 18v a przyczyną tego smrodu był gotujący się akumulator, który trzeba było wymienić bo potem juz nietrzymał prądu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości