Katalizator kiedy wymiana

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Katalizator kiedy wymiana

Post autor: szsz01 » sob cze 11, 2005 09:40

po czym poznać, że katalizator jest niesprawny? czy może się zapchać? bo wiem, że się może rozsypać.
czy katalizator się wymienia w 10 letnim aucie czy po prostu wstawia rurę, to takie pytanie do praktyków
--
Szsz
passat 91 9A



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: Katalizator kiedy wymiana

Post autor: paulox » sob cze 11, 2005 12:46

szsz01 pisze:po czym poznać, że katalizator jest niesprawny? czy może się zapchać? bo wiem, że się może rozsypać.
czy katalizator się wymienia w 10 letnim aucie czy po prostu wstawia rurę, to takie pytanie do praktyków
--
Szsz
passat 91 9A
Wymienia sie jesli jest niesprawny. a jednym z objawów z tego co sobie przypominam to lambda niepoprawnie pracuje jesli katalizator nie stawia żadnych oporów dla spalin. Jak wstawisz rure to też lambda nie za dobrze bedzie pracowac a co za tym idzie mieszanka paliwowo-powietrzna nie bedzie dobrze dobierana - wieksze spalanie mniejsza moc moze itp..


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Re: Katalizator kiedy wymiana

Post autor: SToRM » sob cze 11, 2005 13:45

paulox pisze:Jak wstawisz rure to też lambda nie za dobrze bedzie pracowac a co za tym idzie mieszanka paliwowo-powietrzna nie bedzie dobrze dobierana - wieksze spalanie mniejsza moc moze itp..
To co mowisz, to tylko czesciowa prawda - rzeczywiscie tak sie dzieje, jezeli sonda jest mocowana w samej puszce katalizatora. Jezeli jednak sonda znajduje sie przed katalizatorem to nic jej nie grozi, nie bedzie tez gorzej dzialac



janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » sob cze 11, 2005 17:08

U mnie porcelanka bardzo hałasowała , to ją wywaliłem , rurę z powrotem wstawiłem i autko hula jak ta lala , czuć że mocniejsze i wcale więcej nie pali . A teraz wstawiłem gaz , gość mi mierzył CO w rurze i jest w normie. Po co kupować katalizator , załóż za to gaz i jeździsz za pół darmo.



Awatar użytkownika
crupez
Golf Lover
Golf Lover
Posty: 87
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: crupez » sob cze 11, 2005 17:45

jeszcze jednym z obiawow jest jak smierdzi jajem podczas jazdy...
no i oczywiscie jak czujesz, ze autko slabnie, to tez moze byc wina KATa.


[url=http://www.twojafura.pl/auta/2403/crupez-citroen-saxo]Moje auto znajdziesz na [b]TwojaFura.pl[/b][/url]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz cze 12, 2005 15:46

jeszcze potym ze dodajesz gazu a samochod dobrze przyspiesza od troche wyższych obrotów



Awatar użytkownika
crupez
Golf Lover
Golf Lover
Posty: 87
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: crupez » ndz cze 12, 2005 17:35

daaroo pisze:jeszcze potym ze dodajesz gazu a samochod dobrze przyspiesza od troche wyższych obrotów
Wlasnie chyba na odwrót, na wysokich sie nie zbiera.
Niech mnie ktos poprawi jak sie mylę.


[url=http://www.twojafura.pl/auta/2403/crupez-citroen-saxo]Moje auto znajdziesz na [b]TwojaFura.pl[/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości