alarm scorpion, centralny zakek i migacze, pomocy:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jocker01

alarm scorpion, centralny zakek i migacze, pomocy:(

Post autor: jocker01 » pt cze 10, 2005 18:31

Witam! Kupilemw anglii na ebayu alarm firmy scorpion, instrukcja niestety nie jest zbyt czytelna a w dodatku jest w technicznym angielskim! Alarm ten ma funkcje calkowitego zamykania, zamykania centralnego zamka itd! w moim passacie probowalem wyczuc kable od centralnego, ktory jest od zamykania a ktory od otiwrania, ale po sprawdzeniu wyszlo ze w jednym (zolto-niebieskim) jest praqd jak jest zamniety a nie ma jak jest otwarty, w dwoch innych jest prad caly czas a w ostatniom(brazowym) pradu nie ma w cale! i teraz to juz nie wiem jak sie pod to podpiac! moze ktos robil cos takikego i wie jak to ugrysc? koleja sprawa dotyczy migaczy, w instukcji jest napisane ze nalezy podpiac kable w obwod migaczy, probowalem podpiac we wiazke pod kierownica, sprawdzilem ktory kabel odpowiada za awaryjne, a ktory za lwey i prawy, ale niestety nie przynioslo to pozadanego efektu! nie wiem moze musze go podpiac pod przekaznik? Bardzo prosze o pomoc! Dodam ze mam starego passata z 1988r model B3 i zamek wyglada na fabryczny! Za wszystki rady serdecznie dziekuje! Pozdrawiam Jocker01



Sailor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Sailor » pt cze 10, 2005 22:48

Hej! Jesli chodzi o zamek, to chyba nie pomoge, ale migacze wepnij w wiazke pod listwa w progu od strony kierowcy. To jest ta listwa ktora trzyma wykladzine w kabinie i jest przykrecona(lub zatrzaski) do progu. Jak ja zdejmiesz i odchylisz wykladzine, zobaczysz gruba wiazke przewodow. Tam szukaj przewodow od lewego i prawego migacza. Ja sobie ulatwilem sprawe wypinajac kostke z tylnej lampy i po stykach od zarowki migacza doszedlem jaki kolor przewodu odpowiada za dany migacz! Z tym centralnym pomysle. Pozdrowienia!



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt cze 10, 2005 23:25

Chłopaki kierunki wpinajcie przy stacyjce w wiązkę sprawdź prubówką gdzie jest napięcie po włączeniu kiernka i tam wepnij A jeśli chodzi o central to VW maja pneumatyki i w drzwiach kierowcy jest wiazka 2 żyły idace w okolice zamka na jednym z nich jest + który zwiera do drugiej lub trzeciej żyły zamyka lub otwiera ale trzeba zronić układ 2 przekaźników zeby sterowac + a nie masą


MORE POWER

jocker01

Post autor: jocker01 » sob cze 11, 2005 02:41

probowalem sie wpiac w ta wiazke pod kierownica, ale niestety nie dalo to efektu, podejrzewam ze mam jakies ustawienie w alarmie, ktore musze znalesc,( system przelacznikow) a co do centralnego to moj alarm ma mozliwosc zmiany biegunowosci i moge podawac sygnal plusowy lub minusowy ale nie jestem pewnien ktory kabel to jest, czy to ten ktory wychodzi w klamki czy ten od silownika w dzwiach kierowcy. od silownika odchodza 4 kable a od klamki 3 z czego srodkowy caly czas ma zasilanie! jak sprawdzic czy kable ktore wychodza z alarmu podaja sygnal do urzadzenia, taikiego jak np kierunkowskaz? lub centralny zamek? Pozdrawiam Jocker01 i dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob cze 11, 2005 05:35

central podłącz do kostki która idzie do dżwi kierowcy jest to kostka pierwsza widoczna



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » sob cze 11, 2005 15:15

central do tej kostki z 3 kablami zakończony okrągłą wtyczką w zamku na 1 jest plus a na tych 2 nic nie ma i w nie wepnij jeden kabel od alarmu z + w jeden a 2 od alarmu tez z plusem w 2 plus pojawia sie na alarmie tylko jak włączasz lub wyłącxzas alarm


MORE POWER

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob cze 11, 2005 18:19

cobra333 pisze:central do tej kostki z 3 kablami zakończony okrągłą wtyczką w zamku na 1 jest plus a na tych 2 nic nie ma i w nie wepnij jeden kabel od alarmu z + w jeden a 2 od alarmu tez z plusem w 2 plus pojawia sie na alarmie tylko jak włączasz lub wyłącxzas alarm
te kable wychodzą z lewych dżwi i nie trzeba bezpośrednio wpinać się w ten mikrowłącznik z trzema przewodami



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 11, 2005 18:28

W mk3 szary i zielony kabelek w kostce drzwi przednich. Może w Pasku sa te same kolorki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob cze 11, 2005 19:03

tak zgadza się .tak jak pisze Paweł Marek .a oto foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



jocker01

Post autor: jocker01 » pn cze 13, 2005 11:45

witam! wielkie dzieki za wszystki podpowiedzi ale nadal nie moge tego rozwiazac :( kupilem nawet iernik i sprawdzalem wszyskie kable jakie wychodza z drzwi i nadal nie moge znalesc kable ktory odpowiada za otwieranie a ktory za zamykanie! zlokalizowalem rowniez pompke pneumatyczna na tyle samochodu i probowalem przemierzyc tamte kable ale tez nie znalazlem otwierana ani zamykania, a moze sporbowac sie podpiac do dwoch przekaznikow ktore sa w pompce? pozdrawiam Jocker01



jocker01

Post autor: jocker01 » wt cze 21, 2005 19:06

udlo mi sie:D podpialem sie pod sterownik w klamce:D i dziala super! Pozdrawiam Jocker01



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 214 gości