kontrolka cisnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paul1a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:14
Lokalizacja: pruszcz gdanski

Post autor: Paul1a » sob cze 04, 2005 00:28

ja tylko mowie co slyszalem qmpel tak mial w audi b4 i mu pomoglo!!! mi w warsztacie tez to sugerowali:) ale sie nie dalem hehe za80zl debilizm!!!


[url=http://imageshack.us][img]http://img178.imageshack.us/img178/5387/pdp3od4.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob cze 04, 2005 20:58

Taki głupi mondrołek co się nazywa "cezarsa" powiedziałby ci że to nic takiego,strzelać do takich



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob cze 04, 2005 23:07

pw524 pisze:Taki głupi mondrołek co się nazywa "cezarsa" powiedziałby ci że to nic takiego,strzelać do takich
to z innego wątku.

mam dołożony wskaźnik ciśnienia oleju bo niestety lampka oleju miga mi cały czas (jak był mróz to było OK) i ciśnienie oleju jest książkowe (180kkm) dla silnika 2e

Wniosek ----> należy zmierzyć ciśnienie manometrem lub zamontować wskaźnik. Jeżeli ciśnienie dobre (książkowe) to szukać w czujnikach lub instalacji el. lub zegarach. aby sprawdzić czujniki to można użyć kontrolek na 12V, jedna ma zgasnąć po zapaleniu silnika a druga powinna w tym samym momencie się zaświecić i nie zgasnąć powyżej 2000 obrotów (przy odłączonych kabelkach idących do oryginalnej instalacji).

U mnie nie pokazuje obrotów i dlatego miga kontrolka oleju więc podejrzewam ZEGARY ale mam wskaźnik ciśnienia i narazie ich nie podmieniam na próbę.



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » ndz cze 05, 2005 10:30

Mi brzeczalo i migala kontrolka jak przez dlugi czas na cieplym silniku mialem obroty 1900-2300. Wymienilem czujnik, nie pomoglo, mechanik rozbieral pompe, nawet wymienilem panewki, wszystko na nic. W koncu zmienilem czujnik jeszcze raz, jak reka odjal.



Awatar użytkownika
bnew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 20:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bnew » ndz cze 05, 2005 10:54

U mnie to musza być zegary bo miga i dzwoni nawet jak odłącze czujnik (mierzyłem manometrem ciśnienie i załączyła się kontrolka), więc wychodzi na to że zegary, na razie spoko, jeżdze tylko po mieście więc zanim zacznie dzwonić dojade już na miejsce, a poza miastem musze jechać na obrotach powyżej jakieś 2700 na minute (włączyłem sobie dzisiaj obrotomierz to wiem :chytry: )


Le temps detruit tout

Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » wt cze 07, 2005 17:54

Witam
Ja mam identyczny problem, ostatnio poszedlo mi czujnik oleju wyciekal przez niego olej wymienilem na nowy uzupelnilem olej i nagle zaczyna mi sie kontrolka palic i brzeczec rozne kombinacje alpejskie robilem ale nic, zastanawiam sie czy ten czujnik tez nie jest walniety?? a najlepsze jest to ze na starym czujniku przez ktorego przelatwal sobie olej nie mialem takich problemow. Dzisiaj jeszcze poprobuje pare rzeczy ktore zostaly poruszone tutaj a jak nic nie wyjdzie to jutro pojade do mechanika



Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » czw cze 09, 2005 01:02

Udalo mi sie usunac problem. Co sie okazalo kupilem zly czujnik (za 15 pln). Pojechalem dzisiaj do serwisu vw fakt zmierzyli mnie z gory na dol ale walic ich, dowiedzialem sie jaka maja byc numery czujnika i pojechalem z nimi do sklepu gdzie kupowalem czujnik i gosciu mi go wymienil. Musialem doplacic 25pln bo ten dobry czujnik kosztuje 40 pln ale teraz jest wszystko OK :D
Do mojego silnika PF sa takie numery: 056919081E

Pozdrawiam


[url]http://vwbits.com[/url]

Sailor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Sailor » pt cze 10, 2005 22:26

Hej! Wymienilem filtr oleju z filtrona na filtrona bo takie tylko mieli na stacji jak lecialem w trase, i jak na razie jest ok, zobaczymy co czas pokaze. Pozdrawiam!



Lookas

Post autor: Lookas » czw cze 23, 2005 07:51

Wymiencie bialy czujnik cisnienia oleju i zalatwi sprawe koszt takiego czujnika to 10 zl ja mam juz 2 bo 1 okazal sie chyba uszkodzony wiec kupujcie az przestanie piszczec :) Jezdze juz chyba z 3 miesiac i nie piszczy wkoncu da sie jezdzic :P aha mozecie wymienic oba dla pewnosci ale wg mnie to bialy jest temu winien



Awatar użytkownika
Paul1a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:14
Lokalizacja: pruszcz gdanski

Post autor: Paul1a » czw cze 23, 2005 22:01

heh ja tam nie wiem ja wymienilem obydwa i nadal piszalo dopiero jak pompe oleju wymienilem tak jak mi kazali to przestalo piszczec:)))


[url=http://imageshack.us][img]http://img178.imageshack.us/img178/5387/pdp3od4.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 230 gości