resetuje się przy zapalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dragon111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 10, 2007 19:15
Lokalizacja: łódź

resetuje się przy zapalaniu

Post autor: dragon111 » pt wrz 14, 2007 20:53

witam
wczoraj odebrałem samochód po wymianie uszczelki pod głowicą( wymieniane były również pod pompą , z dwóch stron pokrywy zaworów , pokrywa i na kolektorze)
odjechałem jakoś od mechanika po drodze zaczęło mi wszystko wariować wskazówki chodziły od góry do dołu i resetowły się liczniki na lsd ( jakby na moment napięcia nie było) , mignęły w tym samym czasie kontrolki. Nie mogłem dodać raptownie gazu , w końcu dojechałem do skrzyżowania i mi zgasł. wcale nie mogłem go odpalić - zdjąłem klemy i jakoś z bólem zaburzył.Dzisiaj się trochę unormowało mogę normalnie odpalać ale dalej resetuje mi wskazania na wyświetlaczach lsd podczas odpalania jakby reset( prawie przy kręceniu gasną wyświetlacze). Gdy silnik się rozgrzeje to obroty pokazuje powyżej 1000 ale akustycznie słychać jakby były normalne czyli 750 oraz po wyłaczeniu silnika wskazówka obrotów spada do zera szarpiąc jakby się o coś zacinała. Ale dzisiaj chociaż mi nie gaśnie na skrzyżowaniach.
p.s.
miałem już raz tak samo ale wtedy wjechałem w dużą kałużę i po nnocy się unormowało.
zdechł mi i też miałem kłopoty z odpalaniem
pomóżcie :( help
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2007 20:56 przez dragon111, łącznie zmieniany 1 raz.



woyas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:47
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: woyas » pt wrz 14, 2007 21:41

hey.popatrz na bezpieczniki.bo ja mialem cos podobnego.tez za kazdym razem gdy przekrecalem kluczykiem w stacyjce to sie resetowalo i skazowki ruszaly.

[ Dodano: 14 Wrz 2007 21:42 ]
jest tam bespiecznik wlasnie od wyswietlacza itp w jednym.



dragon111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 10, 2007 19:15
Lokalizacja: łódź

Post autor: dragon111 » pt wrz 14, 2007 21:55

woyas pisze:hey.popatrz na bezpieczniki.bo ja mialem cos podobnego.tez za kazdym razem gdy przekrecalem kluczykiem w stacyjce to sie resetowalo i skazowki ruszaly.

[ Dodano: 14 Wrz 2007 21:42 ]
jest tam bespiecznik wlasnie od wyswietlacza itp w jednym.
ale co masz na myśli ? luz na bezpieczniku czy przepalony bezpiecznik?



woyas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:47
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: woyas » sob wrz 15, 2007 00:57

przepalony bezpiecznik.lub zpalony

[ Dodano: 15 Wrz 2007 01:00 ]
przypomnialo mi sie jak wlozylem srubokret do cygaretki zeby blaszke wygjac troszke i zrobilo zwarcie.albo wez klamre z akumulatora sciagnij i poczekaj chwile i spowrotem podlacz.moze cos da.oby.

[ Dodano: 15 Wrz 2007 01:05 ]
daj znac jak zrobisz!!



dragon111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 10, 2007 19:15
Lokalizacja: łódź

Post autor: dragon111 » sob wrz 15, 2007 10:58

woyas pisze:przepalony bezpiecznik.lub zpalony

[ Dodano: 15 Wrz 2007 01:00 ]
przypomnialo mi sie jak wlozylem srubokret do cygaretki zeby blaszke wygjac troszke i zrobilo zwarcie.albo wez klamre z akumulatora sciagnij i poczekaj chwile i spowrotem podlacz.moze cos da.oby.

[ Dodano: 15 Wrz 2007 01:05 ]
daj znac jak zrobisz!!
zdjęcie klem nie pomogło jeszcze sprawdzę bezpieczniki
pozdro

[ Dodano: 16 Wrz 2007 19:57 ]
i nic:(
nie wiem co jest grane
najgorzej jak się zapala - wyświetlacze przygasają do zera i wszystko się resetuje (ilość przejechanych kilometrów i zegar)
jak wcisnę mocno pedał z wolnych obrotów to też szybki resecik ale już nie gaśnie
nie mogę gwałtownie wcisnąć pedału gazu:(

[ Dodano: 16 Wrz 2007 20:00 ]
i nic:(
nie wiem co jest:
przy odpalaniu samochodu liczniki lsd przygasają w sumie do zera i wtedy resetuje ustawienia zegara iprzejechanych kilometrów (tych co się ustawia samemu)
nie mogę gwałtownie wcisnąć gazu bo reset się robi jakby na ułamek sekundy zgasł
(migną kontrolki) ale jedzie dalej i już nie gaśnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 396 gości