Czujnik Halla w VR6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mstrun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 30, 2005 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik Halla w VR6

Post autor: mstrun » pt wrz 14, 2007 19:17

Witam,

Mam takie pytanie. Za co odpowiedzialny jest czujnik Halla w silniku VR6, ten który znajduje się pod filtrem oleju na bloku? Na VAGu wywala mi czasami błąd 0515 (ale nie ma go na stałe) związany chyba z tym czujnikiem i auto ostatnio zaczęło tracić moc w całym zakresie obrotów. Co jest najdziwniejsze dzieje się to sporadycznie a później już wkręca sie dobrze. Kilka razy miałem nawet tak że podczas przyspieszania brakowało mu mocy a nagle gdy dochodził do ok 4tyś coś się odblokowywało i dostawał kopa i później chodził normalnie.
Czy ten czujnik odpowiada może za ustawienie zapłonu?

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 20:17 ]
Nie uzyskałem odpowiedzi na swój problem, ale udało mi się go rozwiązać i chciałbym sie tym podzielić, może kiedyś komuś się przyda. Za błąd, który mi wyskakiwał, czyli 00515 odpowiada czujnik który znajduje sie z prawej strony silnika tuż nad modułem zapłonowym i to on właśnie odpowiedzialny jest za ustawienie zapłonu. Po wymianie autko odzyskało siły i w końcu przestała mi się rozsypywać mapa benzyny. W żądnym Intercars itp. nie mieli tego czujnika, zakupiłem dopiero oryginał w serwisie VW za 150zł (nr tego czujnika to: 021 907 601A).


Mój MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140877

Awatar użytkownika
Piter
_
_
Posty: 777
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:28
Lokalizacja: MysloVWitz

Post autor: Piter » czw wrz 27, 2007 11:19

Czujnik obok filtra to czujnik położenia wału. Jest on używany razem z G40 w celu wykrycia błędów synchronizacji rozrządu ( stan łańcucha ) lub awaryjnie do ustalania momentu zapłonu jeśli właściwy do tego czujnik - G40 - czyli ten obok cewek jest zwalony.


Obrazek
TYLKO ZOMBI JEŻDŻĄ KOMBI :P
Mój Golf V6 - aktualizacja 03.2019

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 232 gości