Ładowanie 15 Volt

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adasko

Ładowanie 15 Volt

Post autor: adasko » ndz lis 28, 2004 04:21

Witam,
wymieniłem m-c temu akumulator i zmierzyli mi ładowanie przy okazji.
Wyszło że mam 15V. Kazali wymienić stabilizator w alternatorze.
Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i uświadomił mnie, że nie ma
powodu do zmartwień i taka nie wielka zwyżka nie spowoduje nic złego.
I teraz kogo słuchać? Czy rzeczywiście powinienem wymienić ten stabilizator?
Z góry dziękuję za info. Z mojej krótkiej historii na forum wiem że można
na Was liczyć :bigok:
Pozdrawiam



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » ndz lis 28, 2004 14:32

ja bym bez zastanowienia wymieniał bo akumulator moze szybciej paśc i kiedys pewnego ranka zdziwisz sie czemu nie chce zapalić :/ osobiscie bym wymienił ... to tak jak bylo z regulatorami napiecia w poldkach czy innych starszych autkach

pozdrawiam


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lis 28, 2004 15:33

a normalnie powinno być 14,7V? jezeli tak to sie niemasz co martwić, ale niewiem czemu mam jeszcze przed oczami liczbe 13,7V a wtedy to ja bym wyminił stabilizator, aż sam sobie zmierze z ciekawości:) i powiem ile u mnie jest:)


Mk3 GTI 16V ABF

rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » ndz lis 28, 2004 16:20

normalne ładowanie to 14.4 V,a po obiciążeniu(światła,szyba,itp) powinno być 14,2 V,czyli masz za dużo ,rozwali akumulator



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » ndz lis 28, 2004 16:28

z moich doświadczeń napiecie powinno wynosić 14,2V a przy obciążeniu sadać do 13,8-14 i to jest ok
jak masz 15V to ci wygotuje akku po jakimś czasie


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

allebazi

sprawa ladowania

Post autor: allebazi » pn lis 29, 2004 16:37

Jeszcze raz zmierz napiecie ale dokladnym miernikiem najlepiej cyfrowym ,napiecie powinno bez obciazenia wynosic ok.14,5v a pod obciazeniem w granicach 13,8 - 14,2 V w zaleznosci jakie urzadzenia w samochodzie powlaczasz.
Za wysokie napiecie po dluzszym czasie moze doprowadzic do wygotowania elektrolitu a co za tym idzie do uszkodzenia plytek akumulatora.
Jestem elektronikiem i na co dzien zajmuje sie takimi problemami.
Jesli masz jednak za wysokie nalezy wymienic regulator napiecia (koszt zalezy gdzie 20-30zł) no i plus robocizna chyba ze sam to zrobisz.
Pozdrawiam .



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » pn lis 29, 2004 17:18

napięcie na zaciskach 100% naładowanego akumulatora wynosi ponad 16V, więc o akumulator bym się nie przejmował.
Jednak jeżeli jest to aku obsługowe to co jakiś czas sprawdzał bym stan elektrolitu i jak by ubywało to wymienił regulator (dający niższe napięcie) inaczej mogło by dojść do tego o czym pisze allebazi


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » pn lis 29, 2004 17:59

Trochim pisze:napięcie na zaciskach 100% naładowanego akumulatora wynosi ponad 16V, więc o akumulator bym się nie przejmował.
Jednak jeżeli jest to aku obsługowe to co jakiś czas sprawdzał bym stan elektrolitu i jak by ubywało to wymienił regulator (dający niższe napięcie) inaczej mogło by dojść do tego o czym pisze allebazi
Niemożliwe ,no chyba że jest już lekko wyłechtany albo ładowany prostownikiem-wtedy podczas ładowania pokazuje więcej z powodu tego że prostownik daje napięcie "tętniące" szczególnie ten z regulacją prądu tyrystorem.
W instalacji samochodowej powinno się zawierać pomiędzy 13.8-14.2.
14.5 to górna granica,przy zmierzonym 14.8 u mojego kumpla w poldku nie przyjeli mu reklamacji aku. Stwierdzili że był przeładowany i pokrzywiło płyty.To oczywiście mógł być pretekst,ale producenci aku zalecają 13.8-14.2V.
A druga sprawa to dokładność pomiaru miernika.



Awatar użytkownika
AREKCT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 18:36
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: AREKCT » wt lis 30, 2004 11:52

Jezeli masz 15V to wstaw sobie zelowy akumulator i bedzie ok. one przy takim napiecu najlepiej pracuja


>>>DO SPRZEDANIA GRATY sterownik do GX1.8 8V<<
sq5haw@poczta.onet.pl
gg5087815

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » pt cze 10, 2005 00:08

Witam.
Tez jestem z zawodu elektronik-automatyk i troszke na ten temam wiem :chytry: Co do napięcia na aku. 16V to bardzo dziwne, prawdopodobnie przeładowany jak pisał kolega Marek29. Sam osobiscie polecam ci czym prędzej wymienic regulator napięcia w alternatorze. Przykęcony dwiema śrubkami 8mm, ale on jest wraz ze szczotkami i tu jest ZONK, gdyz nowy kosztuje w granicach 45zł :crazy: Wszystko zależy jakiej firmy i gdzie kupisz. Są też różne rodzaje regulatorów napięcia, i jak bedziesz kupował to sie sprzedający bedzie pytał na bank o typ. Polecam ci kupić 14V. firmy Bosch. Sam takowy wymieniałem. Dokładnie roboty na 10 min. ze spokojem. Odkręcasz dwie śróbki, ew. cieńki przewód łączący go z alternatorem i wymieniasz, uważając jak bedziesz wkładał szczotki :hmm: . Nic prostrzego. :grin: To by było na tyle.
Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Akumukator.

Post autor: Andrzej1 » pt cze 10, 2005 08:00

Witam.W tym stanie który teraz masz będziesz woził za sobą wodę destylowaną a po jakimś czasie gdy zajrzysz pod korki zobaczysz zupę.Musisz obniżyć napięcie.
Pozdrawiam.Andrzej.



Ktulu

Post autor: Ktulu » pt cze 10, 2005 10:05

Napięcie powinno byc 13,8-14,2V (w zależności od odbdiorników) 15 to troche z adużo... Ugotujesz aku a to koszty. :grin: Wymienić wypadałoby regulator napiecia w alternatorze i bedzie git.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 265 gości