Pompa paliwa - uzywany oryginal czy MTM?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Pompa paliwa - uzywany oryginal czy MTM?

Post autor: djb » czw sie 16, 2007 17:31

jak w temacie, padla mi pompka paliwa (ta pod samochodem), przez chwile zastanawialem sie nad nowa pompka z allegro firmy MTM http://moto.allegro.pl/item224586335_po ... do_lt.html za 190zł, ostatecznie jednak slyszac negatywne opinie o takich pompkach (zwlaszcza o cisnieniu) kupilem za 80zł na allegro uzywke oryginalna, jak myslicie dobrze zrobilem?? pompka jest juz w drodze

p.s. czy i jak sprawdzic mozna jak pompka przyjdzie czy jest sprawna przed demontazem starej??
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 21:11 przez djb, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 16, 2007 18:00

djb pisze:czy i jak sprawdzic mozna jak pompka przyjdzie czy jest sprawna przed demontazem starej??
niema za bardzo jak, bo jak popracuje na sucho to się spali. Ale możesz na ułamek sekundy podać jej napięcie żeby się chociaż przekonać czy ruszy, bo jeśli ruszy to jest duża szansa że dobra.
A co do firmy MTM - masa ludzi ma takie lub podobne (np Matt) podróby, bo kosztuja grosze, jest na nie gwarancja. Zonka ma w GTI od dwóch lat i jest ok (ciśnienie 3 bary). Raczej nie wierz w niskie ciśnienie.
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 18:00 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » czw sie 16, 2007 18:08

Paweł Marek pisze:
djb pisze:czy i jak sprawdzic mozna jak pompka przyjdzie czy jest sprawna przed demontazem starej??
niema za bardzo jak, bo jak popracuje na sucho to się spali. Ale możesz na ułamek sekundy podać jej napięcie żeby się chociaż przekonać czy ruszy, bo jeśli ruszy to jest duża szansa że dobra.
A co do firmy MTM - masa ludzi ma takie lub podobne (np Matt) podróby, bo kosztuja grosze, jest na nie gwarancja. Zonka ma w GTI od dwóch lat i jest ok (ciśnienie 3 bary). Raczej nie wierz w niskie ciśnienie.
niby jest, ale jak gdzies wyjedziesz i w trakcie pojdzie ci pompa a gwarancja jest taka ze trzeba odeslac pocztą gdzies tam i zanim przyjdzie to troche nie teges, zobacze najwyzej z ta uzywka, za ta kase to mozna jeszcze kupic. Lepiej nie bede podlaczal na krotko. Piszcie jakie macie pompki i jak smigają.
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 18:09 przez djb, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » sob sie 18, 2007 01:47

jak chcesz ja sprawdzic to przepompuj troche wody przez nia... bedziesz mial pewnosc ze bedzie dzialac i jakie bedzie miec cisnienie i na pewno sie nie zatrze....
potem mussialbys ja ososzyc dobrze i przed wsadzeniem przepchac przez nia ciut paliwa zeby wyplukac resztki wody....

ja tak z kumplem robilismy pare reazy i pompy normanie chodza....


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Pompa paliwa - uzywany oryginal czy MTM?

Post autor: rtk » ndz sie 19, 2007 01:57

djb pisze:jak w temacie, padla mi pompka paliwa (ta pod samochodem), przez chwile zastanawialem sie nad nowa pompka z allegro firmy MTM http://moto.allegro.pl/item224586335_po ... do_lt.html za 190zł, ostatecznie jednak slyszac negatywne opinie o takich pompkach (zwlaszcza o cisnieniu) kupilem za 80zł na allegro uzywke oryginalna, jak myslicie dobrze zrobilem?? pompka jest juz w drodze

p.s. czy i jak sprawdzic mozna jak pompka przyjdzie czy jest sprawna przed demontazem starej??
Jest spora szansa ze ta uzywka popracuje Ci dluzej niz nowka od nataliafs. Poczytaj komentarze tego sprzedawcy, szczegolnie te negatywne :hmm:



vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » śr wrz 12, 2007 13:35

a ktoś ma osobiste doświadczenia z pompami MTM od nataliafs?? BO też mi padła, jestem w kropce, w sklepach pompy kosztują po 500-800zł a od niej zamiennik - 190zł...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 324 gości