Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzesiek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 10:10
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: grzesiek81 » śr wrz 12, 2007 11:07

Witam. Mam MK4 1.6 z 99r. Wymienialem olej przy przebiegu 118 kkm w firmie zajmujacej sie tym. Zalali mi 5W40 Fuchs. Dzis sprawdzam i mam na bagnecie ponizej minimum. Przebieg 128 kkm. Czy to normalne ze tak zre olej?
I dlaczego nie zaswiecila kontrolka poziomu oleju? Czyzby padla , czy jeszcze jest na tyle ze nie lapie?
nastepna wymiana oleju wg karteczki ktora przyczepili przy 133kkm, wymieniac calosc z filtrem etc, czy kupic w sklepie litra i dolac?
dzieki za info



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr wrz 12, 2007 11:51

Raczej kontrolka jeszcze nie łapie , sprawdź przy odpalaniu czy się zaświeca zanim zapalisz silnik
Olej kup i dolej ,zaś filtr wymienisz przy następnej wymianie, mogło się zdażyć że olej poszedł do filtra i dlatego jest go brak choć powinni odpalić auto i braki uzupełnić za ty kontrolę przeprowadzaj na zimnym silniku lub 20min po zgaszeniu aż olej spłynie



Awatar użytkownika
grzesiek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 10:10
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: grzesiek81 » śr wrz 12, 2007 12:06

No sprawdzqlaem na zimnym silniku. A kontrolka po przekreceniu kluczyka sie wlacza i gasnie po odpaleniu wiec moze faktycznie za wczesnie na kontrolke niskiego poziomu oleju, chociaz przy poziomie ponizej minimum powinna sie wg mnie wlaczac;)

P.S. Gdzies slyszalem ze pomiedzy max a min jest ok 1 litra. Na 10kkm to jest norma czy za duzo zre oleju?
Ostatnio zmieniony śr wrz 12, 2007 12:10 przez grzesiek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości