co steruje wyprzedzeniem zapłonu w PF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

co steruje wyprzedzeniem zapłonu w PF

Post autor: t-tas » pn wrz 10, 2007 00:14

pytanie moje jest takiej treści jak w temacie- z tego co słyszałem od znajomych ECU w PF i PB jest tylko sterownikiem wtrysku i nie ma nic do zapłonu(spalił się z resztą kiedyś koledze a silnik na gazie i tak pracował poprawnie), układ zapłonowy to przynajmniej wzrokowo aparat z czujnikiem halla(bez regulacji odśrodkowej i podciśnieniowej), moduł i cewka z kablami itp, w takim układzie czy silnik ten ma jakoś regulowane wyprzedzenie zapłonu czy wyprzedzenie jest stałe-jak ma się moja wiedza do stanu faktycznego


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » pn wrz 10, 2007 00:19

ECU w PF/PB ma sterowanie wtryskiem paliwa i zapłonem ->Motorola S3xxxx,

w PF jest tez czujnik spalania stukowego on pewnie tez moze regulowac wyprzedzenie zaplonu w razie potrzeby...

wiecej dowiesz sie od uzytkownika "GTO" jakis czas temu rozmawialem z nim na ten temat...
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 00:30 przez Adrian1980, łącznie zmieniany 3 razy.


Czarny turboklekocik

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 10, 2007 17:29

Nie ma już od dawna silnika bez regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. W digifancie (PF i PB) czujnik halla jest podłączony do ECU, a ECU podaje impulsy na moduł zapłonowy. Więc to po spaleniu żeby działało ciążko mi sobie wyobrazić. Albo spalił się nie całkiem albo był to NZ z 1,3, w którym faktycznie ECU zapłonem nie steruje.
W digifancie jest już całkiem współcześnie: kąt zależy od temperatury, obciązenia (przepływka)i sygnałów z czujnika stuków. Ustawia się na - 6 stopni przy 2250 obrotów na minutę i ściągniętej wtyczce od czujnika temperatury.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pmalika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 18, 2006 19:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: pmalika » pn wrz 10, 2007 22:25

Paweł Marek, WITAM MAM PYTANIE DO CIEBIE, MASZ GG?


Nie ma dobrych mechaników. Najlepszymi mechanikami jesteśmy sami...

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » wt wrz 11, 2007 13:30

dzięki-myślę, że takie wytłumaczenie w zupełności mi wystarczy- muszę więc wyprostować kilka innych osób


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości