po wymianie tarcz klocków drzy kierownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

po wymianie tarcz klocków drzy kierownica

Post autor: fila31 » wt wrz 11, 2007 08:24

witam
już drugi raz wymieniam klocki i tarcze i jest to samo ..
pierwszym razem wymieniłem bo już były mocno zużyte i podczas hamowania drżała kierownica ...

ale drugim razem jak założyłem nowy kpl na przod po przejechaniu 4tys km zrobiło sie to samo DRZY kierownica więc przetoczyłem tarcze (jedna była krzywa) i znowu po gdzieś 3,4tys km to samo :panna:

teraz mam kolejny zestaw hamulcow z tym samym problemem. :rotfl:

fachmeni mowili mi ze krzywe tarcze. TAK ale same się nie krzywią ..
moze macie jakieś pomysły

pozdrawiam
fila31



toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » wt wrz 11, 2007 09:12

masz na 90% krzywa piaste. a krzywa piasta bedzie ci krzywic tarcze. przerabialem to przy jakims oplu. gosciu co 1000km przetaczal tarcze i nic nie pomagalo. dopiero po wymianie piasty wszystko wrocilo do normy.
no chyba, ze przy wymianie tarcz nie oczysciles dobrze przylgni tarczy do piasty. wtedy tez sie tam moze dziac.
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 09:14 przez toomii, łącznie zmieniany 1 raz.



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » wt wrz 11, 2007 09:51

ja ciczyłam ten problem jak miałam audika prawie rok wymiana tarcz 3-4 tyś km i znowu tręsło kierownicą przetoczenie i znów po paru tyś problem wymiana na tarcze Brembo i znowu. W końcu gość u którego przetaczałam poraz kolejny przejechał sie autkiem i powiedział że przy tych krzywiznach które tarcze mają nie może tak być to odczuwalne. I kazał szukać luzów w zawieszeniu mimo że nic nie pukało. Po dłuższym poszukiwaniu przez mechaników padło na sworznie, wymieniłam i jak ręką odjął.



fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » wt wrz 11, 2007 21:47

wstępna diagnoza jest taka: z prawej strony prawdopodobnie jest zapieczony tłoczek tak wykazało badanie na diagnostyce.
żadnych luzów na drążkach ......

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 21:23 ]
Minęło sporo czasu a ja nadal walczę z drżącą kierownicą . Ponownie wymieniłem tarcze klocki było dobrze później jak problem powrócił przetoczyłem tarcze na samochodzie i znowu to samo,.

Mam pytanie czy jak wymienię piastę bo podejrzewam że chyba jest krzywa bardziej obciera to muszę też kupić łożysko?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości