Zapala się czerwona kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

johndunbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 16, 2007 14:48
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Zapala się czerwona kontrolka oleju

Post autor: johndunbar » wt wrz 11, 2007 09:00

Witam

Codziennie rano jak zapalam silnik po kilkunastu sekundach zapala sie czerwona kontrola oleju, oraz napis STOP. Bylem w salonie powiedzieli mi ze to złe ciśnienie oleju. Sprawdzili ciśnienie - było w normie (idealne), sprawdzili tez czujnik - z nim wszystko OK.

Problem wystepuje tylko rano. Jak już silnik popracuje sobie na wolnych obrotach 3 minuty i go zgasze a potem uruchomie - to juz nic sie nie zaswieca.

W salonie chcą mi teraz zdejmować miskę olejową i patrzec co sie tam dzieje....

Prosze o pomoc (Golf IV '05 1,9 TDI 105KM)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt wrz 11, 2007 09:05

może masz za gęsty( czytaj : wlany nie taki jak trzeba) olej i rano jak jest zimny to czujnik oleju fiksuje


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » wt wrz 11, 2007 09:08

jesli cisnienie oleju jest napewno dobre (jesli mozesz to podaj jakie) i czujnik oleju tez, to tak jak kolega napisal mozliwe, ze przyczyna bedzie olej.



johndunbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 16, 2007 14:48
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: johndunbar » wt wrz 11, 2007 10:01

Olej faktycznie mialem zly - BP półsyntetyk. Wczoraj w serwisie wlali mi jednak juz ten odpowiedni - Shell spełniajacy normę VW.

Cisnien dokladnie nie pamietam. Wiem ze minimalne bylo 2 a ja miałem 4,5, tego górnego juz nie pamietam ale tez bylo duzo wyzsze od minimalnego.

Dzisiaj rano odpaliłem auto i oczywiscie znowu zobaczylem wielkie STOP na wyswietlaczu :-(



toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » wt wrz 11, 2007 11:16

jesli cisnienie jest tak jak mowisz i zalales dobry olej, to pozostaje jednak zalozyc inny czujnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości