[MK3] Wibracje - czy golfy III tak mają?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » sob mar 31, 2007 13:32

a jakie poduszki polecacie, tzn. jakich firm? w tym tygodniu musze je wymienic a widze ze sa dosc duze roznice w cenach



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » sob mar 31, 2007 13:36

Bierz te najdroższe :D a tak naprawdę to bierz oryginalne febi ale mnie sie nie słuchaj bo sam wymieniłem i różnicy nie ma :D. Pamiętaj tylko ze jeszcze masz 4 gumy na przedniej belce by wszystko było jak nówka. One już tańsze są febi 4 x 10 złotych.


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
rudecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:10
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: rudecki » pt kwie 06, 2007 16:34

Nie chce tworzyc nowego tematu bo temat też dotyczny wibracji.
Mianowicie po przejechaniu mn. 10km lub 10min jazdy autem cała buda zaczyna wibrowac tzn pojawiaja sie drgania, ktore mozna wyczuc przykladajac reke do karoserii. Na poczatku wymieniłem swiece i kable, troche przestało-mniej wyczuwalne wibracje, potem przyszedł czas na wymiane tłumika drgań (tej siatki przed kat.) i auta wibruje jeszcze bardziej, mechanik pow. ze to wina tego ze siatke musiał modyfikować (mniejsza srednica o 5mm). Zakupiłem wczoraj cała rure od kolektora z siatka do katalizatora i mam nadzieje ze wibracje znikna, jak nie to czas na poduszki.
Jaka jest ich cena, ile ich jest do wymiany?



Robbie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 05, 2006 12:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Robbie » pt kwie 20, 2007 11:07

Pienios pisze:
... Ciekaw jestem jak Robbie sie z tym uporał bo podobno to winna sprzęgła ja u siebie jeszcze nie wymieniałem i nadal czekam na wasze uwagi...
Nie uporałem się, bo nie ruszałem sprzęgła. Wibracje jak były tak są i wyczuwam je przy każdej zmianie biegu :crazy: Słyszałem, że podobno sprzęgła gorszych firm moga powodować takie objawy. Niedługo będę jednak wymieniał sprzęgło więc dam znać czy pomogło, jak to nic nie da to... :hehe: :grrr: :satan:


PS. Ostatnio jeździłem trochę BMW 316i z 95 roku, Boże i po co ja tam wsiadałem - rozkosz dla uszu i te wibracje których w żaden sposób nie mogłem wyczuć.

PS2. Tylko że tłumik do tego BMW kosztuje 350 zł. a ja za 2 zapłaciłem 200 zł. , a czytając forum BMW to tam też mają tysiące problemów...



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt kwie 20, 2007 12:20

Robbie pisze:, a czytając forum BMW to tam też mają tysiące problemów...
ta jest na kazdym forum samochodowym , u mnie wibracjie zmalały po wywazeniu kół ale całkiem niestety nie znikły ehh.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

brackyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: brackyy » pn lip 23, 2007 09:43

Kolego Robbie, może wymieniłeś już sprzęgło?



Awatar użytkownika
anthrax00001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 31, 2006 14:48
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: anthrax00001 » pn wrz 10, 2007 20:57

U mnie drży strasznie na wolnych obrotach [800-900] na wyższych [1100]już mniej ale tez czuć, podczas jazdy praktycznie nie odczuwam drgań ale jak stanę na skrzyżowaniu to cholera mnie bierze


LPG: [img]http://images.spritmonitor.de/174008.png[/img]

pmalika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 18, 2006 19:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: pmalika » pn wrz 10, 2007 22:11

Napisze tutaj w miare krótko. Tez miewalem tego typu wibracje w swojej trójeczce. A więc problem polegał na tym że po 1. Miałem ustawiony za wczesny zapłon - objawy: przy zimnym silniku sprawa wygladała w miare możliwości dobrze, przy rozgrzanym pow. 2.200 obr/min powstawały nieprzyjemne drgania. Dragania te przypominały stuki, bądx jakby nieszczelny był wydech. Po 2. Uszkodzony miałem zawór tzw, temp. zassanego powietrza co nigdy bym nie wpadł na to. Uwierzcie mi cuda robiłem z tym silnikiem, nie chciał mi przyspieszać, potem niestabilnie pracował na jałowym ok. 1000 obr/min i nie schodził. Zachowywał się tak jakby dostawał lewego powietrza bądź wogóle go nie dostawał. Wspomne tez o tym że palił mi wiecej i czuć było dym z rury wydechowej pomimo tego że mam kat. Wymieniłem ten zawór, na szrcie był :), ustawiono mi zapłon, tzn. za 3 razem udało się go ustawic dobrze, niestety takich mamy mechaników. Dodam jeszcze jedno że na samym początku sam stwierdziłem przestawiony pasek rozrządu którego serwis musiał poprawić, także sprawdź ten pasek bo czesto zdarza się tak że jakiś partacz go przestawi, bo zdrarza sie tak że niestety w golfie III sa różne znaki, tzn. różne odnośniki pomiarowe tzw. zera. Jak pomożo to daj znać. Napisz tez jak ci pali ile, i w jakim przedziale obrotów lepiej przyśpiesza? I czy masz podobne objawy co ja miałem?


Nie ma dobrych mechaników. Najlepszymi mechanikami jesteśmy sami...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości