problem z odpaleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dyzio83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

problem z odpaleniem

Post autor: dyzio83 » czw wrz 06, 2007 19:47

mam problem z porannym odpaleniem. jak go odpalam to od razu lapie ale wskakuje na wyzsze obroty i zaraz gasnie. gdy go prubuje jeszcze raz odpalic to sie nie da, tak jakby go zalewalo (czuc paliwo). po odczekaniu paru minut- odpali ale nie chodzi na wszystki cylindry. dopiero jest poprawa jak sie troche zagrzeje. a i ostatnio kupilem nowe swiece i kable, ale to nie pomoglo???



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » czw wrz 06, 2007 20:21

W moim wypadku pomogła wymiana czujnika temperatury. Tego niebieskiego. Jeśli dobrze pamiętam był on od ssania.
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 20:22 przez kenji, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw wrz 06, 2007 21:15

Witam


Opowiadam na pyt 1 : gaźnik
Odp na pyt 2 : gaźnik

MAsz klopot z gaźnikiem prawdopodobnie 1 sza przepustnica od góry sie nie otwiera.
Napisz jaki masz gaźnik
Sa 2 mozliwości 2ee( niedobrze) 2e2(poradzimy sobie) :pub:
:D
aha przyszło mi do głowy ze to moe byc tez sonda lambda odrec i wyczysc ewentuaslny nalot
:D
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 22:51 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z odpaleniem

Post autor: ppoll27 » pt wrz 07, 2007 09:40

dyzio83 pisze:mam problem z porannym odpaleniem. jak go odpalam to od razu lapie ale wskakuje na wyzsze obroty i zaraz gasnie. gdy go prubuje jeszcze raz odpalic to sie nie da, tak jakby go zalewalo (czuc paliwo). po odczekaniu paru minut- odpali ale nie chodzi na wszystki cylindry. dopiero jest poprawa jak sie troche zagrzeje. a i ostatnio kupilem nowe swiece i kable, ale to nie pomoglo???
Po pierwsze sprawdź sobie omomierzem czujnik temperatury - ten niebieski na króccu wychodzącym z głowicy, po drugie zobacz jak sie zachowuje silnik krokowy sterujący przysłoną powietrza - tzn zdejmij obudowe filtra powietrza i włącz zapłon (na wyłączonym silniku) - przysłona powinna się przymknąc. Potem kolejno sprawdź sobie podstawe gaźnika czy jest szczelna - najprościej poruszaj nią na boki na zapalonym silniku i zobacz czy jest zmiana w obrotach i dalej przyjrzyj się kopułce i rozdzielaczowi czy nie sa wypalone. Nowe kable i świece ok, ale na wszelki wypadek sprawdź czy kable dobrze siedzą i mają styk.
Wogóle to zapraszam do tematu : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=51389 :bigok:


TDPower

dyzio83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: dyzio83 » ndz wrz 09, 2007 19:19

wielkie dzieki.
zdecydowalem sie na pokazanie problemu mechanikowi. stwierdzil ze to sonda lambda. wiec musze ja wymienic. tyle ze pojechalem do hurtowni motoryzacyjnej i powiedzieli mi ze orginalna sonda to koszt 250zl, chyba ze kupie uniwersalna za 100zl!
co teraz wybrac bo slyszalem ze uniwersalne to nie jest najlepszy wybor...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości